Pálava a víno mění lidem životy! Stala se z nás rodina, popsal natáčení Petr Kolečko

Pálava (3) - upoutávka

Magické pálavské kopce, dobré víno a žhavé slunce mění lidské osudy! V novém seriálu televize Prima se o tom přesvědčí partička přátel, kteří se do Pálavy zamilují a najdou tam nový smysl života i přátelství. O síle kraje mnohé ví i scenárista Petr Kolečko (38), kterému natáčení úsměvného seriálu přivedlo do života nové lidi, s nimiž si vytvořil silné pouto.

Čas na Pálavě plyne jinak než ve velkoměstě a skrze sklenku dobrého vína je pohled na svět snesitelnější. Kdo na Pálavu někdy zabloudil, tak ví, že na vinohradech a v útulných sklípcích rychle vznikají intenzivní mezilidská pouta, která často zůstávají na celý život. Právě o tom, jak život na jihu Moravy může okouzlit partičku přátel, vypráví nový seriál Pálava – Život zalitý sluncem, který můžete sledovat v pondělí ve 20:15 na Primě nebo on-line na iPrima.cz.

Partička kamarádů z vysoké školy v podání herecké sestavy Michal Isteník, Denisa Nesvačilová, Patrik Děrgel, Pavla Dostálová a Jiří Panzner přijela na Pálavu splnit přání svého zesnulého kamaráda Štístka. Scházejí se tu každých pět let, aby zavzpomínali na staré časy. Jenže tentokrát to bude všechno jiné. Na Pálavu přijeli na skok, ale v magické krajině zůstanou na neurčito.

Přátelé si ve vinařském ráji rychle uvědomí, že odpočinek je stejně důležitý jako tvrdá práce. A že tyhle dvě věci musí vždycky zůstat v rovnováze, přesně vyvážené jako chuť lahodného vína. Pálava tak ukáže, že možná nastal čas pro životní změnu. A životní změnu za sebou má také scenárista Pálavy Petr Kolečko, který ohlásil rozchod s modelkou Anetou Vignerovou. Pro Primu popsal, co si z natáčení odnesl.

Pálava všechno umocňuje, říká Petr Kolečko

„Pro mě to byla v první řadě další větší režijní zkušenost. Musím říct, že mě to velmi bavilo, i kvůli tomu, že vlastně poprvé jsem mohl pracovat s cizím scénářem, nepsal jsem to já, ale psal to tým pod vedením Tomáše Vávry a kupodivu mě to chytlo, i když původně jsem chtěl na tu režii už zanevřít a původně jsem tuto věc vzal kvůli přátelství s producentem Tomášem Vicanem. Nakonec jsem se na Pálavě strašně moc nadchnul a velmi mě to bavilo. Dalo mi to, že mám zase do režie chuť,“ uvedl Petr Kolečko, na kterém je vidět, že ho projekt velmi bavil a přinesl mu řadu inspirativních zážitků. Navíc na Pálavě potkal lidi, se kterými mu je opravdu skvěle.

„Vznikla tam opravdu velmi dobrá parta, myslím, že jsme se opravdu spřátelili. Nejsilnější bylo to, že jsme se tam stali takovou rodinou, že jsme se spřátelili s Michalem Isteníkem nebo s Patrikem Děrgelem. Někteří jsme se trochu už znali, někteří zase méně, bylo to opravdu výborné. Samozřejmě když takové přátelení a souznění má za kulisy tu Pálavu, tak to všechno jen umocňuje,“ dodal s upřímností v hlase zkušený scenárista a režisér, který i po konci natáčení udržuje blízký vztah s herečkou Denisou Nesvačilovou.

Denisa Nesvačilová cítila vliv magického místa

Pro herce natáčení v lokacích vzdálených zhruba 250 kilometrů od jejich současného domova znamenalo na tři měsíce přesídlit do vinařského kraje. Nikdo si však nestěžoval, jak například uvádí herečka Denisa Nesvačilová, představitelka jedné z hlavních hrdinek, sportovkyně Áji.

„Když byl čas, ráda jsem tu zůstávala a nevracela se zpět do Prahy. Na vinicích se lépe učí texty, snadněji vám lezou do hlavy. Lépe se tu člověk také odreaguje, lidé jsou tu vstřícní. Taky si tu pocucnete víno, které mi přijde, že neopíjí. Je to tu jiné,“ pochvalovala si práci v oblasti, jíž je odpradávna přisuzováno vyzařování magické energie.

„Jak se na natáčení říká, že na place vládne vždy skvělá parta, tady to tak opravdu bylo. Byli jsme tu jako na táboře – se vším všudy. Strávili jsme tu několik měsíců. Hlavní vedoucí byla Jana Gospičová, naše výkonná producentka, a oddílový vedoucí byl jeden měsíc režisér Petr Kolečko, předtím Jaroslav Fuit a naposledy to byl Petr Nikolaev. Samozřejmě nesmím zapomenout na praktikanta, kterým byl z nás herců určitě a jedině Patrik Děrgel. My ostatní jsme byli účastníci tábora a nesmírně jsme si to užili,“ popsala atmosféru na place Denisa Nesvačilová s vírou, že je to vidět i na televizní obrazovce.

Patrik Děrgel v kraji nasával filozofii života

Patrik Děrgel slova Nesvačilové s Kolečkem jen potvrzuje. Jejich společné léto na Pálavě označil pro magazín Prima Ženy za nádherné i náročné. „Nejen pracovně, ale je tam strašně moc vína. Myslel jsem si, že jsem ho za měsíc všechno vypil, ale furt ho tam zbývá hodně, takže neváhejte a vyjeďte, je tam,“ podělil se o své dojmy z natáčení další Pálavou očarovaný člen týmu, který v seriálu s Denisou tvoří bývalé milence z vejšky.

„Po večerech jsem hodně četl, nepil jsem a spíš se zabýval hvězdami a filozofií života. Takže rána pak byla nádherná, zalitá sluncem a vlastně jsem byl vůbec rád, že jsem vždy vstal,“ zasnil se ještě na chvíli při vzpomínce na léto na Moravě. Ostatně i jeho seriálovou postavu Jaromíra kraj možná značně promění. „Na začátku je poměrně neoblíbený, protože je to takový mistr světa omeleta. Postupně z něj ale tamní krajina a lidi, které tam s kamarády potkává, udělají docela fajn kluka," naznačil z děje seriálu Pálava Děrgel.

Seriál Pálava sledujte v pondělí ve 20.15 na Primě nebo v předpremiéře on-line na iPrima.cz

V seriálu Pálava - život zalitý sluncem se dále můžete těšit na řadu známých tváří. Setkají se v něm seriáloví Vinaři, herci Tomáš Matonoha a Miroslav Táborský, chybět nebudou ani Bolek Polívka, Pavel Zedníček, Jaromír Dulava, Pavel Nečas, Jana Krausová, Jana Paulová, Robert Jašków, Hana Holišová a další.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 6. 12. 2023

Tento den je vhodný pro vyjádření vašich pocitů. Tím, že o problému budete mluvit nahlas, se nakonec domluvíte na řešení. Tím, že to, co se vám honí hlavou, externalizujete, se problém nějak snáze zvládne. Držet vše v sobě mu dává jen velmi málo prostoru k pohybu. Jste blíž řešení, než si myslíte. Najděte svůj hlas a odpověď si najde vás.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.