Horoskopy

18. července 2023 05:30

Anna Kopečková

Finanční horoskop: Štíři umí šetřit, Býci vůbec. Která znamení utrácejí nejvíc peněz?

Znamení horoskopu se liší nejen z pohledu vlastností, citů a vztahů, ale také z hlediska přístupu k financím.

Temperamentem oplývající ohnivá znamení Berana a Lva jsou typická svým nekontrolovaným přístupem k výdajům. Domácí rozpočet si naopak bedlivě střeží Štíři a Kozorozi, kteří dvakrát promyslí, za co své peníze utratí. Jak jste na tom vy?

Beran

Berani reagují v oblasti peněz velmi emotivně. Bývá to temperament a činorodé jednání, kvůli kterému se mohou snadno dostat do finančních potíží. Musí si proto neustále připomínat, jaké jsou jejich dlouhodobé cíle a priority. Jen tak dokážou odolávat svým pohnutkám pořizovat si víc, než kolik jim dovolují jejich možnosti.

Býk

Snaha obklopovat se jen tím nejlepším může dovést Býky do vážných finančních potíží. Býci musí být ostražití a velmi dobře promýšlet své investice. Jsou to totiž právě oni, kdo se často potýká s dluhy. Do finančních nesnází je vede potřeba žít v přepychu a shromažďovat majetek. To může velmi dobře fungovat, pokud, lidově řečeno, „na to mají“. V případě, že právě neoplývají financemi a majetkem, měli by velmi přísně hlídat své výdaje a přemýšlet o tom, co si mohou dovolit.

Blíženci

Blíženci jsou typičtí svým sklonem k šetření, které někdy vede tak daleko, že mohou působit lakomě. Rádi shromažďují majetek, někdy i ten méně hodnotný. Mají obchodního ducha a jsou schopni prodat i to, co by jiní vyhodili. Jejich vrozená šetrnost je důvodem, že nezápasí s finančním nedostatkem. Trpí-li finanční situací, tak je to hlavně proto, že by si přáli víc – lepší byt, auto, dovolenou. Na rozdíl od Býků za to ale nejsou ochotni utratit poslední peníze.

Rak

Raci dokážou svědomitě šetřit, ale i propadat neplánovaným nákupům. Není pro ně problém střádat finanční prostředky a odpírat si radovánky, ale jen do jisté doby. Pak přijde den, kdy se vše změní, a Raci se promění v hýřící bytosti, které nedokážou odepřít sobě ani nejbližším téměř jakékoli potěšení. Na to pozor. Je třeba zachovat zdravý rozum, utrácet peníze s rozvahou a držet se dlouhodobých plánů. Na konci roku by se totiž mohlo ukázat, že na účtu nezůstala ani koruna. Odtud už je jen krok k dluhům.

Lev

Mohlo by se zdát, že rození vůdci Lvi jsou neochvějnými pány jak ve společnosti, tak i doma. Rodinný rozpočet a osobní finance jsou ale spíše jakýmsi druhým světem Lvů. Tak, jak dokážou převálcovat společnost svým šarmem a vyzařováním, stejně převálcují i svou peněženku. Nelze jim upřít snahu přemýšlet strategicky a plánovat různé investice, ovšem běžná finanční realita bývá nad jejich síly. Proto by se měli zadlužovat jen po důkladné rozvaze a zjištění, že mají dostatečné rezervy.

Panna

Pořádkumilovné Panny se dostávají do finančních problémů jen zřídka. V penězích, stejně jako ve všem ostatním, mají pevný řád a snaží se myslet na zadní kolečka. Vytvářejí si dostatečné finanční rezervy pro období, kdy přijdou ztráty nebo neočekávané výdaje. Nejsou příznivci půjček, proto si obvykle kupují věci až v momentě, kdy na ně mají.

Váhy

Pravidlo zlaté střední cesty se projevuje u Vah i ve vztahu k financím. Nejsou nakloněny extrémním řešením, a tak se snaží nezaplétat do nevýhodných finančních nabídek. Ne vždy se jim to ale podaří. Čas od času si chtějí dopřát něco víc, a proto by měly dobře zvažovat, co si mohou dovolit a kde se případně poohlédnout po přivýdělku. I váhavé Váhy mohou upadnout do dluhů!

Štír

Snad nejmenší finanční potíže mívají Štíři. Jejich vrozená snaha šetřit a být ostražití jim nedovolí přistoupit na nevýhodnou půjčku nebo se zaplést do finančních potíží. Vždy mají připraveno záložní řešení nebo vědí, na koho se obrátit s žádostí o pomoc. Pokud si vezmou půjčku nebo úvěr, rozhodně peníze nepromarní za spotřební či pomíjivou záležitost, ale budou se je snažit vložit do něčeho hodnotného – dům, byt, pozemek. Štíři mívají díky svému přístupu značné úspory nebo alespoň dostatečnou rezervu na překonání nepříznivých časů.

Střelec

Střelci míří vysoko. Nejen v životě, ale i ve financích. Jsou schopni tvrdě pracovat, aby našetřili dostatek peněz, které věnují do zvelebování svého majetku nebo pro svou zábavu a odpočinek. Okolí od nich nemůže očekávat přílišnou „sdílnost“, co se financí týká. Mají totiž dojem, že co si vydělali, to si také utratí. Přestože mají Střelci někdy hlavu v oblacích a velké plány, zůstávají v oblasti financí většinou nohama na zemi. Málokdy se bezhlavě pustí do větší výdajů, které by byly nad jejich možnosti. Díky tomu bývá jejich domácí rozpočet v dobré kondici.

Kozoroh

Kozorozi si dovedou ledacos odepřít. I když mají přebytek rádi a užívají si, pokud si mohou „vyhodit z kopýtka“, nemívají újmu z období, kdy se musí uskromnit. To z nich dělá přizpůsobivé lidi, kteří nepropadají momentálnímu nadšení utrácet a málokdy se zadluží. Udržují si rezervu na každodenní výdaje, které někdy bývají vyšší z důvodu lákavých příležitostí zábavy. Kozorozi jsou dobří společníci, a tak si často nenechají ujít setkání s přáteli, kde se staví do role hostitele.

Vodnář

S přibývajícími léty si stále více uvědomují hodnotu peněz a snaží se výdaje promýšlet. Jejich povaha jim ale rozhodně nedovolí propadnout přehnanému šetření a občas podléhají momentálním potřebám. Proto se jim vyplatí plánovat a udržovat přehled o financích.

Ryby

Citlivé Ryby mohou ze své povahy těžit, nevyhnutelná je ale i ostražitost. Jako nikdo jiný dokážou vnímat emoce a potřeby druhých, díky tomu mohou také někdy jednat iracionálně v oblasti financí, když se snaží pomoci. Snadná ovlivnitelnost je jejich slabou stránkou a měly by proto zůstávat ve střehu a dobře zvažovat důsledky svého jednání vzhledem k rodinným financím. Právě Ryby totiž poměrně často upadají do dluhových problémů.

Co čeká jednotlivá znamení v červenci?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.