Prima maminka

24. prosince 2021 05:30

Martina Čerňanská

Příběh Karolíny: Můj manžel se z vojenské mise vrátil přesně na Štědrý den

Vánoce zřejmě opravdu mají kouzelnou moc. A nemusí se během nich plnit jen dětská přání. Své o tom ví Karolína, které se přesně na Štědrý den nečekaně vrátil muž z vojenské mise.

Neberte se, radíme ti dobře!

Když jsem si vzala za muže vojáka z povolání, všichni mi to dopředu dost důkladně rozmlouvali. Vlastně jsem si myslela, že celá má rodina stojí proti nám. Jenomže, já jsem měla už tehdy pocit, že my, dva, prostě patříme k sobě. Možná to taky znáte, pocit, že ve dvou dokážete snad úplně všechno, prostě nás vzájemná láska natolik dobíjela, že nás nezastavily ani komentáře typu, že nakonec stejně půjdeme od sebe, protože ty předlouhé měsíce odloučení nemůže nikdo, kdo miluje, zvládnout.

Samozřejmě netvrdím, že to není, nebylo a nebude těžké. Když Michal odjel na první půlroční misi, málem jsem si oči vyplakala. Za prvé jsem se o něj neuvěřitelně bála, a za druhé se mi po něm strašně stýskalo. Je těžké nebýt s někým, koho máte rádi. Je to jako byste měli žízeň a nemohli se napít, přesně tak nějak na tom bylo moje srdce i mysl.

Neuvěřitelné dlouhé čekání a nakonec zase domů na svátky nepřijede

Vlastně o žádných Vánocích jsme spolu ještě nebyli, letos to konečně vypadalo nadějně, ale u armády si můžete být jistí, že nikdy nemáte jisté vůbec nic. Všechno se mění a rozkazy jsou od toho, aby se plnily.

Když mi Michal oznámil po několika měsících těšení se na první společné Vánoce, že bohužel bude sloužit na základně, myslela jsem, že se složím. Když si něco strašně moc přejete, neustále s tou myšlenkou žijete a jen díky ní zvládáte samotu a všechny povinnosti, a pak vám někdo tu jedinou naději někdo bez průtahů sebere. Ten pocit bezmoci vás srazí na kolena.

Ježíšek opravdu existuje!

Celý Štědrý večer jsem měla co dělat, abych se nerozplakala. Bylo mi hrozně a jen kvůli našim jsem se chtěla držet. Sami z toho byli už tak moc špatní. Zrovna jsme začali rozbalovat dárky, když se ozval domovní zvonek. Nikoho jsme v tuto dobu nečekali, byli jsme kompletní. Otec šel otevřít, aby si při té příležitosti mohl nenápadně zapálit. Vrátil se nad poměry rychle a zamumlal něco ve stylu:“ On ten Ježíšek, Karolíno, opravdu existuje!“ Když se zpoza dveří vynořila Michalova rozložitá postava, nemohla jsem věřit svým očím. Zčistajasna stál přede mnou, hleděl mi do očí a pár minut na to už mě pevně svíral v objetí. Dodnes si nepamatuji, co v těch dárcích pod stromečkem vlastně vůbec bylo. Já jsem ten největší ze všech totiž dostala mezi dveřmi.

„Před půlrokem se nám narodila holčička a Michal úspěšně složil další zkoušky, aby měl možnost trávit více času s námi. Pokud jste se i vy zamilovala do muže s tímto, nebo podobným zaměstnáním, věřte, že láska překoná cokoliv, jen je důležité chtít a dělat pro to maximum.“

Karolína (29) z Plzně


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.