Celebrity

8. prosince 2023 06:00

David Laštovka

Jana Adamcová s manželem nežije, ale Vánoce stráví spolu: Přece ho nenechám samotného

Nový partner Adamcové?

Jak budou probíhat vánoční svátky a příchod Nového roku u moderátorky Jany Adamcové? Bude trávit Štědrý den i s o čtyřiadvacet let starším manželem, režisérem Jiřím Adamcem, s kterým jí to v manželství už nějaký čas neklape a momentálně žijí odděleně? Nejen o tom promluvila v rozhovoru pro web Prima Ženy.

Jano, jak letos oslavíte vánoční svátky?

Vánoce oslavím jako každý rok, v rodinném kruhu. Letos opět, stejně jako loni, přiletí přímo na Štědrý den za dcerou kamarádka z Floridy, takže mezi štědrovečerní večeří a rozbalováním dárků si ještě odskočíme na letiště. Bylo by skvělé, kdyby v Praze vydržel sníh, aby si ho Giselle ze slunného Miami užila.

Udržujete doma s rodinou nějaké tradice?

Já jsem si na východním Slovensku jako dítě užila tradic víc než dost, asi proto už je teď až tak moc nemusím. Jediné, co dodržujeme je to, že přes den jíme jen velmi málo, abychom dokázali sníst večeři o několika chodech. A loni jsme byli pod Karlovým mostem na Rybovce, to bychom chtěli zvládnout i letos.

Pečete cukroví?

Cukroví jsem pekla s dětmi, když byly ještě malé, teď to za mě obstará kamarádka, která peče tak výtečně, že už se jí ani nepokouším konkurovat.

Jakou pohádku máte o vánočních svátcích nejraději?

Určitě Popelku. Pak Pyšnou princeznu či Princeznu se zlatou hvězdou. Nebo Sám doma. Mám raději starší klasiku než novinky.

Dárky nakupujete s předstihem, nebo na poslední chvíli?

Rozhodně s předstihem. Už od září vystrkuju čidla a snažím se zjistit, co by kdo potřeboval, nebo si přál. Nesnáším ten předvánoční obchodní shon, snažím se mu vyhnout. Navíc v takovém frmolu a na poslední chvíli každý kupuje už téměř cokoli, jen abychom něco pro každého měli. Takhle by mě to nebavilo. A neměla bych z toho obdarovávání radost.

Co udělá největší radost pod stromečkem vám?

Mně udělá největší radost, když jsou šťastné děti, a to i teď, když už jsou větší. Když je pohoda a humor.

Bude s vámi Štědrý den trávit i Jiří Adamec? A máte pro něj nějaký dárek?

Samozřejmě. To, že spolu nežijeme, neznamená, že ho o Vánocích nechám samotného. Jako každý rok budou u nás i moji rodiče a kamarádka.

Jak letos prožijete Silvestr?

Děti budou trávit čas s kamarády a já si s kámoškou pustím nějaké starší Silvestry a budeme se smát....

Režisér Jiří Adamec promluvil o seriálu Cesty domů a o Vánocích (2011):


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.