Celebrity

7. září 2023 16:45

David Laštovka

Ivo Pešák z Mládkova Banjo Bandu zemřel při operaci. Chybí mi, přiznal Upír Krejčí

Mládek slaví 80 let

Ivo Pešák patřil mezi svérázné umělce. Uznávaný hudebník s vizáží nemotorného týpka s plnovousem se nejvíce proslavil v Banjo Bandu Ivana Mládka. Díky videoklipu k písni Jožin z bažin se stal hvězdou i v zahraničí. Jaký byl v soukromí? 7. září si připomínáme jeho nedožité 79. narozeniny.

Ivo Pešák se během života stačil oženit dvakrát. S první manželkou měl dva potomky, s druhou ženou Miladou, zůstalo manželství bezdětné. S Miladou prožil posledních téměř třicet let svého života.

Velmi úzce s ním spolupracoval Václav Upír Krejčí. Společně vytvořili hudební duo, které nazvali Dýza Boys. „Byl to bezvadnej člověk, velmi dobře jsme si spolu rozuměli. Chybí mi strašně moc. Pořád je to silný... Mám ho pořád uloženého v mobilu, mám pocit, že tady pořád je. Náš projekt Dýza Boys vznikl tak, že jsme si položili otázku, co budeme jednou dělat až budeme starý a nebudeme moc třeba chodit. Tak jsme si řekli, že uděláme pěvecké duo a budeme zpívat třeba na vozíku,“ prozradil Václav Upír Krejčí pro web Prima Ženy.

A nutno dodat, že jejich hudební projekt byl úspěšný. „Ivo říkával: ‚Upíre, já jsem netušil, že takhle starej budu jezdit po diskotékách a budou mě milovat tak mladý holky. To ani nemůžu říct doma!‘ Byla s ním velká legrace,“ dodal Upír Krejčí.

Do USA si vezl vodky

Společně dokonce vyrazili koncertovat na pozvání až do amerického Chicaga. „Když jsme tam přiletěli, Ivo povídá, že musí zavolat manželce, aby neměla starost. ‚To není možný, Upíre! Já do mobilu třikrát naťukám PIN, a ono mi to napíše, že to chce PUK‘, sděloval mi nešťastně. Zablokoval si telefon. Za pět dní mě požádal, jestli mu půjčím mobil, aby zavolal Miládce. Vytočil jsem její číslo a předal mu můj telefon. ‚Nazdar Miládko, prosím tě ty dvě flašky vodky, co si zabalila do těch ručníků, tak vydržely. Jednu už mám vypitou. Ahoj,‘ sdělil ji Ivo a zavěsil,“ popsal s úsměvem Upír Krejčí.

Mohlo by vás zajímat: Vyložené karty Helen Stanku. Upír Krejčí věří, že nad ním drží ruku anděl strážný

Pešákova životospráva nebyla zrovna ideální. „Užíval si života plnými doušky. Hodně kouříval a měl rád pivo. Říkával: ‚Denně dvacet piv, a to nejdu do hospody.‘ Vždycky to byl ale totální profík. Nikdy se nestalo, že by nepřišel na zkoušku nebo na kšeft. Vždy byl perfektně připravený. Totální sluchař, hrával ve filharmonii,“ zavzpomínal Upír Krejčí pro web Prima Ženy.

Zemřel při operaci, z které měl obavy

Většinu kariéry prožil Ivo Pešák v souboru Ivana Mládka, který ho velmi často obsazoval do rolí takzvaných naivních troubů. „V mnoha případech se to Ivovi líbilo, v mnoha zase ne. Ale užili jsme si strašně legrace, víc tedy v šatně než na jevišti. Jednou jsem ho v rámci jedné scénky měl bouchnout po hlavě balalajkou. Jedna byla opravdová, druhá falešná. Přestože to bylo všechno pečlivě nazkoušené, do ruky se mi dostala ta opravdová. Majzl jsem ho s ní, Pešákovi tekla po hlavě krev a Ivan Mládek mě pak honil po divadle,“ přidal pro web Prima Ženy další příhodu Václav Upír Krejčí. Ivan Mládek v roce 2022 oslavil velké životní jubileum, jak se můžete podívat v úvodním videu.

Ivo Pešák zemřel 9. května roku 2011 ve věku 66 let. „Když jsme přiletěli z toho Chicaga, odvezli ho do nemocnice. Asi za měsíc mi volá a říká: ‚Upíre, manželka a primář mně chtějí udělat bypass, co ty na to?‘ Odpověděl jsem mu, že si ho nevezmu na svědomí a že se musí rozhodnout sám. ‚Tak to udělám,‘ oznámil mi. A bohužel na tom stole tam zemřel,“ prohlásil Upír Krejčí.

Václav Upír Krejčí si nechal vyložit karty od Helen Stanku. Co ho čeká?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.