Velký čínský horoskop na rok 2023: OPICE. Jak se jí bude dařit v práci, lásce i zdraví?

Před námi je rok vodního Zajíce. Zajíc je podle čínské mytologie vyvoleným znamením, sám Buddha jej kvůli jeho nezištnosti a dobromyslnosti vyzdvihl na samotný Měsíc. Od té doby můžeme pozorovat siluetu zajíce při každém úplňku a věřit, že láska a soucit vyhrávají nad lží a nenávistí. Jak se bude v roce Zajíce dařit společenským a temperamentním Opicím?

Lidé ve znamení Opice se narodili v letech 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004. Co je čeká v roce 2023, který začíná 22. ledna 2023 a končí 9. února 2024?

  • Toto znamení odpovídá astrologickému znamení Lva
  • Měsíc jeho vlády: srpen
  • Hodina jeho vlivu: 15–17

Tito lidé jsou fyzicky i duševně energičtí, často se ve svých vášních nedovedou ovládat. Tam, kde je Opice, se vždy něco děje. Jsou to vůdčí typy, ale jen neradi přiznávají vlastní chyby, a tak ze všeho viní spíše ostatní. Lidé narození v roce Opice jsou chytří, rychlí, zábavní a smyslní. Mají divoký, rtuťovitý temperament a mohou být neuvěřitelně nepořádní a neukáznění. Nervozita, nadměrná aktivita a nedostatek trpělivosti jsou důvodem, proč se Opice často vystavují nejrůznějším nebezpečím a ohrožují tak své šance na úspěch. I přes svou vrozenou netrpělivost si dělají velké plány, organizují nejrůznější události a ovládnou každý večírek. Obvykle příliš neutrácejí, ale vzhledem k četným koníčkům a zájmům ani moc neušetří. Jestliže se nudí, jak v práci nebo v partnerství, nikdo a nic nedokáže udržet jejich pozornost a zájem.

Charakter Opice podle jeho vládnoucího elementu

Vodní opice  1932, 1992

Ve znamení vodní Opice se rodí velcí lidé, citliví a plní plánů, ve kterých nemyslí jen na sebe. Mají odhodlání změnit svět, jsou to většinou vizionáři, kteří jsou před druhými napřed. Dokážou také ostatní přemluvit a angažovat pro své plány, umějí dobře druhé motivovat, jsou skvělými řečníky.

Dřevěná opice  1944, 2004

Tato Opice je většinou velmi talentovaná a také tvůrčí. Má velkou fantazii a představivost a je také manuálně zručná. Tito lidé bývají velmi přátelští, srdeční a laskaví, proto jsou oblíbení a mají spoustu přátel. I jejich rodinný a partnerský život bývá většinou šťastný.

Ohnivá opice 1956, 2016

Dynamická a vášnivá představitelka tohoto čínského znamení. Rodí se v něm velmi přitažliví lidé, kteří dokážou kouzla své osobnosti většinou dokonale využít, někdy se uchylují také k manipulaci ve svůj prospěch. Bývá to také velmi soutěživý a akční typ lidí.

Zemní opice 1968

Tento typ Opice je nejklidnější, zde nalezneme harmonické typy lidí, kteří jsou zahloubaní do svého nitra, proto nepotřebují společnost tolik jako ostatní zrozenci znamení Opice. Snaží se také po celý život vzdělávat, protože vědí, že duchovní hodnoty mají nejvyšší hodnotu.

Kovová opice  1920, 1980

Tento typ znamení Opice je většinou nezávislý člověk, milující risk a hazard. Bývají to tvrdohlaví lidé, kteří dokážou prosadit to, co si naplánují. Většinou se jim daří ve finanční oblasti, takže mohou radit ostatním. Jsou to výborní společníci a baviči.

Rok 2023 pro znamení Opice

V minulém roce vodního Tygra lidem narozeným ve znamení Opice plány příliš nevycházely, nyní nastane obrat k lepšímu. Rok Zajíce bývá pro Opice většinou pozitivní. Mnoho věcí se jim začne dařit a tito zrozenci znovu naberou vítr do plachet. Důležité pro ně bude zapojit se do dění a nečekat na žádné zázračné změny, budou nutné činy a také aktivní přístup, kterými se mnohé věci změní. Nápady a optimismus těmto lidem většinou nechybí, je však pro ně dobré rozvíjet koncentraci a zaměřit se na jeden cíl. V tomto roce se mohou Opice posunout v mnoha oblastech a zaznamenat zisk, na který dlouho čekali. Chce to jen pozitivní naladění, řešení a cesta se najdou.

Práce

Po pracovní stránce by se těmto zrozencům mělo dařit skvěle. Možná, že někteří budou chtít zásadně změnit svoje pracovní místo a budou se poohlížet po lepším uplatnění. Ideální dobou pro změny bude měsíc březen, proto je vhodné veškeré pohovory a vstupní testy naplánovat na tuto dobu. Opice si musejí uvědomit, co opravdu chtějí a pustit se za svým snem. Příznivé vyhlídky budou mít i v podnikání, nové nápady jim přinesou vyšší zisky, nesmějí se bát riskovat a pustit se i do neprobádaných oblastí. Tito lidé jsou tvořiví a nemají problémy s novými nápady, jen pro ně může být problém uvést novinky do praxe. Opice budou moci lépe plnit svoje finanční závazky, proto lze říci, že tento rok jim přinese zlepšení profesní i materiální.

Zdraví

Znamení Opice mívá sklony k nestřídmosti, zvláště pak ve chvílích stresu a napětí se mohou uspokojovat vydatnými porcemi jídla, sladkostmi a dalšími nezdravými pochutinami. Nezřídka sáhnou i po alkoholu nebo utišujících prostředcích, na kterých pak mohou být dlouhodobě závislí. Rok Zajíce přináší klidnější vibrace, přesto se musí neklidná Opice přimět k lepší skladbě svého jídelníčku. Vynechat těžká, kořeněná a slaná jídla, přílohy nahradit zeleninou. A především se snažit napětí a stres rozchodit a také si dopřát, zvláště na přelomu zimy a jara, v březnovém měsíci trochu odpočinku. Pár dnů na venkově, v přírodě, daleko od hlučícího davu a starostí, dokáže tyto lidi znamenitě zklidnit.

Láska

Opice by si měli v novém roce zlepšit vztahy s ostatními lidmi. Budou klidnější a otevřenější k naslouchání druhých, takže vzájemné diskuse mohou příznivě ovlivnit jejich životy. Možná dojde i k určitým posunům v rámci zkvalitnění vztahů, někteří jedinci tohoto znamení se mohou rozhodnout zpečetit svůj svazek a vdají se či ožení. Může také dojít k závažným krokům jako je sestěhování a společné soužití, což lze Opicím doporučit nejlépe během měsíce června. Společenské znamení Opice se bude v tomto roce vyhřívat na výsluní zájmu ostatních, takže i ti, kteří jsou sami se mohou potkat a seznámit se s pohledným protějškem, do kterého se zamiluji.

NEJ roku 2023 pro znamení OPICE

  • Nejlepším obdobím roku pro všechny Opice je v dubnu a červnu a také v září, kdy bude jejich energie expanzivní.
  • Po oslavách nového roku Zajíce, by si měli zadat jeden úkol, který mohou splnit, a uvidí, že i další plány jim půjdou snadno.
  • Neměli by ve víru práce zapomínat i na relax a aktivní odpočinek, který jim dodá energii a sílu pro další povinnosti.
  • Rok Zajíce přináší Opicím nové možnosti, společenské kontakty, také cesty, které je inspirují a poučí, celkově půjde o příjemný rok plný posunů k lepšímu.

Jaký bude rok 2023 pro všechna znamení podle astrologie?

Další znamení čínského horoskopu na rok 2023 najdete ZDE:

Zdroj: Autorský text astroložky a kartářky Věry Várady

Sdílejte článek
Štítky zdraví láska horoskop práce opice čínský nový rok znamení čínského zvěrokruhu láska zdraví čínský horoskop 2023 rok vodního Zajíce Opice

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.