Frontman Kabátů má jasno. Revivaly kapely chce v seriálu Agrometal vymazat ze světa

„Rozhodli jsme se, že vymažeme ze světa všechny naše revivaly,“ hlásá zpěvák Josef Vojtek a vypadá dost odhodlaně. Neděste se ale. Jde o roli, kterou fenomenálním Kabátům napsal na tělo scenárista seriálu Agrometal Rudolf Hrušínský nejmladší. Novinka z divokého venkova nepostrádá humornou nadsázku a vy se na její premiéru můžete těšit už v sobotu 13. května ve 20:15 na Primě. Podívejte se na první ukázky nejen se skupinou Kabát.

Osmidílný komediální seriál Agrometal je zasazen do fiktivní české vesničky Čertice, která je na první pohled stejná jako každá jiná. Scenárista a herec Rudolf Hrušínský nejmladší údajně nosil námět v hlavě asi15 let. Děj Agrometalu ho napadl, když sledoval různé vesnické soutěže a zábavy. Koncerty pod širým nebem často nabízejí řadu humorných momentů, které Hrušínský do seriálu zakomponoval. „Z výsledku jsem nadšen,“ uvedl s úsměvem pro magazín Showtime Hrušínský.

Kabáti sledují Agrometal

Scenárista zdaleka není ze seriálu nadšen sám. Kapelník a baskytarista Kabátů Milan Špalek už kvůli němu například zanedbává i docházku na zkoušky. „Tak to můžeme pro dnešek zabalit. Milan nedorazí. Kouká doma na seriál...,“ konstatuje frontman skupiny Josef Vojtek a bezmocně rozhazuje rukama, jak můžete vidět v další vtipné extra upoutávce:

Rockeři sehrají v seriálu zajímavou roli

„Makáme na dvanáctém albu a jsme tak říkajíc ve finále. Tady na Primu jsme si odskočili střihnout malou roličku v novém seriálu Agrometal a je to vítané osvěžení po dnech, kdy jsme byli zavřeni ve studiu,“ uvedl před rokem lídr kapely Vojtek, který zatím neprozrazuje, čím přesně celý seriál okoření. „Myslím, že se mají diváci na co těšit,“ láká všechny ke sledování producentka seriálu Romana Goščíková.

Divoký venkov i hlavní hrdina

V hlavní roli Lukyna se představí herec Lukáš Příkazký. „Postava, kterou hraju, má průšvih, protože prošvihne výročí svatby. Na čerpací stanici následně vidí plakát, který informuje o soutěži amatérských kapel. Hlavním lákadlem je ovšem to, že vítěz soutěže získá motorku. Lukynovi se to zdá jako geniální nápad a myslí si, že případná výhra by vyžehlila problémy s jeho manželkou,“ popisuje svou postavu Příkazký, kterého si můžete pamatovat třeba z úspěšného seriálu Hvězdy nad hlavou.

Jak uvidíte, Lukynův plán vychází dokonale a s ukradenou písní skupiny Kabát revival zazáří. Vzápětí ale s hrůzou zjišťuje, že zaslání nahrávky byl jen začátek. Vítězná kapela musí předvést své kvality ve vysílání lokální televize. Lukynovi nezbyde nic jiného než založit s pomocí kamarádů z Čertic skutečnou kapelu. V tom je ale háček, nikdo z nich není muzikant a hrát neumí.

Více o postavách seriálu Agrometal, který můžete už nyní sledovat exkluzivně dříve než v televizi na prima+, napoví i další sestřih:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 9. 6. 2023

Berani, vaše nedávné váhání vás možná náhle dostalo do úzkých. Můžete mít pocit, že jste se dostali do slepé uličky a vaše možnosti jsou omezené. Už se nemůžete pevně rozhodnout. Místo toho, abyste se teď snažili udělat nějaký krok, možná budete muset počkat, až se prach usadí a vy budete opět vidět jasně. Nechte situaci uvolnit, než do ní přidáte další třecí plochy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.