zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

5 sportovních aktivit, kterými spálíte maximum kalorií

Efektivní spalování kalorií
Autor: istock.com Efektivní spalování kalorií
Anna Kopečková , Vydáno: 03.01.2018
Konzumace velkého množství kalorií rozličných chutí může být velice příjemná a je až nebezpečně snadná. Jenže donutit tělo zase spálit to, co si uložilo, je mnohem náročnější. Co ale teď s přebytečnými kily?

reklama

Určitě bude nezbytná úprava stravy, ale stejně důležitý bude i pravidelný pohyb. Které sportovní aktivity jsou ty nejefektivnější, pokud jde o nemilosrdné spalování kalorií? Pokud se rozhodnete některé z nich vyzkoušet, vždy nejdříve zvažte, jestli jsou vhodné s ohledem na vaši aktuální kondici.

Intervalový běh

Běh určitě není pro každého a ten intervalový je ještě mnohem náročnější. Rozhodně se do něj nepouštějte, pokud nejste v opravdu dobré kondici. Pokud vám ale klouby i srdce spolehlivě slouží, pak je tahle metoda nemilosrdným likvidátorem kalorií. Jak na to? Jednoduše při běhu střídejte 30–60 vteřin rychlého tempa a zhruba 60–90 vteřin mírného "odpočinkového" tempa. Takový trénink je opravdu náročný, takže nepodceňujte rozcvičku a nesnažte se zahájit trénink rovnou během v rychlém tempu. Na zahřátí těla zařaďte minimálně 5 minut rychlé chůze nebo chůze do kopce. V závislosti na tempu a intervalech, které zvolíte, můžete spálit přibližně 350–500 kalorií za 30 minut.

Plavání

Plavání je skvělé, protože šetří vaše klouby a je tak pro řadu lidí mnohem lepší variantou cvičení než běh nebo třeba různé formy aerobiku. Spálíte při něm opravdu hodně energie a to nejen samotným pohybem, ale také tím, jak se tělo vyrovnává s chladnějším prostředím (pokud vezmeme v úvahu průměrnou teplotu vody kolem 23–24 °C). V závislosti na tom, který plavecký styl použijete, spálíte přibližně 350–450 kalorií za 30 minut. Nejnáročnějším stylem je bezpochyby motýlek, ale kterýkoliv jiný poslouží k procvičení téměř celého těla stejně dobře.

Plaváním spálíte až 450 kalorií za hodinu Foto: Plaváním spálíte až 450 kalorií za hodinu                                                            Foto: istock.com

Veslování na trenažéru

Překvapení? Určitě ne. Tahle mašinka, kterou najdete ve většině fitnesscenter a kterou si můžete také pořídit domů, vás pěkně potrápí! Při veslování zapojíte prakticky celé tělo a ať už budete střídat rychlejší 500m úseky s minutou odpočinku, nebo zvolíte pomalejší, nepřerušované tempo, v obou případech se pořádně zapotíte a docílíte velkého energetického výdeje, který se bude pohybovat mezi 300–350 kaloriemi za 30 minut.

Běžecké lyžování

Kalorie můžete v přírodě spalovat i přes zimu, a dokonce mimořádně efektivně! Stačí nasadit běžky a vyrazit do terénu. Společná práce nohou a rukou ve spojení s udržováním stability tělo opravdu důkladně zatíží a výsledkem je sportovní aktivita, při které zaznamenáte velký energetický výdej. V závislosti na tempu a terénu, ve kterém se pohybujete, můžete během 30 minut spálit i více než 350 kalorií.

Kalorie můžete spalovat venku i během zimy Foto: Kalorie můžete spalovat venku i během zimy                                                   Foto: istock.com

Kruhový trénink

Kruhový trénink je poměrně náročný nejen pokud mluvíme o fyzické stránce, ale i pokud vezmeme v potaz množství rozličných cviků, které se musíte naučit. Jedná se o sestavu různých cviků (s vlastní tělesnou vahou, s činkami, na strojích, nebo s různými jinými typy cvičebních pomůcek) prováděných s krátkými pauzami v řadě za sebou. Zpočátku je určitě vhodné cvičit pod dohledem zkušeného trenéra, který vám všechny cviky ukáže, vysvětlí a opraví případné chyby v jejich provedení. Kruhový trénink si můžete přizpůsobit svým potřebám a výkonnostní úrovni. Pak už vám nic nebrání v likvidaci kalorií, kterých za 30 minut můžete spálit až 400.

Přečtěte si také:

 

Jak tělo důkladně procvičit a zároveň nepřetěžovat?

Ke štíhlé a pevné postavě se zdravějšími cviky

Chcete zhubnout? Žádný problém

Zázračný L-karnitin: Je skutečně tak účinný?

Bolí vás při cvičení? Něco děláte špatně!

Bolí vás klouby? 6 rad, jak je pohybem dát zase do pořádku

reklama

Související témata: běh , dieta , hubnutí , kalorie , štíhlá postava , ploché břicho , štíhlá do plavek , redukce tuku , problémové partie , spalování kalorií , opalování

reklama

Přečtěte si také

reklama