Celebrity

7. července 2022 05:30

David Laštovka

Jana Brejchová a Tereza Brodská o soužití s Jaromírem Hanzlíkem: Solidně nás dusil

Když se Jana Brejchová (82) zamilovala do Jaromíra Hanzlíka (74) a opustila kvůli němu svého manžela Vlastimila Brodského (†81), její dcera Tereza Brodská (54) to velmi těžce nesla. Soužití pod jednou střechou s mámou a otčímem se pro ni stalo utrpením. Známý herec ji psychicky ničil a měla kvůli němu zdravotní problémy.

Herečka Jana Brejchová byla do o osm let mladšího Jaromíra Hanzlíka bezhlavě zamilovaná. Oproti vztahu s Vlastimilem Brodským, který se pro ni postupem let stal stereotypem a nudou, zažívala obrovskou změnu. S Hanzlíkem se nenudila ani minutu. Byl to akční muž a nadšeně cestoval a organizoval výlety nejen po Čechách, ale i po celé Evropě.

„Bavilo mě to. Jaromír ustavičně něco vymýšlel. Neměli jsme už chalupu, tak jsme koupili babety a jezdili na výlety. Pořád se něco dělo a já si to užívala. Vždyť do té doby jsem prakticky od mládí pořád jen pracovala. Nechodila jsem ani do tanečních. A pro Jaromíra nebylo nic problém. Jedeme do lesa, pod stan, budeme se živit sběrem a lovem, jindy nakoupil pruty, že budeme rybařit. Bylo to s ním zábavné. Nebyl rozhazovačný, ale uměl si užívat a byl velkorysý,“ svěřila se herečka v knize Moje máma Jana Brejchová, kterou o ní napsala její dcera Tereza. Brzy se společně přestěhovaly k Hanzlíkovi do domu, kde s nimi nějaký čas pod jednou střechou žil i hercův syn David.

Co řekla Tereza Brodská ke své knize o Janě Brejchové?

Hanzlíkovy drsné výchovné metody

Zatímco Jana byla z Jaromíra naprosto očarovaná, Tereza podobné nadšení nesdílela. „Od první chvíle jsem cítila, že jsem v jeho domě na Malá Straně prvek, který ho irituje a štve. A tak se mě i svého syna Davida snažil za každou cenu převychovat. Protože podle něj jsme byli rozmazlení frackové,“ prozradila v knize Brodská.

Hanzlík podle ní zvolil dost drsné způsoby výchovy. „Třeba s námi několik dní nemluvil – a to někdy i s mámou. My jsme nevěděli proč. Až pak nám řekl, že to bylo kvůli nějakému přestupku, špatně uklizené věci nebo tak něco. A já jsem nechápala, proč kvůli tomu muselo být dusno tři dny,“ popsala Tereza a přidala konkrétní případ.

„Nebo mi ráno před odchodem do školy oznámil: ‚Jo, večer si musíme promluvit.‘ V tu chvíli jsem měla celý den zkažený. Večer na mě čekal papír s vyznačenými tečkami, kam jsem musela doplnit: Já, Tereza Brodská, slibuji, že ode dne toho a toho budu zhasínat na záchodě, i když ho opustím jen na dvě minuty. Nebo že nebudu sešlapovat domácí obuv, nebudu jezdit metrem, ale tramvají. Pořád nějaké příkazy. Stejně se choval k Davidovi, který s námi nějaký čas bydlel. Solidně nás dusil. Měla jsem pak žaludeční vředy a k tomu zánět slinivky,“ přiblížila Brodská.

Partnerské neshody sváděl Hanzlík na Terezu

Komplikované soužití pod jednou střechou trvalo pět let.  „Já jsem se pak odstěhovala do mámina bytu v Nerudovce. Do té doby svaloval (Jaromír Hanzlík, pozn. red.) jejich partnerské neshody na mě. Proto se mě máma snažila občas někam uklidit, třeba k dědovi Brejchovi. Jakmile jsem vyklidila pole, došlo jí, že chyba bude někde jinde. Ale nikdy jsme si spolu tyhle věci – ani o řadu let později – nevyříkaly. Po pravdě, po všech těch debatách a přednáškách s Jaromírem bych asi stejně nenašla sílu,“ napsala v knize Tereza.

Na Hanzlíka, který byl jeden čas jejím otčímem, už se ale nezlobí. Čas všechny rány zahojil. „Kdykoli jsem Jaromíra viděla v divadle, všechno jsem mu odpustila. Byl fantastický! Divadlu rozuměl a hrál jako pánbůh. Škoda že stejné pocity nedokázal v lidech vzbudit i v soukromí,“ uzavřela Brodská.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 9. 6. 2023

Berani, vaše nedávné váhání vás možná náhle dostalo do úzkých. Můžete mít pocit, že jste se dostali do slepé uličky a vaše možnosti jsou omezené. Už se nemůžete pevně rozhodnout. Místo toho, abyste se teď snažili udělat nějaký krok, možná budete muset počkat, až se prach usadí a vy budete opět vidět jasně. Nechte situaci uvolnit, než do ní přidáte další třecí plochy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.