Celebrity

28. září 2022 16:20

Vanesa Havlíková

Jak opravdu žije Kateřina Zemanová? Dva roky pracuje z domova, dovolenou nestíhá

Dcera prezidenta Kateřina Zemanová pracuje v IT, už dva roky z domova

Dcera prezidenta republiky Miloše Zemana (78) Kateřina Zemanová (28) se v posledních letech trochu stáhla z veřejného života. Během soutěže Anděl mezi zdravotníky, které je už 4. rokem patronkou, poskytla redakci ShowTime exkluzivní rozhovor.

Kateřina Zemanová se před rokem vrátila z Londýna, kde pracovala a studovala a zatím má v plánu v rodné zemi zůstat. Je ráda, že může trávit více času s rodinou a byla tady, když trápily otce vážné zdravotní problémy.

Ráda pomáhá lidem

Kdyby Kateřina Zemanová mohla tak by ocenila všechny finalisty soutěže Anděl mezi zdravotníky. Vítěz je pro ni každý, kdo pomáhá nemocným. Věří, že v krizové situaci by i ona obstála. Pomoc lidem jí dělá radost.

„Mám asi tak deset let starý klasický kurz pomoci, který jsme dělali všichni. Ale nedokážu odhadnout, jak bych se v takové situaci zachovala. Doufám ale, že by mi nějaká ta intuice pomohla a udělala bych správnou věc,“ prozradila pro ShowTime.

Pohled na krev Kateřině nevadí a možná i proto přemýšlela o tom, že by se stala doktorkou. Takhle ale uvažovala v dětství, kdy se představy a přání rychle mění.

„Já si myslím, že u mě jako u dítěte to byly ty klasické povolání jako jsou lékaři, zvěrolékaři a všechny ostatní pozice, které můžete vyjmenovat. Od popeláře až po záchranáře,“ vylíčila pozice, po kterých v dětství toužila.

Pracuje v IT a věnuje se nadaci

Nakonec u Katky vyhrála ale jiná profese, ke které se navíc ještě věnuje nadaci.

„Není to práce, pro mě je to spíše zábava. Jsem velmi ráda, že mohu využít té možnosti. Moje osobní povolání, které dělám jako civilní práci je práce v IT,“ prozradila.

Už dva roky pracuje na homeoffice, za tu dobu si ale pořádně neodpočinula. A až letos v létě si dopřála volno a relax.

„Za poslední dva roky jsem nestihla žádnou dovolenou. Teď se mi ale podařily menší výlety. Toulala jsem se s rodinou po Česku, tak třeba nějaké to zahraničí bude koncem roku,“ řekla pro redakci ShowTime prezidentova dcera Kateřina Zemanová.

Sdílejte článek
Štítky dovolená soutěž práce zaměstnání zahraničí pomoc Miloš Zeman IT Česko Showtime Kateřina Zemanová homeoffice relax

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.