Dotěrnému seniorovi nikdo nevěřil volání o pomoc. Všimli si ho až policisté

Starší muž si mezi sousedy vysloužil pověst dotěrného seniora, který rád provokuje. Když mu ale šlo o život, na jeho zoufalý pokus přivolat si pomoc nikdo správně nezareagoval. Tento poučný případ nakonec vyřešili akční policisté.

Na policejní dispečink volá žena, představuje se jako Konopková a stěžuje si, že jí soused zase dělá naschvály. „Dneska mi bliká a svítí do oken. Chci se s dětmi vyspat a nejde to,“ oznamuje rozezleně kolem desáté večer. Případ se vydávají prověřit policisté hlídky Delta 106. Oznamovatelka jim rušivé světlo vycházející z protějšího domu ukáže a ještě přidá tvrzení, že protivného souseda nikdo nemá rád.

Místo provokace volání SOS

Policistům ale neunikne, že z okna domnělého otravy nevychází jen tak nějaké chaotické blikání, ale světelný SOS signál Morseovou abecedou, starou už 185 let. Hlídka se rozloučí s oznamovatelkou a vydá se k sousedovi.

Teprve když se přiblíží k jeho domku, slyší zřetelné volání „pomoc, pomoc“. To už policisté neváhají a urychleně si otevírají nezamknuté dveře. V kuchyni pod stolem u okna skutečně leží na zádech bezmocný stařík, který se marně snaží zvednout. V jinak lehkém pohybu mu brání již dříve zraněná páteř. „Dělal jsem si po večeři čaj a zamotala se mi hlava. Tady není nikdo, kdo by mi pomohl na nohy,“ vysvětluje policistům muž a ti ho opatrně zvednou. Přivolání záchranné služby odmítá s tím, že není třeba. Policisté souhlasí. Tímto ale případ nekončí. Policisté pána ještě důrazně upozorní, že by měl mít stále u sebe alespoň mobilní telefon, který odložil ve vedlejší místnosti, kde mu v těžké chvíli byl na nic.

Když se muž uklidní, začne se zajímat, jak na něho policisté přišli a kdo je zavolal. Paní Konopková neváhá a sama se mu přizná. Navíc se dědovi svěří, že ho podezírala z dalšího naschválu.

Ponaučení: Mějte svůj mobil vždy u sebe

Jak uvidíte v dalším dílu Policie v akci, kterou vysílá Prima každý všední den, zdánlivý sousedský spor má ten nejlepší konec. Nejenže mezi oběma dojde k usmíření, ale paní se dokonce sousedovi nabídne, že mu bude nosit nákupy. Z celé lapálie tak nakonec zůstala jen úsměvná historka a ponaučení: Nebuďte lhostejní ke svému okolí, buďte všímaví, a když zjistíte, že ve vašem okolí dochází k nezvyklému nebo protiprávnímu jednání, kontaktujte bezplatnou linku Policie ČR 158. Zvláště pro seniory platí, aby u sebe vždy měli nabitý mobilní telefon, díky němuž zůstanou takřka v každé situaci v kontaktu s okolním světem.

Sdílejte článek
Štítky FTV Prima pomoc senioři Policie České republiky Policie v akci sousedský spor