Velký čínský horoskop na rok 2023: PES. Jak se mu bude dařit v práci, lásce i zdraví?

Před námi je rok vodního Zajíce. Zajíc je podle čínské mytologie vyvoleným znamením, sám Buddha jej kvůli jeho nezištnosti a dobromyslnosti vyzdvihl na samotný Měsíc. Od té doby můžeme pozorovat siluetu zajíce při každém úplňku a věřit, že láska a soucit vyhrávají nad lží a nenávistí. Jak se bude v roce Zajíce dařit přátelským a věrným Psům?

Lidé ve znamení Psa se narodili v letech 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018. Co je čeká v roce 2023, který začíná 22. ledna 2023 a končí 9. února 2024?

  • Toto znamení odpovídá astrologickému znamení Vah
  • Měsíc jeho vlády: říjen
  • Hodina jeho vlivu: 19–21

U lidí narozených ve znamení Psa najdeme silný vztah ke všemu tajemnému, zajímají je různé záhady a mystiky. Psi jsou bdělí, jako první varují před blížícím se nebezpečím, jakmile nastane čas jednat, chovají se s velkou odvahou. Přestože tyto osoby budí dojem tichých a vyrovnaných lidí, v jejich nitru panuje často neklid. Jsou aktivní a nudí je, když je něco příliš snadné nebo když se věci řeší moc dlouho. Jejich cesta k úspěchu bývá dlouhá, někdy se dokonce může zdát, že jsou odsouzeni jen k lopotné dřině. Smysl pro věrnost ke kolegům, přátelům i partnerům je klíčovou vlastností lidí narozených v tomto znamení. Jejich city je snadné zranit a jelikož mají dobrou paměť, jejich rány se hojí dlouho. Hodně si věří, a tak na sebe berou více úkolů, než mohou zvládnout. K životu přistupují pozitivně, rádi se baví, ale práce je pro ně vždy na prvním místě, i když si vždy rádi najdou čas i pro společnost blízkých a přátel.

Charakter Psa podle jeho vládnoucího elementu

Vodní pes 1922, 1982

Je to nejklidnější typ tohoto znamení, má vyrovnanou a stálou povahu, je upřímný a velmi přátelský, má rád lidi. Negativní stránkou jeho povahy je přílišná bezstarostnost, která ho může přivést do problémů, zvláště pak finančního a materiálního rázu, které pak jen těžko zvládá.

Dřevěný pes 1934, 1994

V těchto řadách se rodí velmi tvořiví jedinci, kteří mají především tvůrčí talent, věnují se často různým řemeslům, pracují rádi s přírodními materiály, z nichž dokážou vytvořit krásné artefakty. Dřevěný pes je velmi předvídavý a chápe potřeby a problémy druhých.

Ohnivý pes 1946, 2006

Tito lidé jsou většinou velmi temperamentní a dokážou si mnoho věcí v životě zidealizovat. Bývají novátory a mají talent pro práci, která přináší druhým lidem radost – jsou to herci, komentátoři, baviči. Pro svoji optimistickou a vášnivou, ale i nekonvenční povahu bývají velmi oblíbení.

Zemní pes 1958, 2018

Většinou jde o vyrovnané typy lidí, kteří jsou materiálně orientovaní a v životě dosáhnou pilnou prací úspěchu. Mají předpoklady k zaměstnání v oblasti finančních zdrojů jako odborní poradci, bankéři, pracovníci v pojišťovnách atd. Jsou přátelští a s druhými lidmi dokážou dobře vycházet.

Kovový pes 1970

Toto je Pes, který je sebejistý, má odhodlání a sílu a stále je ve střehu. Lidé tohoto znamení bývají velmi odvážní a většinou vědí, co chtějí, mají jasné cíle. Nejšťastnější jsou, když mohou být druhým lidem k užitku, chránit je a pomáhat jim.

Rok 2023 pro znamení Psa

Vstupem do nového roku vodního Zajíce se mohou lidé znamení Psa naladit na pozitivní období, ve kterém proběhnou změny, které předznamenají jejich posun a osobní růst. Psí znamení je dostatečně akční a nebojí se výzev, v tomto roce budou mít i dostatek příležitostí přesvědčit se o svých schopnostech, a to jak o své profesní zdatnosti, tak i v oblasti mezilidských vztahů. Důležitý posun v jejich životě může nastat v období jara a léta, kdy budou na vrcholu svých sil. Budou dostávat různé nabídky a bude jen na jejich úvaze, jaké si vyberou. Svým osobním kouzlem a přátelskou povahou mohou Psi získat mnoho, důležité bude, aby se uměli rozhodnout a svůj čas věnovali podstatným věcem a rozvíjeli své obchodní a komunikační schopnosti.

Práce

Hned počátkem nového roku vlády znamení Zajíce se Psi budou snažit zvládnout pracovní úkoly ve svižném tempu. Budou usilovat o postup a jejich snaha se jim opravdu vyplatí. Měli by oprášit staré známosti a kontakty, být aktivní. V tomto roce může nastat velký zlom v jejich profesi. Mohou konečně nalézt zaměstnání, které bude odpovídat jejich nárokům a uspokojí je i finančně. Skvěle se bude rozvíjet i jejich stávající kariéra, mohou dosáhnout viditelného posunu, ale je potřeba dát o sobě vědět, umět říct, co chtějí. V tomto roce budou mít štěstí i na výhodné půjčky, úvěry a nákup zařízení do domácnosti.

Zdraví

Ve znamení Psa se většinou rodí dobrosrdeční a veselí lidé, i když samozřejmě existují výjimky. Největším problémem tohoto znamení bývají potíže v oblasti zad a pohybového aparátu. Důležitým úkolem tohoto roku pro ně bude, aby se naučili hospodařit se svojí energií a zbytečně nezatěžovali svoji psychiku i tělo. Jde o časový plán a harmonogram, který by se měli naučit dodržovat, jestliže to dokážou, budou mít dostatek času jak na práci, tak i na soukromý život, své přátele a koníčky. Budou spokojení, což se odrazí celkově i na jejich zdraví a fyzické vitalitě. Ve stravě a v jídelníčku se znamení Psa doporučuje dodávat dostatek selenu a také vápníku, pro pročištění organismu popíjet bylinkové a detoxikační směsi.

Láska

V tomto roce mohou mít štěstí především nezadaní představitelé znamení Psa. V období jara a léta mohou potkat velkou lásku. Měli by co nejvíce vyhledávat různé společenské události, při kterých budou mít příležitost seznámit se s novými lidmi. Vhodnou dobou ke změnám v osobním a partnerském životě je také období podzimu, zvláště pak měsíce října. Celkově lze říci, že vztahy s ostatními lidmi se mohou zlepšovat, nedorozumění a také nezájem je však nutno nahradit vstřícností a také časem stráveným s blízkými lidmi. Mnoho problémů se tak může pozitivně změnit.

NEJ roku 2023 pro znamení Psa

  • V jarním až letním období mají Psi nejlepší šanci uspět ať již v zaměstnání a kariéře, tak i v oblasti lásky a milostných vztahů. Dalším vhodným obdobím bude pro ně měsíc říjen.
  • Měli by se učit a studovat, naslouchat radám lidí, kterým důvěřují, a vážit si jejich odborných schopností. Mohou jim dopomoci k větší efektivitě a osobnímu růstu.
  • Hlavním poselstvím tohoto roku bude stavět na tom, co již tito zrozenci v minulosti dokázali, bezhlavě nepropadat novým věcem, ale pečlivě vážit svoje možnosti.

Jaký bude rok 2023 pro všechna znamení podle astrologie?

Další znamení čínského horoskopu na rok 2023 najdete ZDE

Zdroj: Autorský text astroložky a kartářky Věry Várady


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.