Celebrity

17. června 2022 05:30

David Laštovka

Zuzana Kajnarová: Děti mi změnily život. Její otec i strýc jsou známí politici

Herečka Zuzana Kajnarová, která slaví 40. narozeniny, zažívá spokojené životní období. S manželem, hercem a hudebníkem Romanem Říčařem má dvě děti, dceru Rozárku a syna Františka. Jaká je máma? Kterou výchovu preferuje? A kdo z jejích nejbližších rodinných příslušníků se živí politikou?

Díky svým dětem se herečka Zuzana Kajnarová naučila odmítat zbytečnou práci a vybírá si jen takové nabídky, které za to opravdu stojí. Váží si totiž každé chvíle, kterou s dcerou a synem může trávit.

„Děti mi změnily život celkově. V tom, jak trávím čas, jak přemýšlím. Bojím se o ně, myslím na jejich budoucnost. Silné momenty v životě člověka ovlivňují a mění. A děti jsou jedním z nejsilnějších bodů. Je důležité si uvědomit, co člověk v životě opravdu chce, protože času, který na to máte, je méně, takže víc přemýšlíte, jak ho využijete. Když máte čas bezbřehý, můžete donekonečna zkoušet a věci se jen tak dějí. Teď víc plánuju a nechci trávit čas věcmi, které jsou pro mne zbytečné. Také si uvědomuju, že svým konáním děti ovlivňuju a žiju s ohledem na ně,“ svěřila se herečka v rozhovoru pro Deník.

Herečka učinila v pořadu Máme rádi Česko zásadní přiznání:

Otec primátor, strýc bývalý ministr kultury

Přestože jednomu z dětí je teprve osm a druhému deset, umělecké vlohy se u nich nezapřou. „Dcera má zatím asi větší ctižádost, chodí na piano a už odmalička zpívá. Ve dvou letech uměla asi čtyřicet písniček. Syn je taky talentovaný, ale nevím, jestli je ten typ, který by poslušně a pokorně chodil do hudebky. Máme s mužem zatím pocit, že bude dobré jejich talent rozvíjet, ale jakým směrem půjdou, to ať si rozhodnou později sami. Nevedeme je k tomu, aby se z nich stali virtuózní hudebníci. Spíš jim chceme muziku do života dát, aby měli šanci se jí věnovat. Pokud budou chtít,“ prozradila pro deník Právo Zuzana Kajnarová, která si zahrála například i v seriálu Slunečná.

Sama prý není typ matky workoholičky, která je schopná většinu věcí, co se týče dětí, delegovat na jiné. Způsobuje jí to prý nepříjemný neklid. „Celou dobu naštěstí zvládáme organizovat rodinný život sami s manželem a s pomocí babiček. Máme štěstí, že je máme v Praze a mají čas. Když děti chodí do školy, je to samozřejmě snazší,“ dodala Zuzana Kajnarová, která má zajímavou rodinu. Vzdáleně je příbuzná s básníkem Josefem Kainarem. Jejím otcem je politik Petr Kajnar, který byl v letech 2006 až 2014 primátorem Ostravy. Strýcem z matčiny strany je zase bývalý ministr zahraničních věcí a exministr kultury Lubomír Zaorálek.

Sdílejte článek
Štítky rodina narozeniny manželé herec Slunečná herečka děti jubileum Zuzana Kajnarová Roman Říčař

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 9. 2023

Experimenty kombinující kreativitu a technologie mohou vést k možnostem zvýšení vašich příjmů. Jste vnímaví k novým nápadům a ochotní vynaložit úsilí, abyste je využili ve svůj prospěch. Pravděpodobně objevíte nové talenty, o kterých jste nevěděli, že je máte. Tento den je vhodný k tomu, abyste se přihlásili do kurzu, navštívili přednášku nebo vyhledali doučování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.