Honza Dědek se pochlubil fotkami z divoké dovolené: Jízda na koni a selfie s fanynkou

Bude se Honza Dědek ženit?

Moderátor Honza Dědek si dopřál třítýdenní dovolenou v divoké Gruzii. Společně s přítelkyní Terezou sbalili pohorky a batoh a vydali se vstříc dobrodružství. O adrenalinové zážitky nebyla nouze. Honza si například vyzkoušel jízdu na koni v okouzlující přírodě. Jak sám říká: Kovboj ze mě nebude. Na Kavkaze ho překvapilo i setkání s Češkou, která si s ním vyfotila selfie.

Novinář, publicista a moderátor Honza Dědek přiznal, že s přítelkyní se jejich představy o dovolené trochu lišily. V jednom se ale shodli, místo plážového povalování na lehátkách toužili po dobrodružství. A tak o vhodném místě s přítelkyní Terezou před cestou dlouho debatovali.

„Původně jsem navrhoval Island, ale protože tam se teď teplota pohybuje okolo deseti stupňů nad nulou, Tereza vyhodnotila, že léto netrvá moc dlouho a Island se jí nezdál jako pravá letní destinace. Navrhovala Albánii, kde je 35 stupňů i víc, ale to jsem zase já vyhodnotil, že není pro moje temporytmy. A tak jsme se nakonec shodli na Gruzii,“ vysvětluje Honza Dědek, jak došlo k rozhodnutí strávit dovolenou u východního okraje Černého moře.

V Gruzii si užili jak koupání, tak hory a nezkrotnou přírodu. „Je tam oblast Ureki, kde jsou pláže jako v Chorvatsku, ale také oblasti v horách, kam vede jediná silnice. Má přes čtyřicet kilometrů, které ale jedete pět hodin, a to ještě s řidičem, který zvládne ten zběsilý terén. A v těch horách se bydlí v domcích podobných slovenským salaším, ale s teplou vodou a s wifinou. Přišlo nám, že to ukojí touhu po dovolené nás obou,“ vypráví Honza Dědek. Dlouhou dovolenou na Kavkaze si mohl moderátor užít, jelikož Pohádkových 7 pádů Honzy Dědka předtočil už na počátku léta. Diváci je mohou sledovat každé úterý ve 20:15 na Primě.

Selfie s fanynkou a dobrodružná jízda na koni v divoké přírodě

Gruzie Honzu i Terezu překvapila krásou přírody i životním stylem. O jedno nečekané překvapení se ale postarala česká fanynka. „Byli jsme ve středověkém městečku Mestia, odkud se pořádají treky do okolí pro ty, co si ráno dají batoh na záda a jdou na celodenní túru. Nad městem je vyhlídka, dojít k ní znamená překonat devítisetmetrové převýšení. Ale pak vyjdete z lesa a před vámi se otevřou nádherná panoramata. Vylezli jsme tam v poledne po téměř pětihodinové cestě celí zpocení, když k nám přišla paní, promluvila česky a ukázala mi na mobilu fotku z natáčení Pohádkových 7 pádů, na kterých letos byla namísto své nemocné maminky. Že si budu dělat selfíčka s divačkou v Gruzii v místě, které není Čechy zrovna vyhledávané, to by mě ve snu nenapadlo,“ usmívá se při vzpomínce na překvapivé setkání Honza Dědek.

Z Gruzie si přivezl i jeden adrenalinový zážitek. „Pro mě byl velký adrenalin v městečku Omalo, kam jsme přijeli po pěti hodinách terénní jízdy. U něj jsou další vesničky v horách, kam můžete dojít celodenním výletem pěšky nebo si pronajmout koně. Já jsem nikdy na koni neseděl, ale Tereza jezdívala, a tak si ty koně chtěla půjčit. Pořád na mě ale musela čekat. Jel jsem asi šest hodin na něčem, co se podle mě naprosto nedá ovládat. Pedály, brzda, nic tam takového není. Neustále se pásl, a když se napásl a zjistil, že jsme pozadu, rozklusal se, takže já jsem se na něm natřásal jako pytel brambor. Je to něco, co naprosto neposlouchá. A pak jsem se den nemohl postavit na vlastní nohy. Kovboj ze mne asi nebude,“ uznává moderátor.

Gruzínci mají smysl pro černý humor, tvrdí Dědek

Přesto na Gruzii, ze které se vrátil teprve před pár desítkami hodin, prý nikdy nezapomene. „Každému Gruzii doporučuju. Je málo zemí, kam bych se chtěl vrátit. Raději poznávám nové, ale vím určitě, že do Gruzie se vrátit chci. Jsou tam velmi pohostinní lidé a dobré jídlo.“ A kromě toho mají Gruzínci zřejmě smysl pro černý humor. „Hodně lidí tam umírá při autonehodách. U cest jsou náhrobky lidí, kteří se zabili v autě. Na těch náhrobcích jsou jejich fotky s autem a vedle náhrobku lahve s alkoholem, a dokonce i skleničky. Pokud jsi mrtvého znal, napiješ se na jeho věčnou památku. Je mi jasné, proč v těch autech tolik umírají. Když takhle potkáš cestou těch kamarádů víc, a potom sráz… To mi přišlo jako ukázkový černý humor,“ baví se při vzpomínce Honza Dědek.

Pro diváky a fanoušky si připravil jednu novinku. „Už natáčíme nové díly 7 pádů pro podzimní sezonu. Stěhujeme se z původních prostor Malostranské besedy do nových, do Švandova divadla. Nechtěl jsem Besedu opouštět, mám ji rád, má pro mě neuvěřitelného genia loci, ale chci mít v pořadu živou kapelu. A hned v prvním díle zahraje Lucie se symfonickým orchestrem a na to se vážně těším,“ slibuje Honza Dědek.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.