Celebrity

16. srpna 2022 17:15

Josef Šťastna

Petr Kolář prodává své bydlení. Musel ale výrazně slevit, plány mu komplikuje válka

Kolář k exekuci

Zpěvák Petr Kolář (55) se už půl roku snaží prodat luxusní vilu v Uhříněvsi u Prahy. Z původních představ musel výrazně slevit a nyní si uvědomuje, že prodej nemovitosti komplikují další faktory. Potenciální zájemce může od velké investice odradit i současná ekonomická krize a válka na Ukrajině.

Dvoupatrová novostavba o dispozici 6+1 a celkové ploše 270 metrů čtverečních se v nabídce realitních makléřů objevila už na začátku roku. Oblíbený zpěvák tehdy za luxusní dům požadoval téměř 30 milionů korun. Nyní šla cena o 5 milionů dolů, Petr Kolář však stále čeká, kdo si s ním nakonec plácne.

Prodej domu komplikuje několik faktorů. Mimo jiné se objevily spekulace, že umělec nemovitost prodává kvůli dluhům. On sám říká, že ho cihlový dům v Uhříněvsi omrzel, že ho to na „stará kolena“ táhne více do přírody. „Ano, prodávám svůj dům. Cítím, že chci začít novou životní etapu. Bydlel jsem tam 15 let, jsou to jen cihly,“ řekl zpěvák na začátku roku v magazínu Sowtime s tím, že se chce přestěhovat na venkov.

„Do prodeje domu mě nikdo nenutí. Nemusím ho prodávat z těchto důvodů. Je to mé rozhodnutí a jsem rád, že to tak je. Chci změnit styl svého života. Prostě to tak cítím. Jsem impulzivní člověk, a když něco chci, udělám to. Mám rád koně a klid,“ dodal pro Showtime a rezolutně popřel, že by ho k prodeji domu nutily dluhy či jiné finanční těžkosti.

Prodej domu komplikuje i válka na Ukrajině

Dům v Uhříněvsi si zpěvák nechal postavit v roce 2007. Zprvu tam bydlel s manželkou Zuzanou a dvěma syny Petrem a Honzou. Jakmile se v roce 2012 rozvedl, nastěhoval si tam partnerku Lenku, s níž se seznámil v Divadle Broadway, kde pracovala jako uvaděčka.

Budoucího majitele zatím ke koupi nezviklal ani venkovní bazén o velikosti 8 x 3 m. Od začátku roku totiž došlo na realitním trhu k několika otřesům. „Co se týče prodeje realit, nynější situace během konfliktu s Ukrajinou kvůli zdražení úroků a dalších věcí není úplně nejideálnější. A netýká se to jen této konkrétní nemovitosti. Lidé v této složité době nemají tolik chuť investovat do vlastního bydlení,“ vysvětil pro web eXtra.cz realitní makléř Dušan Měchura. Jednoho z vážných zájemců údajně od podpisu smlouvy odradily spekulace médií o tom, že je na dům vydaný exekuční příkaz k prodeji.

Dům má plynové vytápění

Cihlový dům stojí na pozemku o velikosti 863 m². V přízemí je kromě propojené kuchyně s jídelním stolem a obývákem také nahrávací studio a pracovna. „Vedle koupelny se po schodech dostanete do horního patra. Tam se rozprostírá královská ložnice s vlastní koupelnou. Ta má rohovou masážní vanu a šatnu. Dále zde najdete dětský pokoj a ložnici pro hosty. Dům má k dispozici garáž pro jedno auto,“ stojí v inzerátu, který realitní makléř Měchura zveřejnil na Sreality.cz.

V domě, který stojí na kraji obce, je zavedeno lokální plynové topení. Část zahrady, v níž se nachází bazén, nesousedí s žádnou jinou nemovitostí. Při koupání je tak soukromí zaručeno. Petr Kolář i realitní makléř by byli rádi, kdyby se prodej domu podařilo realizovat do konce roku a zpěvák už nemusel současnou cenu snižovat.

Sdílejte článek
Štítky válka Ukrajina dům bydlení zpěvák Petr Kolář nemovitost Praha realitní makléř Uhříněves ruská invaze na Ukrajinu prodej domu

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.