Celebrity

20. dubna 2022 09:45

David Laštovka

Vlastimil Brodský ženy balil na soucit. Hanzlík ho zradil

Tereza Brodská zavzpomínala na otce

Slavný herec Vlastimil Brodský, který se před dvaceti lety zastřelil na své chalupě v obci Slunečná na Českolipsku, neboť měl obavy ze stáří, nemocí a nemohoucnosti, měl pro krásné ženy odjakživa slabost. Které patřily mezi jeho osudové?

První velkou láskou Vlastimila Brodského byla kolegyně Jiřina Jirásková. Pomyslná jiskra mezi nimi přeskočila v divadle. Byli do sebe tak zamilovaní, že se po pár měsících rozhodli vstoupit do svazku manželského. Jak se ale blížil termín obřadu, herce začaly přepadat jisté pochybnosti, zda se nejedná o unáhlený krok. Svatbu nakonec zrušil pouhý týden před jejím konáním. Jako důvod uvedl, že mu zemřela babička a on by se styděl, pokud by v takovém smutku měl prožít tak velké štěstí. Jirásková mu nevěřila a až do své smrti byla přesvědčena o tom, že si to celé vymyslel, jen aby si ji nemusel vzít.

Za manželku pojal až tanečnici a baletku Boženu Křepelkovou, které se přezdívalo Bíba. Měli spolu syna Marka, který po rodičích podělil umělecké nadání. Věnuje se herectví, hudbě i výtvarnému umění. Poté se Brodský zamiloval do jedné z nejkrásnějších hereček Jany Brejchové, které se pro její půvab říkávalo česká Bardotka. Když ji poprvé osobně uviděl, pozval ji do vinohradského divadla na představení Válka s mloky, kde hrál jednu z hlavních rolí. Svým bravurním výkonem si získal obdiv a následně i její srdce. Brali se v pátek třináctého v roce 1964 a z jejich velké lásky se o čtyři roky později narodila dcera Tereza, která pokračuje ve šlépějích svých rodičů a stala z ní uznávaná herečka.

Na co se snažil sbalit Veroniku Žilkovou?

Manželství Vlastimila a Jany bylo zpočátku velmi šťastné. Skvěle se doplňovali. Zatímco on byl intelektuálně zaměřený, ona zase emotivní. Chemie mezi nimi dokonale fungovala i při práci. Důkazem toho jsou komedie Hodíme se k sobě, miláčku? či Ženu ani květinou neuhodíš, kde představovali pár. Spokojené soužití skončilo v roce 1973, kdy se Brejchová během natáčení filmu Noc na Karlštejně zamilovala do osm let mladšího herce Jaromíra Hanzlíka.

Pro Brodského to byl o to větší šok, neboť Hanzlíka, který s ním sdílel společnou šatnu v divadle, bral jako svého přítele. Marně doufal, že jde pouze o krátké poblouznění, které odezní stejně tak rychle, jak přišlo. Ale nestalo se a v roce 1980 následoval rozvod.

Od té doby Brodský už žádnou vážnou známost neměl. Ženy se mu ale líbily stále. Svádět se snažil například i o čtyřicet let mladší herečku Veroniku Žilkovou, s níž se blíže poznal během natáčení filmu Naděje má hluboké dno v roce 1988. „Jeho balení holek bylo známé - balil je na soucit. I mně říkal: ‚Holčičko, teď ještě dýchám, ale zavolej mi večer po představení, jestli jsem ještě živý.‘ A já jsem jako idiot běhala k telefonní budce a čtrnáct dnů ho třikrát denně kontrolovala, jestli je naživu.

Po čtrnácti dnech mi řekl, že nemá co jíst a jestli umím bramboráky, ať mu je přivezu domů. Přijela jsem k němu, otevřel dveře, měl na sobě župánek a zvláštní výraz v očích. Strčila jsem mu bramboráky a utekla jsem. A tím moje pečovatelské telefonáty skončily,“ vylíčila Žilková ve své autobiografické knize Dělte dvěma.

Vlastimil Brodský, který patřil ke špičce své herecké generace, získal mnoho cen nejen na domácí scéně, ale i v zahraničí. V americkém Hollywoodu byl dokonce na oscarovém nominačním večeru. Úspěch a sláva mu ale do hlavy nikdy nestouply. Svůj život ukončil dobrovolně ve věku 81 let.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.