Celebrity

15. září 2022 06:00

David Laštovka

Herec Petr Haničinec poslední roky života protrpěl a probrečel. Vdova promluvila

Od smrti herce Petra Haničince letos uplyne 15 let. V těchto dnech by oslavil dvaadevadesáté narozeniny. Miloval život, který se pro něj nakonec stal utrpením. Poslední rok a půl přestal být soběstačný a zůstal zcela odkázán na pomoc své poslední manželky Radmily, která se o něj obětavě starala.

Víno, ženy, zpěv. To bylo jeho. Nezapomenutelný český herec Petr Haničinec se rád napil, zazpíval, ideálně ve společnosti krásných žen. Během života se stačil oženit hned čtyřikrát. Jeho první manželkou byla o rok mladší herečka Štěpánka Haničincová, s niž se seznámil během studií na DAMU. Měli spolu dceru Alexandru. Láska a vášeň postupem let z jejich vztahu vyprchala a pojil je spíše kamarádský vztah. To byl důvod rozchodu.

Podruhé se Haničinec oženil s herečkou Marií Kyselkovou, kterou proslavila role princezny Lady v pohádce Princezna se zlatou hvězdou. Z jejich velké lásky se narodil syn Ondřej. Třetí manželkou byla rozhlasová moderátorka Eva Kopecká a čtvrtou zlatnice Radmila, která se o něj obětavě starala až do jeho smrti. Jejich seznámení probíhalo jako z romantického filmu. „Byla jsem jeho fanynka a mistrovi napsala obdivný dopis. Představte si, že on, který do té doby nikdy nikomu neodepsal, mi odpověděl. Já bydlela v Liberci, takže hned když měl u nás nejbližší vystoupení, pozval mě na kafčo,“ prozradila redaktorovi webu Prima Ženy před lety paní Radmila.

Zubaté unikl několikrát. Prožil klinickou smrt

V roce 1995 byl Petr Haničinec účastníkem vážné hromadné dopravní nehody čtyřiceti automobilů na dálnici D1, která si vyžádala dva lidské života. Příčinou byla zledovatělá vozovka a nepozornost některých řidičů. Herec utrpěl zhmoždění hrudních orgánů, měl těžce poškozené plíce a několik minut byl dokonce v klinické smrti. Jeho stav byl v jednu chvíli kritický.

V roce 2001 během divadelního představení prodělal cévní mozkovou příhodu. Díky akutní operaci se možné fatální následky podařily lékařům odvrátit. O pět let později byla herci diagnostikována rakovina tlustého střeva, která se mu nakonec stala osudnou. Bojoval s ní více než rok. Zákeřná nemoc mu vzala všechny síly. Odkázán byl na nepřetržitou pomoc své obětavé ženy Radmily. „Když ho po operaci v nemocnici chtěli šoupnout jako odepsaný případ na umření do LDN, okamžitě jsem to zatrhla. Objednala jsem polohovací postel a odvezla si ho domů,“ přiblížila paní Radmila.

Nezapomenutelný poslední večer

Měsíc předtím, než zemřel, ho přijel navštívit jeho kamarád, herec Radek Brzobohatý. „Když od nás Radeček odcházel řekl mi, že mě obdivuje, že takhle by skončit nechtěl. A vidíte, nakonec se to Radečkovi splnilo. Pro Péťu byla smrt vysvobozením. Nejhorší bylo, že mu to do poslední chvíle plně myslelo. Ponižovalo ho to. Navenek sice působil jako suverén, ale uvnitř byl velice citlivý. Miloval přírodu, les. Když jsem šla na houby a vrátila se s košíkem plný hub, rozbrečel se jako malý kluk. Věděl, že už je nikdy nebude moci sbírat,“ popsala paní Radmila.

Jan Přeučil zavzpomínal na Štěpánku Haničincovou:

Doma, ve své posteli, 7. listopadu 2007 v šest hodin ráno Petr Haničinec vydechl naposledy. „Ten večer před smrtí byl nádherný západ slunce. Péťa seděl v křesle, hleděl na ty červánky a kochal se tím. Jako by se zároveň loučil. Když jsem ho potom uložila ke spánku, podíval se na mě takovým zvláštním pohledem. Snad to i tušil,“ zavzpomínala na poslední večer se svým milovaným manželem.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.