Celebrity

10. září 2022 06:15

Josef Šťastna

Iva Hüttnerová přiblížila svůj boj s moderními technologiemi: Jde mi to na nervy

7 pádů Honzy Dědka (34) - Iva Hütnerová o životě s moderními technologiemi

S příchodem moderních technologií bylo možné pozorovat, že mladí lidé si s nimi často věděli rady lépe než ti, kteří zažili ještě samotný příchod mobilních telefonů. Iva Hüttnerová (73) se se svým chytrým telefonem dosud učí žít a internet jí také dává zabrat, obzvlášť pokud jde o nákupy.

Herečka, výtvarnice a spisovatelka Iva Hüttnerová se narodila roku 1948 v Praze a už jako dvacátnice se věnovala divadlu. Herecké geny předala dál a stejně jako ona se filmům a seriálům věnuje i její syn Matouš Rajmont. Ten má ale pravděpodobně o něco menší problémy s moderní technologií než hvězda seriálové Slunečné.

Chytrý telefon, snaha a nervy

Dotykové telefony je možné si pořídit už několik dlouhých let, přesto stále někteří lidé, především pro vlastní pohodlí, upřednostňují tlačítkové. Rodina nebo přátelé se je ale často snaží přemluvit k tomu, aby si už chytrý telefon pořídili, a oni podlehnou. Stejně jako Iva Hüttnerová, která podlehla nátlaku ze strany mladších příbuzných.

„Už dlouhá léta děti těžce nesly můj mobil, říkaly, abych s tou cihlou nikam nechodila a nikde ho neukazovala. Donutily mě k chytrému mobilu, na kterém nejsem schopná napsat jedinou esemesku. Už mám ale takovou speciální tužtičku, kterou to napíšu. Snažím se, ale jde mi to hrozně na nervy,“ přiznala s pobavením Iva Hüttnerová, jak to má se svým chytrým telefonem.

Podívejte se také na zahradu Ivy Hüttnerové:

Pokud jde o informace, ty nosí herečka v hlavě a vyhledávat si je nemusí. „Protože miluju Emu Destinnovou, vzala jsem vnuky na zámek ve Stráži nad Nežárkou. Lovila jsem v paměti, co všechno o té Emě vím, vyprávěla jsem jim, jaký měla život, že zpívala v La Scale i v Americe, kdo ji miloval… A ten můj desetiletý vnuk už tenkrát měl ten chytrý telefon, něco na něm dělal a pak řekl tomu druhému: Ty vole, nekecá!“ pobavila Honzu Dědka.

Rozmnožené objednávky

Nakupování na internetu skýtá spoustu nástrah, ale dva kuriózní zážitky Ivy Hüttnerové vůbec nesouvisí s ničím, před čím by mohl jakýkoliv expert na kybernetickou bezpečnost varovat. Herečka se řídila heslem jistota především a skončila tak s mnohem větším objemem zboží, než jaký si skutečně přála.

„Poprvé jsem se rozhodla, že si něco koupím pomocí internetu. Byla to kniha o hrobech, protože ráda maluju hřbitovy. Objednala jsem si ji a za týden mi ta kniha přišla devětkrát. Ne, nemám Parkinsona, ale asi jsem čekala, že mi někdo řekne: Ano, pošleme vám to, a tak jsem asi ťukala víckrát. Takovou knihu ani nemůžete někomu dát. Jako dárek je nepoužitelná. Pak jsem na to asi dva roky nesahala, a teď jsem si na internetu našla takovej kobereček ke gauči, krémovej. Tak ten mi přišel čtyřikrát. Nejdřív mi bylo divný, že to nestojí dva tisíce, jak slibovali, ale tak jsem si říkala, že asi lžou. A ještě byl tak hnusnej, úplně jinej. Tak to taky nevím, komu to mám dát,“ vyprávěla v rozhovoru s Honzou Dědkem Iva Hüttnerová.

Hromadný e-mail

Pokud jde o množství čehokoliv na internetu, mohla by se Iva Hüttnerová považovat za expertka na nadměrnost. Jako výtvarnice chtěla pozvat své blízké a známé na akci, která pro nic moc znamenala, ani to se ale nevyvedlo podle jejích představ. Kámen úrazu tkvěl v tom, že raději než by posílala pozvánku každému zvlášť, rozhodla se napsat hromadný e-mail.

„Měla jsem výstavu v Třeboni, na které mi hrozně záleželo. A rozhodla jsem se poslat svým přátelům skupinový mail. Byl to můj první skupinový mail. Hezky se mi to povedlo, v seznamu jsem zaklikávala, koho chci pozvat. Asi za půl hodiny mi přišla SMS od Haliny Pawlowské, ve které bylo: Ivuško, miluju tě!!! Říkala jsem si, co tak najednou. Pak mi napsal Aleš Cibulka: Já vím, že opakování je matka moudrosti, ale už mi to přišlo dvanáctkrát. Takhle to začalo chodit. Říkala jsem manželovi, že pořád chodí ty maily, že nevím, co s tím mám dělat. Poradil mi, abych to vytrhla ze zástrčky. Tak jsem to vypnula a za dvě hodiny jsem to zase zastrčila a začalo to chodit znovu. To už to žilo svým životem. Do toho Matouš, syn, všem napsal: Prosím vás, nevíte někdo, kdy má matka tu vernisáž? Ale nepřišli nikdo na to, proč se mi tohle děje, asi že se zbláznil Outlook,“ pobavila další ze svých historek s moderními technologiemi Iva Hüttnerová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 7. 2024

Berani, dnes se můžete dozvědět o příležitostech, jak zvýšit svůj příjem, ať už v současném zaměstnání, v novém zaměstnání, nebo třeba prostřednictvím vlastního projektu. K tomuto cíli můžete nasměrovat velké množství energie a inspirace. Ostatní se mohou chtít zapojit a pomoci vám. Pravděpodobně se budete cítit plní energie a optimismu. To může fungovat při přitahování stále nových příležitostí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.