Celebrity

25. listopadu 2022 18:15

Anna Fedorov

Martin Finger: Matka spáchala sebevraždu. O tragédii jsem se dozvěděl ze záznamníku

Martin Finger v pořadu Povídej

Martin Finger se v dětství chtěl stát kriminalistou, nakonec se ale uchýlil k herectví. Vystudoval DAMU a dnes zastává roli uměleckého šéfa pražského Činoherního klubu a je držitelem mnoha hereckých ocenění. Málokdo o něm ovšem ví, že se musel v mládí vypořádat s velkou tragédií. Když mu bylo 25 let, jeho matka spáchala sebevraždu. Finger doteď vzpomíná na chvíli, kdy se o tom dozvěděl ze vzkazu na záznamníku.

„Při mé poslední diskuzi s maminkou, o které jsem v tu chvíli nevěděl, že je poslední, mi řekla, že teď už se o sebe postarám sám, že jsem šťastný v Praze na škole a že ji už nepotřebuji. Já ji uklidňoval a říkal, ať neblázní. V tu chvíli už na sebevraždu myslela, tím jsem si jistý,“ svěřil se v pořadu Povídej rodák ze Šumperka. Jeho matka zemřela jen několik dní poté.

Finger tehdy odjel se spolužáky z DAMU na tři týdny do Irska. O jejím skonu se dozvěděl ihned po svém příjezdu ze vzkazu na záznamníku, který mu tam zanechal strýc.

„Měl jsem na sobě batoh, stál uprostřed kuchyně a pustil si vzkaz. Doteď si vzpomínám, jak plačtivě říkal: ‚Marťo, máma se utopila.‘ Najednou se vypnuly motory a zastavil se svět. Strašně dlouho jsem tam postával a nedělal nic. Poté, co jsem se trochu probral, řekl jsem své tehdejší přítelkyni a budoucí manželce Monice, že se jdu vykoupat. Vlezl jsem do vany, pustil vodu a rozbrečel se. Celé jsem to ze sebe vyplakal. Byla to rána, která člověku v duši zůstane,“ pokračoval umělec známý z filmů Metanol či Milenci a vrazi.

„Maminka byla psychicky nemocná a čím starší byla, tím více se její stavy zhoršovaly a prodlužoval se čas, kdy zůstávala doma a nechodila do práce. Když jsem se dostal na DAMU, byla v invalidním důchodu. Chřadla a chřadla, bylo to horší a horší,“ svěřil se jedenapadesátiletý herec, jehož maminka se nakonec utopila na přehradě Krásno na severní Moravě. „Od té doby už nebyl svět tak bezstarostný,“ doplnil v pořadu Povídej, který můžete sledovat v neděli ve 21:25 na CNN Prima NEWS.

Tím ale tento tragický příběh nekončí. Jelikož šlo o sebevraždu, začala se celým incidentem zabývat kriminální policie. Jako první byl podezřelý Fingerův otec.

„Jako u každé násilné smrti se vyšetřuje, jestli tam náhodou nebylo cizí zavinění. To se dělo i v tomto případu. Několik dnů po návratu z Irska jsem seděl na výslechu. Během toho jsem zjistil, že je podezřelý táta, protože večer předtím, než se to stalo, slyšeli sousedi hádku. Na molu nádrže Krásno, kde se máma utopila, byla na zábradlí odřená barva jakoby od provazu. Nikdo mi nikdy neřekl, jestli měla na krku strangulační rýhu. Každopádně jsem s jistý, že se máma se mnou rozloučila. Chtěla to udělat a udělala,“ řekl Finger s tím, že policie případ odložila.

Sdílejte článek
Štítky babička Irsko sebevražda otec Martin Finger úmrtí herec maminka Praha Šumperk Ondřej Sokol Povídej Radka Červinková Divadelní fakulta Akademie múzických umění Krásno

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.