Celebrity

10. dubna 2022 06:15

David Laštovka

Petra Hřebíčková se při natáčení nasmála do zásoby. Pak se ale stala nehoda

Štěstí je krásná věc - upoutávka

Sympatická Petra Hřebíčková už si ve filmech zahrála ledacos. V novém českém filmu Štěstí je krásná věc si poprvé vyzkoušela, jaké to je vyhrát v loterii rekordní sumu a ve vteřině se stát multimilionářkou. Prozradila, že během natáčení byla na place velká legrace. Ovšem do té doby, než přišla zpráva o nehodě režiséra snímku.

Komedie pojednává o páru, který prožívá velmi těžké časy. Ani jeden z nich nemá práci, jsou zadlužení a nejčastější návštěvou u nich doma je exekutor. Vše změní farářem požehnaný loterijní tiket a pohádková výhra 176 milionů korun, která dvojici otevře dveře do velkého světa neomezených možností. Najednou se kolem nich objevují noví „kamarádi“, kteří by si z jejich výhry rádi něco uzobli. Jednu z hlavních rolích ztvárnila blonďatá herečka Petra Hřebíčková.

Jak by s takovouto výhrou naložila ona? „Já nesázím, ale pokud bych takovou částku vyhrála, nechala bych si poradit od nějakého finančního poradce. Ono to vlastně není zase tak moc. Koupíte si činžovní dům v Praze a je to... Já bych si koupila nějakou nemovitost, která by mi dělala radost, a taky bych věnovala peníze, kde by to pomohlo,“ přiblížila Petra, která ústřední dvojici vytvořila s hercem Karlem Zimou.

Po sedmém natáčecím dni přišla pohroma

Natáčení romantické komedie citelně zasáhla nehoda režiséra Tomáše Svobody. Po sedmém natáčecím dni, když se na své motorce vracel z placu domů měl ošklivou havárii. Skončil v nemocnici se zlomenou klíční kostí, osmi přeraženými žebry a okamžitě musel být operován. Na jeho místo byl narychlo povolán Jiří Novák, který si tak odbyl celovečerní debut. Předtím natáčel především televizní seriály a dokumentární filmy.

Natáčení komplikovalo i počasí. V den, kdy měli hlavní protagonisté absolvovat koupací scény u lomu, pršelo a panovala velká zima. I přes tyto nepříjemnosti ale na place vládla pohoda. „Pokud by nebylo nehody režiséra Tomáše Svobody, který film roztočil, bylo by vše zalité sluncem. Všichni byli famózní. I s režisérem Jiřím Novákem jsme si rozuměli. Natáčení jsem si vážně užila, bylo to dobrodružné. S Karlem Zimou jsme se podporovali. Je to parťák do nepohody, a tak jsem zažívala jen pohodu. Nasmála jsem se do zásobníku na pár let,“ prozradila Petra Hřebíčková. „Tohle natáčení byla jedna velká skvělá dovolená. Plná zábavných a zároveň pokorných lidí ve štábu. Slyšeli jsme na sebe,“ doplnil její kolega Karel Zima.

Ve filmu, který můžete vidět v neděli 10. dubna ve 20:15 na TV Prima, v dalších rolích uvidíte také Jana Dolanského, Marka Taclíka, Ondřeje Pavelku, Martina Písaříka, Michala Novotného, Leoše Nohu, Davida Novotného, Markétu Hrubešovou nebo Zdeňka Godlu. „Na place byla fakt sranda. Nedrželi jsme se úplně stoprocentně předlohy. Občas něco dodali, vymysleli, prostě, jak se to zrovna hodilo. Všechno jsme ale předtím probrali s režisérem. Většinou se mu to líbilo,“ prohlásil Godla.

Hamižného a ironického kněze ztvárnil Tomáš Jeřábek, kterého nejvíce proslavila role zlého bankéře pro sérii reklam pro jednu banku. „Farář patří k negativním postavám, které se vždycky hrají dobře. Je hodně na peníze. Není takový, jak si všichni dobrého duchovního představujeme,“ přiblížil svou figuru herec.

Zdroj: archiv autora, rádio Impuls


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.