Celebrity

12. září 2022 06:00

redakce Prima Ženy

Iva Hüttnerová ukázala krásnou zahradu. Navrhla ji sama, do stylu si mluvit nenechá

Iva Hüttnerová se pochlubila překrásnou zahradou

Herečka, výtvarnice a spisovatelka Iva Hüttnerová (73) je činorodá žena a ani ve volném čase moc neposedí. Když se zrovna nevěnuje jedné ze svých profesí, stará se o zahradu, kterou s manželem opečovává už přes dvacet let. Díky tomu má doma ráj na zemi, který září barvami a dýchá z něj pohoda.

Iva Hüttnerová, kterou si můžete pamatovat z oblíbeného seriálu Slunečná, si doma vytvořila oázu klidu. Společně s manželem se dlouhá léta věnuje péči o zahradu, která díky jejich společné snaze vypadá jako místo, kde lze vypustit všechny starosti a jen se kochat všudypřítomnou krásou.

„Dá se říct, že asi můj největší koníček je malování, ale to už je spíš taková moje druhá profese k tomu herectví. Ale ta zahrada, abys ji mohla mít takovou, tak to prostě musíš mít rád. Ale k tomu musíš dozrát, to není, že by ses narodila mladá a měla ráda zahradu. Musí být tvoje, musí to být tvoje dílo,“ řekla Iva Hüttnerová pro pořad ShowTime.

Odborné rady a okrasa zahrady

Každá rostlina vyžaduje jinou péči a každá vykvete v jiném ročním období. Iva Hüttnerová péči o žádnou z nich nepodceňuje a po debatách s odborníky už ví, co přesně a kdy má dělat, aby se jejím zeleným miláčkům dařilo. Do stylu zahrady si nicméně nikdy a nikým mluvit nenechá.

„Radila jsem se s různými odborníky, co se týče rostlin, ale nikdy ne s architektem, protože udělám deset pokusů, a když vidím, že to není ono, tak to zase změním. Ale to je na tom to nejkrásnější, že si to vymyslíš, jak ta zahrada bude vypadat, kde bude sezení... Ten proces je na tom krásný,“ prozradila hvězda Slunečné, co je pro ni největší zábavou.

„Kdybys přišla na jaře, tak všude jsou tu tulipány kolem těch kamenů. Pak zase kvete klematis, pergola nebo domeček je obrostlý obrovským klematisem. Teď je ti líto, že to skončilo, ale zas vyjde něco nového, trvalky. Krásné jsou hortenzie, které mám nádherně tmavě modré nebo blankytně modré. Ale letos je takový žár, že už jsou všechny vyšisované. Na ty jsem nejvíc pyšná,“ pochlubila se, co je na zahradě její největší chloubou.

Oáza klidu

Zahrada je místem, které Ivě Hüttnerové, co se týká péče, zabere spoustu času. Odměnou jí je pak to, že se na ní může pohodlně usadit do jednoho z křesel a vychutnávat si pohled na oázu, kterou dokázala vybudovat, aniž by ji při tom rušilo cokoliv z okolního světa.

„Pak jsem nejvíc pyšná na tu zahradu jako takovou, že tady člověk dokáže zapomenout na všechen hluk a tak. Ta zahrada ti tak zaměstná hlavu, že si opravdu odpočineš od všech starostí, nehledě k tomu, že je to pro mě nejsnesitelnější způsob pohybu. Já to tak mastím, jak to cítím, nesnažím se dělat žádný styl. Snažím se, aby se mi tady líbilo, aby se tady líbilo všem v mojí rodině, a to se mi zatím daří,“ dodala.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.