Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Opice – Roční čínský horoskop (2019)

Ročníky 1908, 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016

Vodní opice 1932, 1992

Dřevěná opice 1944, 2004

Ohnivá opice 1956, 2016

Zemní opice 1968

Kovová opice 1920, 1980

Opice je zvědavá, veselá, energická a velmi soutěživá, nejživější ze všech zvířecích znamení. Umí skvěle manipulovat s okolím, přemýšlí rychle a je zpravidla nesmírně bystrá, má také nezávislou povahu a je optimistická. Tam, kde je Opice, se vždycky něco děje, jsou to vůdčí typy, ale jen nerady přiznávají vlastní chyby a ze všeho viní většinou druhé.

Lidé narození v roce Opice jsou chytří, rychlí, neklidní, zábavní, agresivní a smyslní. Mají divoký rtuťovitý temperament a mohou být neuvěřitelně nepořádní a neukáznění. Jsou však nesmírně přesvědčiví řečníci a všechno jim většinou projde. Vnější neklid a odvaha lidí ve znamení Opice je doprovázena vnitřním strachem, že o něco přijdou. Nervozita, nadměrná aktivita a nedostatek trpělivosti jsou důvodem, proč se Opice často vystavuje nejrůznějším nebezpečím, a ohrožuje tak své šance na postup a úspěch. Je však dostatečně energická a duševně i fyzicky silná, takže se bez zbytečného váhání chytá možnosti problémy zvrátit ve svůj prospěch. I přes svou vrozenou netrpělivost si Opice dělají velké plány, organizují nejrůznější události a ovládnou vždy každý večírek. Obvykle příliš neutrácejí, ale vzhledem k četným koníčkům a zájmům ani mnoho neušetří.

Nejlepším partnerem pro toto znamení je Drak, většinou naleznou vzájemné zalíbení také s Krysou. Ocenit mohou trpělivost a také obdiv znamení Vepře a Hada, také Zajíc mívá pro Opici pochopení. Neutrální bývá vztah s Koněm a Kohoutem. V přátelském, ale i pracovním vztahu je bude podporovat Buvol. Naprostou katastrofou může skončit láska s Tygrem.

Opice v roce 2019

Vláda znamení Vepře přinese Opicím nutnost zaměřit se na konkrétní úkoly a řešení věcí, které dlouhodobě odkládaly. Měly by se také učit větší toleranci a naslouchání ostatním, jejich komunikační schopnosti jsou většinou velmi dobré, nemusí se proto bát nezájmu o svou osobu. Pozorné musí být v oblasti majetkové, měly by dát pozor na všechny lákavé nabídky, které jim budou přicházet. Při jejich veselé a přátelské nátuře mohou mnoho důležitých detailů přehlédnout a nadělat si tak zbytečné problémy do budoucnosti. Možná by zástupci tohoto znamení mohli být i více taktní k přátelům a kolegům a pečlivě vážit vše, co řeknou.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Měsíc vlády

srpen

Hodina jeho vlivu

15–17

Práce

Soustředění si zaslouží i jejich práce, povaha Opic je těkavá, často nedotáhnou pracovní úkoly do zdárného konce, proto by se měly v roce zemního Vepře snažit na tomto nedostatku zapracovat. Může jim díky práci na sobě kynout zlepšení v podobě lepších vztahů na pracovišti nebo také zlepšení jejich finanční situace. Spontánnost opičího znamení vás může přivádět často do problémů, raději si rozmyslete různé rady a nevyžádaná doporučení, zvláště směrem k vašim šéfům, ne vždy se tyto vaše dobře míněné aktivity musí potkat s porozuměním. Lze říci, že v tomto roce si dokážete udržet status quo, u aktivnějších mladších ročníků může dojít ke změnám a posunu.

Zdraví a relaxace

Náročnější pro vaše znamení může být přechod ze zimního období do jara. Dopřejte si proto více odpočinku, relaxace v horizontální poloze. Vaší nervovou soustavu jistě uklidní teplý čaj z meduňky, je to bylinka, která působí pozitivně nejen na únavu, ale i proti melancholickým stavům a splínům, kterými vaše znamení občas trpí. S odložením zimních kabátů přichází chvíle pravdy, proto se snažte jíst střídmě a raději menší porce, celozrnné pečivo, zeleninové saláty a tukožroutské polévky. Pro pročištění vašeho trávicího traktu poslouží skvěle lněné semínko, které dokáže šetrně pročistit střeva od různých usazenin. Váš zdravotní stav záleží především na vás, což dobře víte, věnujte mu proto více pozornosti, protože vaše tělo si to zaslouží.

Láska

V oblasti lásky nečekejte velké změny, energii směřujte k rozvíjení stávajícího partnerství, dejte prostor svým nápadům a překvapte partnera něčím novým. Určitě se nenechte vyprovokovat k unáhleným krokům, kterých byste v budoucnosti mohli litovat. Počkejte si na konec léta, kdy okolnosti kolem vašeho intimního života budou průzračnější, a tak nastane lepší doba na řešení milostných vztahů. Dokážete se lépe vcítit do pocitů svého partnera a lépe pochopit jeho jednání. Ti, kteří jsou sami, by v roce Vepře mohli najít zajímavé protějšky v druhé polovině roku, chce to jen změnit názory, protože není všechno zlato, co se třpytí.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerský horoskop
Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
Výpočet ascendentu
Stačí zadat datum a čas vašeho narození