Celebrity

14. srpna 2023 11:40

Eliška Reiglová

Boubelku z Lásky nebeské trápí zdraví. Má dny, kdy sotva stojí

Britská herečka Martine McCutcheon (47), kterou nejvíce proslavila romantická komedie Láska nebeská, přiznala zdravotní problémy. V posledních 10 letech bojuje s chronickým únavovým syndromem, který způsobuje téměř neustálé vyčerpání. Nyní prozradila, jak moc ji tato choroba ovlivňuje.

Film Láska nebeská se stal prakticky kultovním a leckdo si už bez této komedie neumí představit Vánoce. Jednu z nejvýraznějších postav v něm ztvárnila Martine McCutcheon, a to sekretářku Natalii, o které všichni říkají, že je oplácaná, a jež se nakonec dá dohromady s premiérem ztvárněným Hughem Grantem.

Čtěte také: Láska nebeská mu předpověděla budoucnost. Liam Neeson předčasně pochoval ženu

Po 10 letech od natočení tohoto slavného snímku byl herečce diagnostikován chronický únavový syndrom, s jehož projevy od té doby bojuje. Čelit takové chorobě ovšem není jednoduché, kromě očividného příznaku, jakým je fyzické a duševní vyčerpání, syndrom provází i řada dalších, které život s ním komplikují.

Nulové plány a únava

„Letos byly narozeniny mého manžela velkou událostí. Loňský rok byl totiž strašný. Měla jsem takové závratě, že jsem sotva stála, a skončila jsem kvůli únavovému syndromu v nemocnici. O vše se musel postarat Jack. Jeho narozeniny nestály za nic a o to vděčnější jsem, že ty letošní jsme si užili. Viděli jsme kamarády, kteří mi moc chyběli,“ napsala McCutcheon na Instagramu.

Chorobu, kterou trpí, provázejí příznaky jako bolesti kloubů a svalů či zvýšené teploty. Tyto symptomy odpovídají i chřipce, u únavového syndromu ale neodeznívají a postupně se k nim přidává například také zapomnětlivost, depresivní stavy, malátnost a paradoxně i potíže se spánkem.

Potíže se spánkem mají mnozí lidé i ve velmi horkém počasí. Podívejte se, jak je zmírnit:

„Musím si dělat plány na poslední chvíli, protože dopředu nikdy nevím, jak mě ovlivní symptomy, a nechci své blízké zklamat. Už se obklopuji jen takovými lidmi, kteří chápou, když musím nějaké plány odvolat, což se děje často,“ doplnila herečka, jak únavový syndrom ovlivňuje její každodenní život.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.