Celebrity

16. června 2022 06:00

David Laštovka

Nemocná Jana Brejchová promluvila. Dceru Terezu Brodskou dojala k slzám

Tereza Brodská napsala knihu o své matce Janě Brejchové

Jana Brejchová patřila k nejkrásnějším českým herečkám. Díky svému půvabu a šarmu si vysloužila přezdívku česká Bardotka a okouzlila řadu slavných mužů. Na začátku roku oslavila dvaaosmdesáté narozeniny. Z veřejného života se kvůli špatnému zdravotnímu stavu stáhla do ústraní. Jak je na tom nyní?

Legendární herečka Jana Brejchová se už v šedesátých letech stala pro mnohé sex symbolem. Jan Werich o ní tvrdil, že je naší jedinou skutečnou filmovou hvězdou. Na nejkrásnější životní etapu už ale Jana může jen vzpomínat.

Už sedm let pobývá v léčebně dlouhodobě nemocných, trvale je upoutána na lůžko a potřebuje nepřetržitou péči. Podle dcery Terezy Brodské má občas ale i světlé chvilky a dokáže být velmi vtipná. Právě díky ní se nyní o její mamince může veřejnost dozvědět více. Tereza ji vyzpovídala a vydala knihu s názvem Moje máma Jana Brejchová. Slavná herečka byla velmi otevřená, mluvila o svém soukromí, životních partnerech i komplikovaných rodinných vztazích.

Tereza Brodská v pořadu Showtime prozradila, že když maminku naposledy navštívila v nemocnici s knížkou, tak ji dojala slovy: „To je krásný, to je tak krásný, ale myslíte, že si na mě ještě lidé vzpomenou?“ Její dcera pevně doufá, že vzpomenou.

Podobné články

Poprvé se Brejchová vdávala už v osmnácti letech, když řekla ano o osm let staršímu režisérovi Milošovi Formanovi. Manželství vydrželo čtyři roky. Druhým manželem byl německý herec Ulrich Thein, s nímž čekala dítě, o které však nakonec přišla. Rozvedli se po dvou letech.

Nejdelší vztah prožila s Vlastimilem Brodským, s kterým měla právě dceru Terezu. Jejich vztah skončil po šestnácti letech, když se zamilovala do o třináct let mladšího kolegy Jaromíra Hanzlíka. Posledním manželem byl herec Jiří Zahajský, brali se v roce 1997 a zůstali spolu až do jeho smrti.

Všech svých svateb lituje

Jana Brejchová v knize například popsala, jak se zamilovala do Vlastimila Brodského. Seznámili se díky režisérovi Oldřichu Lipskému, který je chtěl společně obsadit do chystaného filmu. „A Bróďa neztrácel čas. Pozval mě do divadla na Válku s mloky, na nejlepší představení, o kterém věděl, že je v něm výborný. Jakmile jsem ho uviděla na scéně, byla jsem na lopatkách. Já se tehdy snad ani nezamilovala tolik do chlapa jako do herce. V Mlocích tančil, zpíval, hrál. Všechno geniálně. Samozřejmě účinkoval i v jiných hrách, tam mne ovšem rafinovaně nepozval – zřejmě v nich nebyl tak dobrý. Ale na mločí kreaci mě dostal,“ prozradila Jana Brejchová.

Vzít si ho za manžela ale dlouho nechtěla. Ke sňatku svolila až po dlouhém přemlouvání v roce 1964. Svatba se konala v pátek třináctého. „A samozřejmě jsem toho později litovala, stejně jako v předchozích manželstvích. Prožili jsme spolu ale moc hezký čas,“ dodala herečka.

Když s Brodským slavili desáté výročí svatby, režisér Petr Schulhoff je společně obsadil do nezapomenutelné komedie Hodíme se k sobě, miláčku...?, kde ztvárnili hlavní role manželského páru. Jak jim to spolu klapalo před kamerou, se můžete přesvědčit ve čtvrtek ve 20:00 na Prima MAX, případně o víkendu na TV Prima.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 2. 2024

Dnes nechcete nic jiného než být sami. Aby se tak stalo, Berani, musíte vypnout telefon i počítač a na dveře pověsit ceduli Nerušit. I tak je pravděpodobné, že vaši přátelé projdou kolem cedule a zeptají se, co je k večeři. Je to jeden z těch dnů. Lidé se chtějí scházet a chtějí to dělat u vás doma. Objednejte si své oblíbené komfortní jídlo a užijte si ten chaos.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.