Celebrity

4. června 2022 05:30

Tomáš Durčák

S kily navíc už si hlavu nelámu. Svatbu si přeju, přiznává Gabriela Soukalová

Návrat Gabriely Soukalové

Byť její dcerka ještě nemá ani rok, Gabriela Soukalová (32) už se vrhla zpět do práce. Jak je možné, že by na ní skutečnost, že před osmi měsíci porodila, dnes už nikdo nepoznal? Je za tím hlavně pohyb, nebo i nějaká dieta? A je pro ni na pořadu dne i případná svatba s přítelem Milošem Kadeřábkem (34), s nímž má dceru Izabelu? Na to všechno nám odpověděla v exkluzivním rozhovoru.

Od března už opět moderujete Showtime. Jak zvládáte skloubit dohromady výchovu dcerky a starání se o domácnost s prací? Střídáte se s Milošem, nebo máte hlídání, pokud přijdou pracovní povinnosti pro oba?

Zatím jsem pouze na půl úvazku čili mám pět směn každý měsíc, což podle mě není nic zásadního a během chvíle, kdy jsem ve studiu, to malá beze mě zvládá. Nemám jenom Showtime, ale ještě se věnuju práci pro svůj nadační fond, ve kterém se snažíme pomáhat lidem s poruchami příjmu potravy. Ale pokud to jde, snažím se ji brát všude s sebou, takže Izabelka je zvyklá na společnost. Miloš mi v tomhle směru hodně pomáhá a je skvělý táta. Snažíme se střídat a vzájemně si vyhovět. Takže když má nějaké pracovní povinnosti přítel, hlídám já a naopak. Každý týden se podle harmonogramu domluvíme, funguje to skvěle. Plus malou občas dáme i k babičce, která s ní jde třeba ven na procházku, takže má pak člověk i hodinku opravdu jen pro sebe a může doma lépe uklidit nebo se třeba prospat a maličko dohnat deficit z noci, kdy musíme stále vstávat, pokud je potřeba malou krmit nebo vyhovět jiným jejím potřebám. (smích)

Že jste loni na podzim rodila, by na vaší postavě člověk poznal jen těžko. Daří se vám i v rámci mateřství věnovat se dál aktivně sportování?

Děkuju za kompliment, toho si vážím. Na úvod bych chtěla říct, že jsem se od začátku nesnažila nijak hubnout. Mám úplně jiné priority, a že bych se ještě měla snažit co nejrychleji vrátit do své postavy, na to opravdu nemám ani pomyšlení. (smích) Všechno nechávám plynout přirozenou cestou, ale samozřejmě tomu ráda pomáhám sportem, protože si neumím svůj život bez sportu a pohybové aktivity vůbec představit. Sport je něco, co mě drží na správné vlně nejen po fyzické, ale i po psychické stránce. A když je člověk na něco zvyklý, myslím, že by to neměl opouštět. Takže se oba s přítelem snažíme v rámci možností hýbat, jak jenom to jde. Miloš chodí hodně boxovat, já běhám a teď už se těším na brusle, máme kočárek, se kterým není problém vyjet i na cyklostezku. A ještě víc se těším, až ji budeme moci připnout do sedačky a budeme jezdit na výlety na kolech. Teď ve Francii jsme třeba hodně chodili i pěší treky s krosnou. To mě taky ohromně bavilo. Mám zkrátka ráda jakýkoli pohyb plus teď musím přiznat, že hodně ujíždím na józe.

A co jídlo, dodržujete nějakou specifickou dietu?

Po těch problémech, které jsem několik let měla ještě i během své sportovní kariéry, kdy jsem měla poruchy příjmu potravy, už se žádné diety držet ani nesnažím. Naopak bych řekla, že jím hodně, tak dvojnásobek toho, co spořádá přítel. (smích) Jediné, co dodržuji, je, že se snažím jíst opravdu zdravě a nepřejídat se na noc, byť to se mi ne vždy daří. (smích) Pořád si ale říkám, že je pro mě důležitější, abych se cítila dobře. Kdybych chtěla, mohla bych na sobě z pohledu stravy ještě víc zapracovat, ale v tuhle chvíli pro mě vzhled není takovou prioritou jako dříve. Teď jsem ráda, že jsem zdravá, můžu se bez omezení hýbat a mám dostatek energie, aniž bych si stravu nějak vyčítala. A že se tam možná najde nějaké to kilčo navíc, s tím už si hlavu nelámu.

Často se vás ptají na svatbu s Milošem. Nejste ale zdaleka jediná žena, ba ani jediná slavná žena, která se do druhého sňatku příliš nežene, protože ten první nedopadl. Chcete tomu ještě dát třeba pár let času, nebo svatbu aktuálně ani příliš neřešíte a nelpíte už na ní tolik jako v minulosti?

S tím, že se zatím do svatby příliš nehrnu, máte pravdu. Není to ani tak kvůli tomu, že to minule nedopadlo, ale spíš už člověk trochu změnil hodnoty. Dneska už vím, že svatba jako taková pro mě není až tak důležitá. Spíš je pro mě na prvním místě funkční vztah a pro to se snažím dělat maximum, byť od narození malé toho času pro sebe s přítelem máme poskromnu. I tak se ale snažíme držet si v rámci vztahu nějaké rituály, chodit společně ven, mít společné zájmy, které nás oba baví a při kterých spolu můžeme trávit čas. A stejně tak se snažíme, aby když jeden z nás potřebuje chvíli jen pro sebe, se ten druhý tomu přizpůsobil. Takže když se třeba teď hraje hokej (rozhovor byl pořízen v době konání MS v lením hokeji 2022, pozn. red.) a Miloš se těší na zápasy, nemám problém malou pohlídat. Nebo když si naopak já potřebuji na chvilku vyvětrat hlavu a jít si zaběhat, přítel se snaží vyhovět mně. Když to takhle funguje, je to podle mě mnohem důležitější, než kdybychom sice byli svoji, ale zase bychom se o ten vztah tak hezky nestarali.

Ale svatbu do budoucna nevylučujete...

Rozhodně ne. Určitě to neberu tak, že je to špatná nebo nefungující instituce a přála bych si mít ještě svatbu. Je to pro mě milý a hezký rituál, který vztah zase nějakým způsobem vyvíjí a posouvá do trochu jiné etapy. Takže úplně na to netlačím, asi se to jednou stane, ale zatím to není na pořadu dne. Přítel na to má dost podobný názor, už jsme to řešili. Ani jeden na to nespěcháme, a až to v budoucnu přijde, tak to přijde.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.