Celebrity

19. září 2022 17:20

David Laštovka

František Nedvěd byl před smrtí plný optimismu a plánů. Věřil, že rakovinu porazil

František Nedvěd (†73) by letos oslavil 75. narozeniny. Před rokem však odešel do hudebního nebe poté, co se mu znovu vrátila rakovina, o níž byl přesvědčen, že byla definitivně vyléčena. Redaktor webu Prima Ženy s nezapomenutelným umělcem hovořil krátce po jeho posledním ozařování. Folkový písničkář věřil, že to nejhorší má za sebou. Za necelé dva měsíce ale bohužel zemřel.

Rakovina plic byla Františku Nedvědovi diagnostikována na podzim roku 2020. Nebýt jeho lékaře – urologa, ke kterému po prodělané rakovině močového měchýře docházel na pravidelné kontroly, nevěděl by, že vůbec něčím trpí.

„Bohužel ta choroba je svině, potichu chodící. Mně vůbec nic nebylo, nic mě nebolelo, cítil jsem se úplně normálně. Pan doktor mě poslal na cétéčko, kde se ukázalo, že mám na plicích dvě ťopky. Nádor nebyl veliký, ale dost urputný. Začal jsem chodit na chemoterapie, pak na ozařování. Bylo to náročné na psychiku, člověku se hlavou honí všelijaké věci. Samozřejmě mě napadlo i to, že to může být konec. Mně se ale ještě umírat nechtělo, život miluju. Snažil jsem v sobě uchovávat víru, že to dobře dopadne – a také dopadlo. Nádor se podařilo odstranit. Za měsíc jdu ještě na kontrolu, kde se to snad potvrdí stoprocentně. Vypadá to ale, že jo,“ svěřil se nám František Nedvěd na začátku května loňského roku. V neděli 18. července, tedy za dva měsíce nato, zemřel.

Těšil se na zlatou svatbu a koncerty

V hlavě měl spoustu plánů. „Za čtrnáct dní mě čeká očkování proti covidu-19 a pak už se budu jenom těšit na to, až začne vláda rozvolňovat a budeme moci začít konečně hrát a zpívat. Koncerty už mi strašně chybí, potřebuju je ke svému životu. A v červnu nás čeká s manželkou velká sláva. Budeme mít zlatou svatbu. Už jsme si nechali udělat prstýnky a já si nechal ušít šaty. Padesát let je docela slušná doba. Znovu se vezmeme na Staroměstské radnici. Mám báječnou ženu, v životě jsem měl obrovské štěstí,“ prozradil ještě František.

S milovanou manželkou Marií zlatou svatbu stihl oslavit. Na obřad dorazil i jeho starší bratr Jan, s nímž několik let nemluvil. Toužil si s ním ale ještě společně zahrát a navázat na jejich nejslavnější koncert na pražském Strahově, který navštívilo 70 000 lidí.

„Říkal jsem si, že pokud to s mojí nemocí všechno dobře dopadne, zkusím ho oslovit, abychom spolu znovu vystoupili. Naposledy jsme se spolu viděli před Vánoci u naší sestry, kde jsem mu to naznačil. Zatím se k tomu staví neutrálně, ale věřím, že to vyjde. Bylo by to nádherné. Jsou mezi námi nějaké nesrovnalosti, které si musíme vyříkat. To za nás nikdo nevyřeší, jen my dva. Náš společný koncert ale není vyloučený,“ uvedl František Nedvěd. Splnit si poslední přání už mu osud bohužel nedopřál.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.