Prima maminka

16. července 2018 10:00

Martina Čerňanská

6 zlatých pravidel, jak nakupovat ve slevách a zvítězit!

Znáte to, je to jako droga. Jen co se ve výlohách rozsvítí nápisy “SALE”, vyrážíme do obchodů a neznáme sestru. Jen ukořistit co nejvíce za nejlepší ceny!

To, co ale na začátku vypadá jako vítězství, může se s odstupem času jevit jako slušná prohra. Když emoce ochladnou, zjišťujete, kolik nepotřebných a nepříliš dobře padnoucích kousků vlastně máte (zkuste si vypočítat COST PER WEAR, neboli na kolik vás nakonec vyjde váš úlovek). A co hůř, že jste ani moc neušetřila…

Dejte na naše typy a příště se vám ve slevových rájích povede lépe!

1) Pozor na emoce

Když se vrháte do obchodů se slevami, cítíte se tak trochu v rauši. Jako lovec - sběrač, který vyráží do lesa s příslibem tučné kořisti. Adrenalin stoupá a za chvíli vláčíte plnou náruč ramínek s poklady, které možná vůbec nepotřebujete. Jenže je to přeci taaaak levné! A o tenhle pocit obchodníkům jde. Abyste ve slevách nakoupila spoustu věcí, které ani neunosíte, ale ceny vás prostě přemohou. Zachovejte chladnou hlavu a už na začátku si definujte, co by vás OPRAVDU potěšilo nebo co SKUTEČNĚ potřebujete doplnit.

2) Poslouchejte intuici

Druhá rada volně navazuje na tu první… Kroťte emoce, ale intuici poslouchejte. Ona vám totiž většinou neomylně sdělí, že se vám ten a ten kousek zase tak šíleně nelíbí, jen vás láká nízká cena. A jak všichni dobře víme, co se nelíbí na “první dobrou”, většinou nosit nebudeme. Určitě máte nějaký módní instinkt, který vám napoví, že nemusíte nutně koupit něco, co není váš styl.

3) Sledujte velikosti

To bývá problém, a která z nás to nezná, ať hodí kamenem. Vidíte překráááásnou sukni S, ale víte, že potřebujte M. Nemůžete ji tam nechat, ale už u pokladny tušíte, že v ní budete trpět. Přesto zaplatíte, doma zhodnotíte se zdravým rozumem a sukni nenosíte. Protože je malá.

Opravdu na sebe buďte přísná ohledně velkostí. Pokud nekoupíte věci, které vám sedí, právě jste vyhodila peníze z okna. Klidně si kupte trochu větší triko, košili, mikinu, vše co se dá nosit jako “oversize”, ale NIKDY si nekupujte věci menší, než nosíte!

4) Jděte po materiálech

Pokud nemáte konkrétní představy, co ve slevách pořídit, chovejte se k nákupům jako k investici. Vidíte košili z příměsí hedvábí? Berte ji. Lněná tunika, svetr z vlny nebo dokonce kašmíru, poctivá bavlněná trika, dobrá džínovina nebo kožený pásek či kabelka. To se bude nosit vždycky a kvalitní materiály přečkají mnoho sezon. Naopak, všechny módní výkřiky z polyesteru na jednu sezonu už příští rok pravděpodobně chtít nosit nebudete.

5) Dejte si limit

Tak jako povolujete dětem tři bonbony a dost, buďte stejně přísná i na sebe! Slevy jsou zrádné a jestli se neumíte ovládat, za chvíli provětráte peněženku tak, že vás to doma bude setsakra mrzet. Máte li problémy s kontrolou při nákupech, dejte si ještě za plného vědomí finanční limit, který budete mít s sebou. Platební karty nechte preventivně doma a plaťte hotově! Když vám peníze dojdou, tak dojdou a více si nekoupíte. Alespoň budete více přemýšlet, za co je utratíte.

6) Přemýšlejte dopředu

I když se při slevách přemýšlí dost ztuha, zkuste to. Zrevidujte si v duchu šatníku, řekněte si, co tam už vlastně máte a nekupujte to samé dokola. Také myslete na to, že v letních slevách se dá nakoupit už na podzim! Základní kousky, jako džíny, halenky, parky nebo midi šaty s dlouhým rukávem přeci krásně unosíte, až léto bude pryč! Naopak další a další tílka nebo šedesáté kraťasy už třeba opravdu nepotřebujete!

Mohlo by vás také zajímat:

autor: KU

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.