Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Kůň – Roční čínský horoskop (2019)

Ročníky 1906, 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014

Vodní kůň 1942, 2002

Dřevěný kůň 1954, 2014

Ohnivý kůň 1966

Zemní kůň 1918, 1978

Kovový kůň 1930, 1990

Kůň bývá přátelský a komunikativní, vyzařuje energii, aktivitu a mladickost. Tito lidé jsou vůdčí typy, ochotní pomoci ostatním vždy, když je to třeba. Obvykle mívají umělecké nadání, jsou přátelští, inteligentní a pohlední a rádi jsou středem pozornosti. Bývají velmi manuálně zruční a pracovití, nejsou dvakrát trpěliví, občas mají problém práci dokončit. Nebezpečím pro ně může být jejich nevyhraněnost, nesoustředěnost a neochota usilovat o cíle, jejichž dosažení vyžaduje notnou dávku trpělivosti. Jsou obdařeni silnou intuicí, jsou vnímaví, pozorní a citliví k novým vývojovým trendům. Chodí rádi do divadla a na koncerty, do galerií a muzeí, avšak před obdivováním cizího peří dávají přednost vlastní tvorbě. Mnohem lépe jim svědčí role řečníka než posluchače. Nejšťastnější jsou při jakémkoli intelektuálním nebo fyzickém klání, protože jsou soutěživí a rádi vyhrávají. Jejich slabou stránkou je přelétavost, u žádné činnosti dlouho nevydrží  – a stejní jsou i jako partneři. Jejich vztahy nemívají dlouhého trvání, když se svého protějšku nabaží, odcválají pryč…

Nejlépe si toto znamení rozumí s Tygry a Psy, je zde předpoklad dlouhodobého a harmonického partnerství. Napětí a problémy se mohou objevit v milostných vztazích s citlivým Zajícem a také Kohoutem. Pomáhat a podporovat se budou s Kozou a partnerství, kterému by se měli určitě vyhnout, je s lidmi ve znamení Krysy.

Kůň v roce 2019

V roce Vepře se bude tomuto znamení poměrně dařit, tito zrozenci by měli více plánovat a rozmýšlet kroky, které jsou pro jejich život důležité. Určitě by neměli podléhat náhlým impulzům jak v oblasti pracovní, tak i osobní. Budou mít dostatek příležitostí pro různé změny a výzvy, některé problémy se mohou cyklicky opakovat, což by jim mělo napovědět, že se konečně mají posunout dál. Podstatné bude zvládat psychiku a rychlost, s kterou někdy jednají proti sobě i druhým lidem, a tak si zbytečně vyrábějí nepřátele. Důležitý pro ně bude únik od dennodenních starostí do lůna přírody, daleko od množství lidí, hluku a stresových situací, kterým dokážou rychle podlehnout.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Měsíc vlády

červen

Hodina jeho vlivu

11–13

Práce

Pro zástupce tohoto znamení se v roce Vepře vyplatí úsilí směřované na zakotvení v profesi. Pro ty, kteří hledají novou práci, bude nejvhodnější dobou ke změnám jarní období nebo závěr roku. Neměli by se obávat změnit svoji profesi, což jim může přinést nový elán a chuť učit se nové věci a s tím také zvýšení jejich finančního ohodnocení. Období jara je vhodné k různým pracovním testům a pohovorům. Neměli by se bát trochu zariskovat (a to i starší ročníky) protože v tomto roce mohou získat vysněnou práci. Své přání si mohou splnit také ti, kteří chtějí podnikat, je nutné dobře prozkoumat trh, získat potřebné informace, nevhodnější dobou je druhá polovina roku.

Zdraví a relaxace

Důležité bude pro Koně především zklidnění, meditace, chvíle, které si udělají tito lidé jen pro sebe. Také čištění starých vzorců z minulosti. Pro ty, kteří těmto alternativním naukám a systémům věří, bude přínosné navštívit nějaký seminář, kurz, chodit do terapeutické skupiny nebo si pořídit různé motivační knihy či internetové kurzy on-line. Psychika bude v tomto roce na prvním místě, jestliže vše dobře Koně zvládnou, dokážou se v tomto roce radikálně posunout v nazírání světa a ovlivňování vlastního života, a to ve všech důležitých oblastech, jako je soukromí i profesní život, vztahy s rodinou, přáteli i finanční situace.

Láska

V oblasti lásky se blýská na časy, protože ostatní vás dokážou náležitě ocenit. Nutná je ale otevřená partnerská komunikace, významné je v tomto směru období léta. Cesty jsou pro vás v letošním roce velkým přínosem, můžete se během nich seznámit se zajímavým protějškem. Důležité pro vás bude přestat se zabývat minulostí, vztahy a partnerstvími, které skončily, neobávejte se otevřít lásce a novému partnerství. I v dlouhodobých vztazích a manželstvích může během tohoto roku dojít k zásadním změnám, konečně si dokážete porozumět a domácí klima se vyčistí. U mnohých jedinců narozených v tomto znamení může dojít konečně i k ukončení nefungujících, dlouhodobých vztahů a manželství.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerský horoskop
Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
Výpočet ascendentu
Stačí zadat datum a čas vašeho narození