Nervózní hostitelka hlavním chodem neoslní. Anna konečně přizná, proč taktizuje

Prostřeno! S27 (53) – Proč taktizuje

Pětatřicetiletá Lucie, která vaří ve středu, tvrdí, že není ráda středem pozornosti. V souboji o nejlepší menu se to zřejmě bude snažit změnit. Žije v malé garsonce jen se svou fenkou a už dopředu tuší, že hosté její jídlo nebudou umět docenit. Anna prozradí důvod svého taktizování.

Středeční hostitelka Lucie z Ústeckého kraje vystudovala biologii, ráda cestuje a nevaří podle přesných receptů. Jídla v jejím menu jsou proto velmi osobitá, protože si je přizpůsobila svým chutím. Jako předkrm bude podávat vaječnou sedlinu, která se běžně dává do polévky. Lucie ji obohatí rybou a fenyklovou omáčkou. Dále bude podávat kachní polévku s kachními žaludky, hovězí žebra s celerovým pyré a plněnou vinnou trubičku.

Hosté budou ze stísněného prostoru garsonky chvíli nesví a hostitelka jim bude připadat nervózní. Vaječná sedlina bude pro některé příliš opepřená, Anně se nebude líbit kombinace ryby a vajec. Milým překvapením bude kachní polévka. Až na Karla, který nejí vnitřnosti, si všichni pochutnají na kachních žaludcích, které podává hostitelka zvlášť v misce.

Podívejte se na dohady ohledně celerového pyré. Není to spíš kaše?

Špatně utajená taktika

Během hlavního chodu se Anna s hostitelkou neshodnou na tom, zda je na talíři celerové pyré nebo kaše. „Pyré musí být hlaďounké,“ myslí si Anna a začne Lucii poučovat. Ta nevidí v kaši a pyré rozdíl. Anna si povede svou, ostatně jako v předchozích dílech, které si můžete na prima+ připomenout. Jídlo jí navíc nechutná, protože nemá ráda celer. Ten ostatně nezaboduje skoro u nikoho. Urýpaná brunetka někomu u stolu leží hodně v žaludku.

Karel hostitelce vytkne, že se mu zdají hovězí žebra v hlavním chodu suchá. Anna se ho zeptá, jak to vlastně pozná. Jí údajně sušší maso vyhovuje. „Anička u stolu je pro mě silný kafe,“ postěžuje si poté na kameru. „Je to velký taktik, jde do boje, pere se o tu výhru, je to vidět, cítit, herectví jí moc nejde.“ Je pravdou, že od prvního dne Anna s body velmi šetří. A ve středu přizná, proč v Prostřeno! taktizuje.

„Jde o to, že nechci zklamat svoji rodinu,“ popisuje. Dává méně bodů, aby jich získala víc, než ostatní. „Chtěla bych, aby na mě byli pyšní,“ dodává. Takhle nefér hrou si sympatie určitě nezískala. „Hraje si na hogo fogo, vidím v ní falešnou přetvářku,“ myslí si Zdena. Lucie si zase ve své naivitě myslí, že nikdo netaktizuje. Bude Anna pokračovat ve svojí hře, nebo ji výkon hostitelky ohromí natolik, že přehodnotí strategii? Vpodvečer se ukáže pravda.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.