EXTRA zkrácené díly: Užijte si to nejlepší z epizod seriálu Pálava v 10 minutách

Pálava (1) - zkrácený díl Štísko

Utekl vám komediální seriál Pálava – život zalitý sluncem nebo jen jednoduše nemáte čas trávit hodiny u televizní obrazovky? Nevadí. Máme pro vás to nejlepší z každého dílu Pálavy, sestříhané do deseti minut.

Hned v úvodu si přehrajte zkrácený 1. díl – ŠTÍSTKO

Děj: Na Pálavu přijíždí partička kamarádů, představovaná pěticí herců ve složení Michal Isteník, Patrik Děrgel, Pavla Dostálová, Jiří Panzner a Denisa Nesvačilová, kteří se tu každých pět let scházejí, aby zavzpomínali na studentské časy. Letos je setkání jiné. Na počest jednoho kamaráda, který před několika lety zemřel, chtějí zasadit slivoň. Nejde o žádnou tryznu. Štístko, jak se mu přezdívalo, by o žádnou nestál. Rozhodnou se užít si se Štístkem – sazenicí slivoně – poslední večírek, než ji zasadí. Avšak víno, pálenka a Pálava s nimi udělá své, a tak se tento záměr promění v nezapomenutelné dobrodružství.

Zkrácený 1. díl Pálavy najdete v úvodu článku.

Premiérové díly seriálu Pálava – život zalitý sluncem sledujte v pondělí ve 20:15 na Primě nebo si celý seriál přehrajte zpětně on-line na iPrima.cz.

2. díl – HOUBY

Děj: Naše partička z vysoké školy splnila svou misi, zasadila slivoň a uctila mrtvého kamaráda, takže by se mohli rozejít a vrátit ke svým všedním dnům, ale nikomu se domů nechce. Pálava jim dává možnost nahlédnout na své dosavadní životy z trochu jiné perspektivy a většině z nich začne vrtat v hlavě, zda není čas na nějaké ty změny. Obzvlášť po tom, co začínají blíže poznávat místní obyvatele.

Pusťte si zkrácený 2. díl Pálavy:

3.díl  RYBKA ZABRALA

V Křeticích se vše připravuje na významnou každoroční událost – závod v rybaření. Táto prestižní akce dostává hned ze začátku trhliny. Osvědčené rybářské týmy místních se nedaří dát dohromady, a tak se musí zapojit i naši „novopálavští“. Hlavně Jaromír musí zapůsobit na Áju, aby mu neodjela. Bude to mít těžké, protože přijel i Ájin přítel Viktor.

4.díl  TICHÁ POŠTA

Jaromíra pronásleduje jeho pověst holkaře a začínají vztah s Ájou je ohrožen. Křeticemi se totiž začnou šířit zprávy, které zamotají hlavy všem. Kdo je komu vlastně nevěrný…? Za Filipem přijíždí jeho syn Adam a i on je obviněný ze sexuálního harašení.

5.díl  NOC ZLOMENÝCH SRDCÍ

Do Křetic dorazil manager Xindla X, protože dnes je ten den, kdy má být v kempu koncert kapely.  Hřebec kdysi při degustaci slivovičky akci domluvil, a samozřejmě na to zapomněl. Teď mu za neuskutečnění vystoupení hrozí obrovská pokuta. Požádá tedy o pomoc naše „novopálavské“. Zmatek kolem této akce ale způsobí i mnohé zmatky ve vztazích našich hrdinů.

6. díl   DIDRACHMA

Filip najde na vinici římskou minci, která by mohla mít obrovskou hodnotu. Pálavští se rozhodnou pozvat odborníka z Brna. Ten má potvrdit, že jde opravdu o naprosto unikátní nález. Mince se však ztratí a vypukne pátrání po pachateli krádeže.

7. díl DOTAČNÍ SKANDÁL

Kočí se starostou musí řešit problém – čerpání evropských dotací na projekt, který nezrealizovali a který má přijít zkontrolovat komise. Napadne je zřídit v Křeticích regionální muzeum. Ředitelem se má stát Filip. Do příprav a slavnostního otevření se zapojí všichni, a tato horečná aktivita zasáhne i do osobních vztahů našich postav.

8. díl PÁLAVSKÝ SILÁK

Staňa se připravuje na „Pálavského siláka“, kde mezi sebou v různých disciplínách soutěží místní chlapi. Je to ovšem spíš záminka, jak se jednou za rok zbavit manželek, které pošlou na poznávací zájezd, a pořádně si užít svobody.  Objeví při tom torzo starého dokumentu, ze kterého vyplývá, že má bratra. Během soutěže se tedy soustředí na to, kdo by to mohl být, a tím i zcela naruší její průběh.  I poznávací výlet křetických žen neproběhne úplně podle představ jejich poloviček.

10.díl   ČISTÝ VZDUCH

Vztahy mezi postavami našeho příběhu se komplikují. Těhotná Ája řeší nevěrného Jaromíra, Buddy se svým otcem jejich společnou budoucnost na farmě, Staňa svého bratra, Adam svou nenaplněnou lásku… Jediným řešením je proto rodinná tradice „Čistý vzduch“, kde se jde na vinici a vykřičí se tam všechno, co koho trápí. Má to i další efekt, plaší se tím špačci.

11. díl   PÁN PRSTENU

Manžel Ivety se rozhodne zachránit jejich skomírající vztah. Zvolí si pro to dost neobvyklé řešení a při jeho realizaci vnese do poklidného života Křetic totální zmatek. Tauš má plné ruce práce a jeho pověst skvělého policajta je ohrožena.

12. díl   KOČÍ JE MRTEV, AŤ ŽIJE KOČÍ

Novopálavským končí pobyt na Pálavě a musí se rozhodnout, co se zbytkem prázdnin a taky co se životem, který je teď čeká. Jako poslední věc je čeká smutná událost, pohřeb Kočího, ale nemůžou se shodnout, jak by měl vypadat.