Jana Kolesárová jako česká Sarah Connor z Terminátora? Polda v ženě probouzí střelce

Polda V (13) - Táňa na velkých testech

Táňa musí složit policejní testy! Velký úkol plně zaměstná členy semknuté party kolegů oddělení kriminálky, jemuž právě doktorka Táňa Hošková (Jana Kolesárová) šéfuje. „Když neprojde, nemůže dělat šéfa,“ varuje vysloužilý plukovník Fišer (Ondřej Pavelka) a i jinak ničím nezastrašitelný polda Michal Bříza se zkoušek začíná bát za Táňu. Podívejte se už nyní na exkluzivní ukázky.

Poldu Michala Břízu Fišerovo konstatování vyděsí více, než když se dozvěděl, že mu Táňa bude šéfovat. Kdo to neví – tou dobou spolu totiž zrovna randili. Zdatná psycholožka a pečlivá šéfka je na svůj velký den připravena. Nikdo z chlapů o jejím úspěchu nepochybuje. „Brečí, že nic neumí, ale já si myslím, že je jako ty holky na základce, co se hroutily, že nic neumějí, a nakonec dostaly jedničku,“ přemítá ještě Michal s kolegy u piva o znalostech Táni v předvečer její velké zkoušky. Záhy se ale ukáže, že praktickou část testů Táňa úplně zazdila.

Akce Pomáháme Táně

Když vyhoří v praktických zkouškách, chlapi ji nenechají ve štychu a chopí se jejího rozvoje. Motorkář Junior (Vladimír Polívka) Táňu naučí obratné jízdě na silné policejní mašině. Mráz se zase šéfovou snaží zasvětit do tajů zkoumání forenzní kriminalistiky. A Michal? Ten ji snad hodlá proměnit rovnou ve střílející monstrum, jež nikdy nemine cíl. Až se sám na střelnici upřímně vyděsí, jak silnou vášeň ke střelbě probudila v Táně jeho drobná motivační poznámka. Podívejte se už teď v další exkluzivní ukázce, jak si vedou motivátoři Michal s Mrázem:

Při prvním pokusu sice scenáristé vykreslili Táňu jako barbínu, která si se zbraněmi rozhodně nerozumí, ovšem v pokračování příběhu už před terč na střelnici nastupuje úplně jiná žena. Pevnou ruku a přesnou mušku by jí po Michalově tréninku mohla závidět i legendární bojovnice s terminátory Sarah Connor (Linda Hamilton).

Seriál vs. realita

I v případě seriálu Polda, který můžete sledovat každou sobotu večer na Primě, platí: Nevěřte hercům jejich věrohodně ztvárněné role. Zrovna představitelka Táni má totiž v životě ke střelným zbraním dost daleko. „V životě jsem střílela dvakrát. Jednou na husy v Chicagu. Bylo to strašné. Ta rána byla neočekávaná, měla hrozný zpětný ráz,“ prozradila na sebe pro web Prima Ženy herečka během novinářské akce pořádané s herci seriálu na střelnici. „A pak jsem střílela ze vzduchovky na Matějské pouti. Pětkrát za sebou růžička,“ dodala s hrdostí herečka, která kvůli práci cestuje mezi Amerikou, kde žije s rodinou, a Českem.

David Matásek přiznal rovnou: „Pistolkář nejsem. Nejsem pro, aby lidi měli zbraně doma. Podléhají různým emočním stavům, jsou různí, takže snadno dojde ke zneužití zbraně,“ prohlásil herec, který má coby polda zbraň pořád u sebe a neváhá ji použít.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 7. 2024

Berani, dnes pravděpodobně více než obvykle toužíte po samotě. Ačkoli jste se možná zavázali k účasti na nějakém večírku nebo setkání, nyní se vám tato myšlenka může zdát otravná. Možná budete raději pracovat na nějakých úkolech či projektech, nebo si budete chtít jít zacvičit a uvolnit část napětí, které cítíte. Druhá možnost je dobrá. Pokud si zacvičíte dříve, možná budete mít později chuť někam vyrazit.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.