Einsteinova teorie štěstí? Je jednodušší, než si myslíte!

Albert Einstein měl pár vědeckých teorií, které spoustě lidí umí pořádně zamotat hlavu. Ale jeho názor na to, jak být v životě šťastný, je překvapivě jednoduchý a nadčasový.

Vraťme se zpátky v čase, do roku 1922. Německý fyzik, který se proslavil zejména díky své teorii relativity, tenkrát přednášel na několika konferencích v Japonsku a zrovna pobýval v tokijském hotelu Imperial. Tam za ním dorazil poslíček, aby doručil Einsteinovi poštu. Poslíček odmítl přijmout spropitné, možná kvůli místním zvykům, možná proto, že Einstein neměl u sebe bankovku nižší hodnoty. Každopádně Einstein nechtěl, aby poslíček odešel jen tak, a tak mu na dva lístky papíru napsal rukou dvě poznámky v němčině a dal mu je se slovy: „Možná, že když budete mít štěstí, budou tyhle poznámky jednou mnohem cennější než jen obyčejné spropitné." Alespoň to tvrdí prodejce, který jednu z ručně psaných poznámek vydražil v aukci loni na podzim za více než jeden a půl milionu dolarů!

A co vlastně tenkrát Einstein na papírky napsal? Ačkoli poznámky pocházejí od skutečného génia, popisují celkem jednoduché a dosažitelné způsoby, jak v životě najít a udržet si štěstí.

Jedna géniova poznámka zní: „Poklidný a skromný život přináší více radosti než honba za úspěchem, z níž plyne jen věčný nepokoj."

A další poznámka je velice jednoduchá (a přesná): „Kde je vůle, tam je cesta."

Takže pokud se chcete řídit radami jednoho z největších géniů všech dob, přestaňte se soustředit na myšlenky na úspěch, ať už své, nebo někoho jiného. Žijte skromně a jděte za cílem, který je věrný vašemu vlastnímu já.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.