Celebrity

3. září 2022 10:20

David Laštovka

Roman Skamene ukázal krásné bydlení. Do bazénu chodí, jen když tam nejsou vnučky

Roman Skamene Bydlení

Herec Roman Skamene (67), který je už několik let v penzi, si užívá nejšťastnější období svého života. S manželkou Renatou se natrvalo usadil na chalupě na Berounsku, kde našel oázu klidu. „Tady už umřu,“ sdělil redaktorům webu Prima Ženy, když je provázel svým sídlem. K vidění toho bylo opravdu mnoho. Roman je všestranně nadaný kutil, který si téměř všechno udělá sám.

Chalupu v malebné vesnici na Berounsku si s manželkou zakoupili v roce 1982, pár měsíců po narození dcery Sandry. Nejdříve ji využívali pouze jako letní sídlo. Postupem času ji však upravili tak, aby se v ní dalo žít celoročně.

„Mákli jsme si dost. Jak se říká, kdo má chalupu, má pr*el v kalupu, ale stálo to za to. V posledních letech jsme nechali udělat novou střechu, elektrická vrata a ze zahrady schodiště do horního patra, které obývají naše děti s vnučkami, když za námi přijedou. Nic víc už na dlouhou dobu není potřeba. Teď si to tu vychutnáváme a radujeme se z toho, co se nám povedlo,“ sdělil spokojeně Roman redakci webu Prima Ženy..

Ruch velkoměsta, kde prožil většinu života, mu neschází ani trochu. „Když jsem byl mladý, nedovedl jsem si představit, že bych žil na vesnici. V Praze to bylo fajn, každý den mejdany, pořád se něco dělo. Jak ale člověk stárne, začíná dávat přednost klidu. Do Prahy do paneláku už by mě nikdo nedostal,“ dodal herec.

V dílně má gauč i televizi, nikdo tam nesmí

O zařizování interiéru se od začátku starala manželka Renata. Kuchyni vévodí modrobílá barva. Linku, která je celá ze dřeva, zdobí například původní kredenc, který v chalupě byl už v době, kdy si ji pořizovali. Roman vše důkladně nalakoval. Z kuchyně vede okénko přímo na terasu. „Slouží také jako výdejní okénko. Holky na mě zavolají a já jim přes něj podávám dobroty a nápoje, o které si řeknou,“ popsal s úsměvem Skamene, který si na chalupě jako první vybudoval dílnu.

„Jsem takový kutil domácí, strašně mě baví dělat rukama, vymýšlet různé zlepšováky. V dílně trávím většinu dne, mám tam i gauč a televizi. Zavřu se tam a jsem ten nejšťastnější člověk na světě. Sice tam je strašný bordel, ale přesně vím, kde co mám. Jednou mi děti chtěly udělat radost, tak mi ji celou důkladně uklidily. Hned jsem věděl, že je zle. Pak jsem tam nemohl vůbec nic najít. Od té doby tam mají všichni přísný zákaz,“ poznamenal s úsměvem herec.

Děti mají na chalupě své soukromí

V přízemí se vedle kuchyně nachází jejich obývací pokoj s ložnicí, v němž má manželka Renata i svoji pracovnu s počítačem. „Raritou je postel, na které spíme. Je hodně stará, ta už je vidět snad jenom v prvorepublikových filmech. Je přímo pro nás dva, pro lidi menšího vzrůstu. Třeba náš zeťák se na ni nevejde,“ vylíčil Roman. V prvním patře má pokoj syn Robert, který je zatím bezdětný, a dcera Sandra s manželem a hercovými vnučkami. „Mají tam všechno. Obývák, ložnici, kuchyni, záchod, koupelnu i vlastní vchod,“ uvedl Skamene.

V hezky upravené zahradě mají několik ovocných stromů, zeleninu i květiny. „Manželka v televizi zahlédla truhlíky na rajčata, tak hned přišla za mnou, abych jí také nějaké vyrobil. Udělal jsem jeden, ale to jí nestačilo, hned chtěla další a pak ještě další. Pak přijela moje sestra, a když to viděla, hned ho chtěla taky. K tomu se přidala ještě naše kamarádka. Zatím jsem jich udělal celkem pět, ale myslím, že jsem ještě neskončil. Alespoň vidíte, jak mám těžký život,“ rozesmál se Roman Skamene.

Bazén se stal pro rodinu rájem

Na přání své ženy vyrobil na zahradu také lavičku, kde spolu občas sedávají a kochají se pohledem na chalupu. „Náš nejlepší kamarád nám zamlada, asi před pětačtyřiceti lety, když jsme ještě byli svobodní, nakreslil obraz, na němž jsme s Romanem seděli jako důchodci na lavičce v parku. Obraz někam zmizel, ale lavičku tu díky Romanovi máme,“ prozradila paní Renata.

„Nebyla to žádná sranda, musíte mít správné parametry a materiál, aby to určitou váhu udrželo. Ale mě takové věci prostě baví dělat. To místo si o ni úplně říkalo. Je tu stín, krásný výhled na barák,“ doplnil Roman.

Na zahradě mají také bazén, který si nemohou vynachválit. „Za ta léta jsme jich vyzkoušeli několik. Vždycky jsme měli ty kulaté, menší i větší, až jsme si řekli, že uděláme bazén pořádný, který už tu bude napořád. Já se v něm sice koupu tak jednou za týden, ale manželka, dcera a vnučky jsou v něm schopny být klidně celý den. Je to jejich ráj. Uvidíme, jak to bude teď, když elektřina letí nahoru, jestli to finančně utáhneme,“ uvedl herec s tím, že v bazénu je nejraději sám, když má klid a vnučky mu neskáčou po hlavě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.