Některé povahy za tloustnutí nemohou. Nepatříte náhodou mezi ně?

Váš charakter má velký vliv na rozměry vašeho těla. Je pořádný rozdíl, jestli patříte mezi kliďase, nebo se naopak počítáte k početné skupině choleriků.

Určité povahové rysy vás svádí k tomu, abyste si svůj fitness plán kazili hříšky – a vlastně za to ani nemůžete….

Vznětliví lidé

Máte sklon sníst okamžitě všechno jídlo, jakmile se před vámi objeví. Jestli to myslíte s hubnutím vážně, měli byste nakupovat jen minimální množství sladkostí a ostatní jídlo si přesně rozdělit. Nejlepší by bylo požádat partnera, ať vám jídlo schová a pak vydává podle plánu.

  • Spolehlivý týpek

Jestliže máte pověst člověka, na kterého se ostatní mohou spolehnout, máte z poloviny vyhráno. Dovedete si přesně stanovit, kolik toho sníte, a dietní plán nepřekročíte, i kdyby před vámi ležela hromada čokolády. Jediným úskalím vaší povahy může být to, že ve své svědomitosti na jídlo myslíte pořád… snažte se co nejvíc rozptýlit – třeba pohybem.

  • Náladová stvůra

Počítáte se k náladovým lidem? Tak to si dejte jídlo pod zámek, protože jste neřízená střela. Přejídáte se, když jste ve stresu a i když jste šťastní. Jestliže máte sklony k melancholii, může to být ještě horší, protože když se litujete, říkáte si, že si dobré jídlo zasloužíte, protože když neodměníte sami sebe, nikdo jiný to za vás neudělá. A zakousnete se ještě jednou a víc.

  • Introverti to mají dobré

Člověk, který je introvertního založení, si dobře se hubnutí promýšlí. Tím, že nebývá tak impulzivní, nehrozí, že by svůj dietní režim nějak výrazně kazil. Extroverti naopak musí bojovat se situacemi, kdy jim ostatní nabízejí pamlsky a kalorické bomby: večírky, návštěvy kina nebo hospod.

  • Sovy a skřivani

Jestliže dlouho do noci bdíte, často se ani nenadějete a sezobete kde co, navíc před spánkem, kdy se zpomaluje metabolismus. Skřivani, kteří vstávají časně, naopak mají tu výhodu, že se mohou hned ráno nacpat sladkou snídaní a zčerstva se jít proběhnout do parku.

  • Sobci

Sobci si hromadí všechno pro sebe. Takže tloustnutí je pro ně zcela přirozené. Neradi se rozdávají a tím pádem se ani nesvěří s tím, že hubnou. Jejich okolí je v tom nepodpoří.

  • Uzlíček nervů

Neurotici nemívají potíže s tloustnutím, protože jsou celkově neklidní a neposední. Zažívají zvýšený stres a tím pádem dochází i k rychlejšímu spalování tuků i cukrů. Není ale o co stát – ty nervy za to nestojí!

Přečtěte si také:

-kat-

Sdílejte článek
Štítky jídlo stres hubnutí tloustnutí cvičení jak zhubnout fitness diety problémy s váhou skřivan

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.