Celebrity

14. května 2022 06:00

David Laštovka

Problémové děti českých celebrit. Kdo jel v drogách, alkoholu nebo skončil ve vězení?

Peníze a sláva nemusí vždycky znamenat symbol dokonalého rodinného štěstí. Některým českým celebritám se výchova potomků vymkla z rukou. Jejich děti se dostaly na pomyslné dno. Některé propadly drogám, jiné alkoholu a jim nezbývalo nic jiného než tvrdě zasáhnout. Komu se podařilo své ratolesti včas „srovnat“ a kdo sváděl marný boj?

Vilma Cibulková - dcera Šimona

Hereččina jediná dcera Šimona v dospívání propadla drogám a stala se závislá na pervitinu. Situace byla velmi vážná. Domluvy, ani prosby nezabíraly. Vilmě tak nezbývalo nic jiného než udělat to, co v krajních případech radí odborníci, vyhodit potomka z bytu. „Ano. Ale až po mnoha úmluvách a smlouvách, které bývaly dodrženy jen zčásti a krátce. Moje chyba. Často jsem vydechla předčasně, když jsem viděla, že drží chvíli půst. Dohoda se porušit zkrátka nesmí. Pokud ano, pak se dveře neotevřou. Ano, byla to bolest nevyslovitelná, ale jediná možná pomoc,“ svěřila se v rozhovoru pro E15 Cibulková. Zafungovalo to. Dcera v sobě poté našla potřebnou odvahu a nastoupila nezbytnou léčbu. Z ní už se vrátila úplně čistá. „Moc si jí za to vážím,“ dodala herečka.

Ladislav Mrkvička - syn Jakub

Herec měl celkem pět dětí s různými ženami. Druhorozený syn Jakub mu přidělával velké starosti a trápení. Propadl tvrdým drogám a během své závislosti byl za krádež dokonce odsouzen ke dvanácti měsícům nepodmíněně. „To bude kaňka nadosmrti. Tam, kam chodil do školy, stál dealer, rozdával bonbony. On se toho chytil. Bylo mu třináct, čtrnáct. Naučil jsem se s tím žít, ale je to těžký. Zvlášť, když ho člověk vidí v nepěkném stavu nebo třeba v absťáku. Ale myslím, že na něj mají dobrý vliv zbývající sourozenci,“ prozradil Ladislav Mrkvička během života v rozhovoru pro magazín Pátek Lidových novin.

Karel Gott - dcera Dominika

Zpěvákova prvorozená dcera Dominika se během života několikrát léčila ze závislosti na lécích a alkoholu. Gotta to velmi trápilo a pokoušel se jí zajistit ty nejlepší kliniky, které jí také platil. V knize Má cesta za štěstím popsal, že na tom nese i svůj podíl viny. Popel na hlavu si sypal kvůli nedostatečné výchově. „Byli jsme vždycky spíš kamarádi než otec s dcerou. Nikdy jsem na ni nebyl přísný, spíše jsem ji trochu rozmazloval. Snažil jsem se být nejen přítel a rádce, ale i velkorysý táta. Dostávala dárky podle toho, o co se právě zajímala. Od tenisových raket, značkového oblečení, kabelek a bot, přes každoroční dovolené pro ni, maminku i mně neznámou babičku až po stále hodnotnější dary - šperky, chatu a drahá auta. Těšilo mě, že jí tím dělám radost. Byla zvyklá, že co chtěla, vždy záhy měla. Čas, který jsem pro ni neměl, jsem se snažil vynahradit alespoň takto - neromanticky, materiálně. Později jsem si musel přiznat, že to asi nebyla nejlepší výchovná metoda,“ svěřil se v knize Gott.

Jiří Bartoška - syn Janek

Herec a prezident filmového festivalu v Karlových Varech měl kdysi problémy se svým synem Jankem, který jeden čas vymetal luxusní bary a podniky, kde pobýval do ranních hodin a vysloužil si přezdívku král večírků. Jednou se mu bohatýrský způsob života málem vymstil. Když v podnapilém stavu parkoval vozidlo před klubem v centru Prahy, chtěla ho zkontrolovat policejní hlídka. Potomek slavného herce vzal nohy na rameny a utekl před nimi pryč. Muži zákona ho však zanedlouho našli a zadrželi. Jak se ukázalo, při dechové zkoušce mu přístroj naměřil téměř dvě promile. Bartoška se poté rozhodl zasáhnout a syna poslal studovat na jednu z prestižních škol do USA. Od té doby Janek seká dobrotu.

Petr Haničinec, Marie Kyselková - syn Ondřej

Slavný herecký pár měl syna Ondřeje. Na jeho dospívání se zřejmě podepsal jejich rozvod a napjaté vztahy, které mezi sebou poté měli. Kyselková, kterou nejvíce proslavila role princezny se zlatou hvězdou, se snažila, aby tím nebyl jinak poznamenán a žil si jako v bavlnce. Všechno mu dovolovala a dělala, co mu na očích viděla. Ondřej se však v pubertě chytl drog a alkoholu. Když domluvy nezabíraly, rozhodli se rodiče pro radikální krok. Kyselková ho s těžkým srdcem zavrhla, Haničinec vydělil.

Čestmír Řanda - syn Čestmír

Uznávaný herec a dabér měl stejnojmenného syna, který dokonce pokračoval v jeho šlépějích. Pokračovatel známého rodu však během života udělal velkou chybu. Když se rozvedl s herečkou Reginou Řandovou, s níž měl syna Čestmíra, přestal na něj platit výživné, za což skončil ve vězení. Dostal sice jeden rok, ale po půl roce byl podmínečně propuštěn na svobodu. Poté se proslýchalo, že podmínku porušil a za mříže putoval znovu. Čestmír Řanda mladší zemřel ve věku 60 let v roce 2020 na infarkt. Stejná nemoc zabila i jeho slavného otce, který se dožil 62 let.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.