Prima maminka

6. prosince 2015 04:20

Lucie Průchová

Maminčin mazlíček. Máte ho za manžela či přítele?!

Žít s mužem označeným výstražnou nálepkou Maminčin mazlíček je úkol hodný opravdu jen těch nejsilnějších žen. Možná ho máte doma a říkáte si: Ach ne, já už to nevydržím. Měla byste ovšem vzít v potaz, že partner za to tak docela nemůže, je prostě jen výsledkem nevhodné a nerozumné výchovy.

Jeho maminka je nepochybně svědomitá matka, ale až příliš. Maminčini mazlíčci či, chcete-li, mamánci, bývají vychováváni matkami osamělými a nešťastnými, anebo se narodili matkám už starším, po čtyřicátém roce věku. A protože přehnaně pečující matička nedokáže postřehnout hranici, kdy je z chlapce dospělý muž, chová se k němu stále jako k batoleti a pokračuje v dojemné péči, kterou mamánek většinou bez protestů přijímá.

Život ve třech

Maminčin mazlíček bývá jedináček vyrůstající bez otce. Odmala slýchá od matky prohlášení typu: Jsi můj jediný důvod žít, moje opora, co bych si bez tebe počala? S postupujícím věkem obou, kdy se z malého chlapce stává mladý muž, dostávají matčiny řeči čím dál patrnější pachuť citového vydírání: Když mi odejdeš, co se mnou jen bude?! Případně: Nenechávej mě samotnou, to mi nemůžeš udělat! A tak je mladík pochopitelně rozpolcený. Má rád matku i přítelkyni, ale vzhledem k tomu, že matka na něm nezdravě visí, neví si rady. Pokud sebere veškerou odvahu a pokusí se vést normální život po boku své vyvolené, musí být tato žena dostatečně silná na to, aby zvládla život ve třech – i s hrozivým stínem manželovy matky.

Lepší už to nebude

Připravili jsme několik užitečných rad pro statečné ženy, které mají maminčina mazlíčka po boku a jsou rozhodnuté nevzdávat to. Tchyně vám bude chtít vždy a ve všem konkurovat, bude s vámi soupeřit a nikdy si to nedá vymluvit, a tak se vyzbrojte nadlidským sebeovládáním a ocelovou nervovou soustavou. První rada tudíž zní: Berte věci tak, jak jsou. Máte doma mamánka, tygra z něho neuděláte. Navždy bude takový, nezměníte to, můžete se pokusit jen o drobné, dílčí změny. Pokud se vám nějaká taková povede, pochvalte se za ni.

Maminka pojede příště

Rada číslo dvě: Partnerovi se neposmívejte, výraz mamánek před ním nepoužívejte, byla by to rána pod pás. Pokud se vám něco nelíbí a nechcete o tom mlčet, řekněte to jasně, bez emocí. Povězte například: „Nemyslím si, že je dobrý nápad, aby s námi jela tvá matka zase už v neděli na výlet. Pro změnu bychom mohli jet jen sami dva. Uděláme si hezký den ve dvou, co myslíš? Už dlouho jsme nebyli nikde jen sami dva. A maminku vezmeme příště.“ Na řadě je rada číslo tři: Řekne-li partner něco nevhodného, zachovejte klid. Určitě brzy zase uslyšíte něco jako: Maminka dává do bramboračky daleko víc hub. Anebo: Tuhle blůzku si nekupuj, má velký výstřih, to se mamince nebude líbit. Zatněte zuby a dělejte, že jste nic neslyšela. Je to lepší než neustálé hádky.

Chvalte a chvalte

A máme tady v pořadí už čtvrtou radu: Chvalte partnera za každou maličkost, potěší jej to a bude motivovat k dalšímu pokroku. Pozval vás na večeři do restaurace a nevyslyšel nářky maminky, že by chtěla jít s vámi? Pochvalte ho za krásný večer ve dvou. Odvezl vás v dešti z práce domů, i když ho maminka bombardovala telefonáty, že potřebuje nejpozději ihned spravit mixér? Uznale to oceňte. A poslední rada: Pokud ho máte ráda, nevzdávejte to. Zhluboka dýchejte, bude líp. I když asi ne o mnoho.

-em-

Sdílejte článek
Štítky manželé rada

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.