Koronavirus podle astroložky: Koncem března snad zjistíme, s čím můžeme počítat
Známá astroložka Jarmila Gričová vysvětluje epidemii koronaviru z pohledu astrologie a odhaluje, jaký by podle ní mohl být další vývoj a kdy by se situace mohla obrátit k lepšímu.
Když v prosinci roku 2019 přišla první zpráva o tom, že se v čínském Wu-Chanu objevil nový typ chřipky, která je agresivnější, než chřipky obvykle bývají, zdálo se, že to je jen jedna z mnoha podobných zpráv. Už na přelomu roku se však ukázalo, že nejde o zdaleka tak triviální a nedůležitou záležitost, jak se zprvu zdálo.
To, že se v takové situaci zamýšlíme, jak se bude situace vyvíjet dál, je naprosto logické. Náhledy epidemiologů a lékařů, kteří mají s šířením nákaz všeho druhu zkušenosti, jsou v tomto ohledu rozporuplné. Jedni říkají, že je to nafouklá bublina, kterou vytvořila média, druzí hovoří o pandemii, která postihne celý svět stejně jako španělská chřipka, která řádila před sto lety.
Co na to říká astrologie?
Tam je situace celkem vysvětlitelná. Podle starých autorů stojí za morem (a v této souvislosti můžeme chorobu jako mor bez velkého přehánění označit) konjunkce planet Mars, Saturn a Jupiter. Saturn je v Kozorohu od prosince roku 2017, Jupiter se k němu přidal v prosinci 2019 a Mars se připojil 16. února 2020. Zároveň zde ale pobývá Pluto, což je planeta, kterou staří astrologové neznali, ale která má na podobné záležitosti značný vliv (v době, kdy řádila španělská chřipka, pobýval Pluto v opozičním znamení Raka; v době, kdy na přelomu šedesátých a sedmdesátých let řádila tzv. hongkongská chřipka, přecházel Pluto z Panny do Vah). A protože dobrého není nikdy málo, uplatnil se podle (nejen mého) názoru ještě jeden zásadní planetární jev: 10. ledna 2020 se totiž na 20°00´´ Raka odehrálo měsíční zatmění, do kterého byl Pluton přímo zapojen.
Podle astrologie se všechny jevy, které Pluto ovlivňuje, týkají velkých mas lidí. A v době, kdy píšu tyto řádky, se dozvídám, že italský premiér nařídil zhruba 16 milionům svých spoluobčanů ze severní Itálie karanténu. U nás se lidem, kteří se vracejí z Itálie z hor, domácí karanténa nařizuje a její nedodržování se má ostře trestat. Zavírají a dezinfikují se školy. Plutonovské ohrožení bychom tedy měli. Kdy ale můžeme čekat, že se situace změní k lepšímu?
Teplo a konec března (nejspíš) koronaviru nepřejí
Všichni epidemiologové jsou zajedno v tom, že jde o nákazu, která může snížit intenzitu hned v době, kdy se venku trochu oteplí. Teplé počasí – jak známo – podobným onemocněním nepřeje.
Zároveň se můžeme těšit na 22. březen, kdy se Saturn dostane na tři měsíce do Vodnáře a výše uvedený shluk planet v Kozorohu opustí. 30. března se za ním posune i Mars. Doufejme, že se situace do té doby uklidní a my zjistíme, s čím můžeme počítat.
Možná by pomohlo, kdybychom zachovávali hygienická opatření v míře intenzivnější než je ta, na kterou jsme zvyklí dosud. A úplně nejlepší by bylo, kdybychom si pořád dokola opakovali, že nejhorší smrt je z vyděšení!
P.S.
Těm, kteří mají tendenci počítat mrtvé z dob španělské chřipky, bych si dovolila připomenout jedno: zaprvé šlo o pandemii, která decimovala populaci zničenou a vyčerpanou čtyřmi lety Velké války. A zadruhé – když se tento typ virózy zkomplikoval ještě i bakteriální infekcí – česky řečeno, když po chřipce přišel zápal plic – nebyla antibiotika, což situaci dramaticky zhoršilo. Takže obavy ano, ale strach na místě není!
Autor: Jamila Gričová