Kristýna Leichtová o Velikonocích s rodinou: Dvoumetrové pomlázky a návraty šejdrem

Jak slaví Kristýna Leichtová Velikonoce?

Kristýna Leichtová obvykle tráví Velikonoce se svou rodinou na chalupě. V době, kdy neměla partnera a děti, však byla jako většina ratolestí u maminky. Jak s bratrem zavzpomínali na společné jarní svátky a jaký pokrm zatím stále nezvládá?

Pomlázka, barvení vajec, polévání vodou a rozvoněná kuchyně. Asi každý miluje Velikonoce, které jsou plné barev, jídla a hlavně už hlásí, že jaro je opět tady. „Velikonoce jsme většinou trávili v rodinném kruhu, ale jelikož už mám svoji rodinu, většinou je trávíme na chalupě na Kokořínsku,“ říká herečka Kristýna Leichtová, která se následně otočí na bratra Daniela. „A vy jste stále u nás doma, běháte po zahradě a hledáte vajíčka,“ dodává. Jenže právě proto, že už tyto svátky netráví pohromadě, možná ani netuší, jak je v posledních letech její bratr vynalézavý. „Je to tak. Já od té doby, co je korona, pletu dvoumetrovou pomlázku, abych si držel odstup,“ doplňuje Daniel.

Na nádivku chodím k mamince, peču jidáše

Jelikož má už Kristýna vlastní rodinu, snaží se do ní přinést i tradice, které většinou stojí na ženě. Maminka je ale jenom jedna a na největší pochoutku chodí právě za tou svojí. „Nádivku máme u naší maminky. Ta je legendární, to je jasné. Snažím se ji trochu napodobit, ale nedaří se mi to. Já jinak peču jidáše a hodně se snažím to tradičně dodržovat,“ přiznává herečka.

Dvoumetrové pomlázky a panáčky na cestu

Tradice ale nejsou jen o jídle, neodmyslitelně k nim patří i bolest. A to přímo od koledníků. „Nejvíc vyšupáno jsem dostala vždy od příbuzných,“ říká Leichtová a dodává, že bráchu tím zrovna nemyslí. „To spíš děda vzal vždy pomlázku naopak. To bylo hodně nepříjemné,“ shodují se sourozenci při vzpomínkách na rodinné Velikonoce. Je to trochu zvrácené, ale je to i tradice, že po „vyšupání“ dostanou koledníci na cestu za další nešťastnicí panáka. To může být po tak náročném dopoledni pro někoho problém. „Domů se chodí šejdrem, ale ke dveřím většinou dojdu,“ směje se Dominik Mai, bratr Kristýny Leichtové.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.