Přes dvě promile v krvi! Opil jsem se po nehodě, řekl Upír Krejčí. Soud mu neuvěřil

Herec Václav Upír Krejčí (67) letos v červnu havaroval se svým vozem. Následně u něj záchranné složky zjistily přítomnost alkoholu v krvi. Po nehodě dokonce probíhaly spekulace, že herec chtěl spáchat sebevraždu. Nyní byl známý komik odsouzen. Sám ale popírá, že by za volant usedl pod vlivem.

Václav Upír Krejčí (67) letos v červnu havaroval, když s autem narazil do stromu. Podle výpovědi zasahujících policistů, hasičů a záchranářů na místě nehody vypověděl, že před jízdou požil alkohol.

„Zeptal jsem se ho, co se stalo. Řekl, že zjistil, že je mu žena nevěrná, že si našla staršího pána, takže to chtěl dobrovolně ukončit, že nechce žít. Zopakoval to několikrát. Vypadalo to, že se rozjel proti stromu a dostal se do potoka,“ sdělil policista Jaromír V. pro web iDNES.cz. Test na alkohol u komika naměřil 2,73 promile, o chvíli později dokonce 2,85 promile. Hodnota nakonec ukázala 2,2 promile.

Strážník uvedl, že Krejčí podle svých slov prohlásil, že vypil alkohol na nějaké oslavě. „Tam odhalil nevěru manželky. Měl velice lítostivou náladu, slabou chvilku, byl zlomený. Bylo mi ho líto. Nebyl vulgární ani agresivní, ale zdvořilý,“ popsal zasahující policista.

Václav Upír Krejčí u soudu:

U soudu však Krejčí otočil a tvrdil, že alkohol požil až po nehodě. Podle soudce však tato obhajoba nebyla věrohodná a herec dostal peněžitý trest ve výši 224 tisíc korun a zákaz řízení na 2,5 roku. „Vina pana obžalovaného byla spolehlivě prokázána a jeho obhajoba spolehlivě vyvrácena,“ uvedl samosoudce Lukáš Semera.

Herec u soudu tvrdil opak

Podle výpovědi herce bylo vše jinak. „Byl jsem pod vlivem obrovského stresu, v šoku z dopravní nehody, ale pil jsem až po ní, venku jsem lahev dopil a někde ji zahodil,“ hájil se Krejčí u soudu. „V opilosti jsem plácal nějaký věci, abych byl zajímavější. Opravdu jsem nepil. Přijel jsem ze kšeftu a neměl jsem čas se opít,“ stál si za svým tvrzením herec před soudem.

„Od první chvíle jsem nejen já, ale i můj obhájce měli pocit, že soud mě chce odsoudit. Nezažil jsem nikdy takovou nenávist vůči mé osobě. Nešlo o pravdu, ale o to mě dehonestovat. O tom také svědčí výše trestu. Nesouhlasím a odvolám se! Soud zatemnil oči lží a přehlédl pravdu. Před jízdou jsem nepil,“ dodal herec pro web Super.cz.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.