Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Co jíst a pít, když jste na dietě na oslavě či večírku?

Padlo pozvání na oslavu a vám se to zrovna moc nehodí? Nejde ani tak o čas, ale spíše o to, že jste se zařekla, že shodíte do plavek a teď budete muset odolávat tolika hříchům zároveň?
Vydáno: 13.04.2017, Martina Hrušková
Co jíst a pít, když jste na dietě na oslavě či večírku?
Co jíst a pít, když jste na dietě na oslavě či večírku? Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Máme pro vás tipy, jak si večírek užít, pochutnat si a přitom nepřibrat tolik, kolik jste pracně zhubla dva týdny na to.

„Vždycky jsem byla spíše ten typ, co sice věděl, že by měl držet dietu, ale nikdy jsem to moc dlouho nevydržela. Vnitřní motivace byla nedostatečná a já tak nehledala důvody, proč pokračovat, ale výmluvy, proč své dietní snažení ukončit. Právě proto střídavě hubnu a pak zase přibírám. Sama jsem ale nejraději měla večírky, kde jsem se vždycky nechala někým přemluvit a vinu za nedodržení stravovacího režimu jsem hodila na hlavu někoho jiného. I když jsem si za to mohla samozřejmě a jedině já sama,“ svěřuje se čtenářka Margita (33).

Občerstvěte se doma dietně

Ještě před tím, než vyrazíte vstříc zábavě, si doma zobněte jídlo, které vám diktuje způsob vašeho stravování. Zbytečně byste se v záchvatu hladu vrhli na chlebíčky, jednohubky, obložené mísy a další nevhodné pochutiny. Vsadit můžete na zeleninový salát, nebo domácí zeleninový krém bez nadbytku smetany a jiných tučnějších přísad. Můžete si být jisti, že pak s chuti nesníte všechno, co vám přijde pod ruku.

Pitný režim ve službách krásy

Zakažte si alkoholické a doslazované nápoje. Nejenom tvrdý alkohol, ale také ten „sladký“ je pro redukci váhy nevhodný. Namíchejte si proto jemný vinný střik s minerálkou, a v ruce dřímejte neperlivou a neslazenou vodu se snítky máty či pomerančové šťávy. Možná se vám to na první pohled nemusí zdát, ale všechny ty sladké limonády, džusy a jiné nealko nápoje jsou zbytečně kaloricky náročné. Opatrně si počínejte i s výběrem kávy a s tím souvisejících sladkých variant. Místo toho si poručte zelený čaj podporující správné fungování metabolismu.

Buďte akční

Neváhejte se připojit na tanečním parketu a zavlňte se na vlně hudby. Nejenomže si pořádně zablbnete, nýbrž hravě tak vykompenzujete kousek ovocného dortu, kterým jste prostě zhřešila. Jakmile bude po všem, jděte domů pěšky. Vyvětráte si hlavu a navíc se zbavíte i nějakých těch kalorií.

„Pokud vím, že mě čeká nějaká oslava, ať už firemní či rodinná, jdu si před finálními přípravami zaběhat či si zajdu do fitka. Báječně si před tím vyvětrám hlavu a následně se pak nemusím v konzumaci jídel dvakrát tolik hlídat,“ vysvětluje Markéta (33).

Dělte a vybírejte správně

Dorty, zákusky, ovoce, těstoviny, bramborové krokety, palačinky a jiné by měly jít mimo vás. Raději vybírejte potraviny živočišného původu, které doplníte čerstvou zeleninou namísto pečiva. Krevety s červenou paprikou, caprese s rajčaty, nebo lososa s balkánským salátem a s natvrdo uvařeným vajíčkem.

Neváhejte obalamutit vaše myšlení a pocit sytosti už tím, že si budete jídla nakládat na menší talířek. Je to stará rada ale funguje! Jezte pomalu, žvýkejte dostatečně. Díky tomu sníte mnohem méně.

Party není jenom o jídle a pití

Máte pocit, že když nebudete jíst a pít jako všichni ostatní, tak tam vůbec nemusíte chodit? Chyba lávky. Bavit se přece můžete stejně dobře i bez několika panáků tvrdého alkoholu, nebo nezřízeného vyluxování chlebíčků, dortů či chipsů. Vyhýbat se kamarádům jen z důvodu diety není dvakrát rozumné.

Mohlo by vás také zajímat:

Hlavní problém při dietě: Pevná vůle! Co pomůže?

Hlavní problém při dietě je pevná vůle! Co pomůže?

Po pracném hubnutí se kila vrátila zpátky?

5 důvodů, proč po dietě pravidelně přichází jojo efekt

Snídaně do postele a vstávat se nemusí

Tloustnete o víkendu? 5 tipů, jak tomu můžete zabránit

-lz-

Článek je zařazen v: dieta, alkohol, hubnutí, pitný režim, štíhlá postava, zeleninový salát, sladkosti, co jíst na večírku, vinný střik, ovocné šťávy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama