Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Vyražte ven sportovat: Tipy, které vám vylepší postavu i náladu

V teplých dnech je vyloženě škoda zavírat se v tělocvičně nebo zůstávat doma, protože sportování na čerstvém vzduchu přináší spoustu benefitů.
Vydáno: 14.04.2018
Vyražte ven sportovat
Vyražte ven sportovat Autor: iStock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Díky čerstvému vzduchu se vám zlepší nálada, prokrví svaly, odezní bolesti hlavy a také se můžete krásně opálit (a tím do těla napumpovat vitamín D).

Mezi stálice venkovních sportů patří cyklistika nebo golf, ale také si můžete s partnerem vyrazit na tenis, zahrát si na louce badminton, frisbee nebo vyplout na vodu.

Pohyb zadarmo

Jestliže raději sportujete o samotě, nebo se nikdo z vašich přátel do aktivity zapojit nechce, nenechte se odradit a vyražte si ven zaběhat. Běhání a rychlá chůze jsou pro člověka tím nejpřirozenějším pohybem. Ke svižné chůzi nebo běhu nepotřebujete žádné zvláštní vybavení – stačí jen pohodlné tepláky, triko, odpružené tenisky a můžete vyběhnout. Nejlepší je klusat po měkkém terénu, který nebude zatěžovat klouby a páteř. Vezměte si s sebou vaši oblíbenou hudbu, nebo při běhu poslouchejte jen váš dech a zvuky okolí. Běhejte pomalu a dávejte si pozor na to, aby vás nepíchalo v boku – to je jasná známka příliš velké zátěže. Díky pomalejšímu běhu budete efektivně spalovat podkožní tuk, ale také se stihnete kochat okolím. Běhání a chůze jsou prakticky zadarmo, takže je může provozovat každý.

Oblíbené brusle

Dalším velmi oblíbeným venkovním sportem je jízda na kolečkových bruslích. V mnoha městech vznikly přímo trasy pro bruslaře, ale jezdit můžete na jakékoliv hladké silnici, kde není mnoho aut. Pokud bruslit neumíte, ale chcete se to naučit, vyjeďte si se zkušenou kamarádkou nebo se poohlédněte po kurzech bruslení ve vašem městě.

Venkovní posilovna

Venkovní prostor se také skvěle hodí na posilování a protahování. Uprostřed či na konci svižné procházky nebo běžeckého tréninku si najděte lavičku, kterou použijete jako cvičební pomůcku.

Pro posílení vašich paží si stoupněte k lavičce čelem. Ruce opřete o opěradlo, asi na šířku ramen. Zanožte obě nohy, srovnejte si bedra tak, aby se neprohýbala, a proveďte alespoň 10 kliků ve 4 sériích.

Sedněte si na lavičku, sedací kosti posuňte na její okraj a opřete se zády. Natáhněte nohy před sebe a s výdechem zvedejte oba kotníky do výšky lavičky. Krásně tak posílíte břišní svaly. Také můžete nechat chodidla položená na zemi a odlepovat záda od lavičky. Břicho během cvičení nepovolujte.

Najděte si venku vyšší schod, pařez, nebo použijte lavičku. Stoupněte si k vysokému schodu čelem a pravou nohou vystupujte nahoru a sestupujte dolů. Po dvaceti opakováních nohy prostřídejte.

Po sportování se nezapomeňte důkladně protáhnout. Použijte opět lavičku, pouliční lampu nebo se opřete o strom.

Jestliže nejste na cvičení venku zvyklí, mohou vám být zpočátku nepříjemné pohledy ostatních kolemjdoucích. Věřte ale tomu, že dnes už téměř nikoho sportování venku nepřekvapí – a kdyby ano, až vás potkají za pár týdnů štíhlejší a pevnější, neuvěří svým očím!

Zdroj: Fithall.cz 

fithall banner new3 Foto:

Mohlo by vás taky zajímat:

Vyběhnout jednou týdně a užít si to je pořád lepší, než se každé ráno za každou cenu snažit cvičit a stresovat se

Cvičím jen o víkendu. Je to chyba?


Ženy s velkými svaly nevypadají moc žensky

Rostou vám po cvičení moc svaly? Víme, co se s tím dá dělat

Nemusíte jen běhat. Vyberte si, co vám vyhovuje

6 důvodů, proč je výhodné cvičit ráno nebo dopoledne


Článek je zařazen v: běh, hubnutí, jízda na kole, cyklistika, sportování, venkovní sporty, kolečkové brusle, inline
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama