Celebrity

23. července 2022 06:30

David Laštovka

Ester Janečková o Davidu Křížkovi, který je ve vězení: Dostal větší trest než vrazi

Loni v květnu jachtaře Davida Křížka poslal soud za spoluúčast na tunelování Metropolitního spořitelního družstva na tři a půl roku do vězení. Letos mu Odvolací Vrchní soud pobyt za mřížemi prodloužil o další rok a půl. Pro sportovce, jeho manželku, českou miss z roku 2003 Lucii Křížkovou, za svobodna Váchovou, je to velký šok, z kterého se jen těžko vzpamatovávají. Proti rozhodnutí soudu se bouří také Křížkovi přátelé ze šoubyznysu.

Rodina a nejbližší přátelé Davida Křížka se upínali k tomu, že se po odsezení třetiny trestu, tedy letos v září, dostane na svobodu. Místo toho mu Odvolací Vrchní soud pobyt za mřížemi prodloužil o další rok a půl. Celkově by si tak ve vězení měl odsedět pět let.

Sportovcova kamarádka, moderátorka Ester Janečková z toho neskrývala obrovské zklamání a neměla daleko k slzám. „Kolikrát vrah, nebo jiný pachatel, který záměrně spáchá opravdu závažný trestný čin dostane menší trest, než dostal David. Je to strašně nefér. Doufala jsem, že se maximálně potvrdí ten původní trest a že David půjde po třetině trestu, což by bylo v září, domů... Bohužel státní zástupce se odvolal a takhle to dopadlo. Je mi to hrozně moc líto,“ povzdechla si pro web Prima Ženy Ester.

Petice nepomohla. Křížka ale dohnala k slzám

Křížek, otec dvou malých dětí, desetiletého Davida a pětileté Loly, podle ní do vězení nepatří. O jeho nevině je přesvědčena. „Stala se tam chyba, ale určitě to neudělal ze zlé vůle, bylo to v důvěřivosti. Vím, že toho hodně litoval i všech lidí, kteří to finančně nějakým způsobem odnesli, ale dostat za to takový trest? To je výsměch. Davida znám velmi dobře, poznala jsem ho nejenom přes jeho Lucku, ale hodně i na moři, kde mě trénoval. Je to neskutečně čestný člověk, hrozně si ho vážím. David schází své rodině, dětem, které ho potřebují, mládeži, co trénoval v podstatě zadarmo. Společnosti by byl daleko prospěšnější tím, kdyby se mohl dál věnovat své činnosti,“ vysvětlila Ester Janečková.

David Křížek nastoupil do výkonu trestu

Na podporu sportovce, který v červnu oslavil padesáté narozeniny, dokonce iniciovala před Vánoci petici, kterou podepsalo tisíce lidí. Signatáři v ní žádali, aby soud přehodnotil Křížkův případ a věznice pro něj umožnila jisté úlevy. Zároveň za Křížka vyjádřili společenskou záruku. Nebylo to ale nic platné.

„Bohužel jsme ničeho nedosáhli. Pro Davida to ale znamenalo velkou morální podporu. Lucka mu všechny ty lidi kopírovala. Velmi ho to potěšilo a dojalo. Uvažuji, že se znovu spojím s jeho kamarády a lidmi z jachtingu a zkusíme znovu něco udělat. Takhle to prostě nemůžeme nechat být. Je to totální nespravedlnost,“ prohlásila Ester Janečková.

Manželka vidí světlo na konci tunelu

Ve věznici Křížka navštívit ještě nebyla, ale myslí na něj skoro každý den. „Mluvila jsem s jeho Luckou, říkala mi, že ty návštěvy jsou tam dost omezené. Lucka tam ale jezdí co nejvíce. Já kdykoliv jsem někde na moři, tak mu posílám pohledy, aby měl nějaké zprávy z venku,“ popsala Janečková.

Křížkova manželka věří, že její David bude z vězení propuštěn v co nejkratší možné době. O propuštění si lze požádat po odsezení třetiny trestu. „To je naše světlo,“ napsala v diskusi na své sociální síti.

Sdílejte článek
Štítky věznice soud jachtař Česká Miss Lucie Křížková David Křížek Ester Janečková

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.