Celebrity

24. září 2022 09:30

Vanesa Havlíková

Hudebník Jakub Strach alias NobodyListen: Už jako dítě jsem věděl, že budu dělat hudbu

Show Jana Krause - DJ NobodyListen Jakub Strach

Jakub Strach (28) známý jako NobodyListen je český producent a DJ z Prahy. V legendární červené pohovce u Jana Krause prozradil, kde se nejvíce ve své kariéře inspiroval, v kolika letech věděl, že se jednou bude věnovat hudbě a pro neznalé objasnil, jak vypadá proslulá party, kterou každoročně pořádá.

Jakub patří bezesporu k nejpopulárnějším a nejvyhledávanějším dýdžejům u nás. Už jako náctiletý nacházel inspiraci v Berlíně, kam pravidelně dojížděl a kam byl později zván i jako DJ.

Druhým hostem divácky oblíbeného pořadu Show Jana Krause je úspěšný český hudebník a DJ NobodyListen Jakub Strach. Hudebník je proslulý pořádáním oblíbené hudební akce Addict, která se  koná na atypických místech jako jsou například garáže obchodních domů, hokejové haly či pražská tržnice v Holešovicích.

„Hodně jsem jezdil do zahraničí a viděl jsem v Berlíně a Londýně velké hudební party, které navíc byly specifické v tom, že se konaly na místech, které nejsou úplně tradiční pro pořádání party, různé opuštěné haly a prostory,“ vysvětluje osmadvacetiletý hudebník, producent a pořadatel.

Hudba jako životní vášěň

NobodyListen už v nízkém věku věděl, že právě hudba je to, čemu se chce po zbytek svého života věnovat. „Když mi bylo asi třináct čtrnáct let, tak mě napadlo, že bych mohl něco takového začít dělat. A pak to šlo docela samo. Měl jsem ale hodně štěstí na lidi,“ prozradil v Show Jana Krause.

První velkou akci hudebník realizoval pro veřejnost zhruba před osmi lety. „A zajímavé na tom bylo, že jsme zapomněli objednat světla,“ přiznává s plachým úsměvem. „Takže tam byla celou dobu tma. Bylo to v takové jedné galerii v Praze Holešovicích,“ zavzpomínal Jakub Strach.

Jak taková párty vypadá?

Party Addict, kterou mladý DJ pravidelně pořádá nabyla rychle na oblíbenosti. Kromě zajímavých účinkujících a propracované audiovizuální show se tak stalo možná i mnohdy kvůli jejímu puncu tajemnosti.

„Otevíráme tak v deset večer a jedeme do světla,“ popisuje pro neznalé a také vysvětluje, proč se může stát, že ochranka někoho na party vůbec nepustí. „Vyhazovač není v zahraničí často jen někdo, kdo má hlídat bezpečnost, ale někdo, kdo určuje atmosféru na té akci. Je to součást takové hry. V Berlíně je klub, jeden z nejznámějších na světě, jmenuje se Berghain, a tam stojí hodinové fronty na to, aby vás tam pak nepustili,“ vysvětluje Jakub, který na party pouští své vlastní, ale i cizí věci.

Jeho hudební produkce je však mnohem pestřejší. Mimo jiné skládá totiž i scénickou hudbu k baletním představením v Národním divadle. „Prarodiče byli šťastní, máma byla šťastná a konečně pochopila to, co dělám,“ říká spokojeně Jakub Strach, kterého si dokonce vyhlédla jedna světová značka jako modela.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.