Záchrana života s nedozírnými následky. Exkluzivní ukázky z nového seriálu Agrometal

Agrometal (1) – Játra jsem ještě neviděl

Lukáš Příkazký (38) pomůže jako Lukyn zachránit lidský život, namísto ocenění jeho hrdinského činu se však od manželky v podání Kristýny Leichtové (37) dočká tiché domácnosti. Jeho snaha udobřit si svou drahou polovičku vyústí v nečekanou rockovou jízdu. Nový seriál Agrometal má premiéru v sobotu 13. května ve 20:15 na Primě a slibuje originální a vtipné situace zasazené do fiktivní české vesničky. Podívejte se na první exkluzivní ukázky.

Pro dobrotu na žebrotu. Přesně to si může říct hlavní hrdina nového komediálního seriálu Agrometal, Lukyn. Zatímco chvátá domů, aby stihl oslavit s manželkou výročí svatby, zastaví ho zoufalý záchranář, jehož auto mělo nehodu, a prosí o pomoc. V boxu převáží játra k transplantaci a Lukynův chladicí vůz se zdá jako dokonalá náhrada a možnost, jak lidský život přece jen spasí.

První díly seriálu Agrometal můžete vidět už teď exkluzivně dříve než v televizi na prima+.

Lukáš Příkazký jako vesnický svéráz Lukyn

Záslužný skutek se ale absolutně nesetká s pochopením u Lukynovy manželky. Nevěří mu a příběh o záchraně považuje za chabou výmluvu jeho hodinového zpoždění. „Lukyn se proto rozhodne, že založí skupinu a přihlásí se do soutěže amatérských kapel. Myslí si, že když vyhraje motorku, bude jeho manželství opět v pořádku,“ říká jeho představitel Lukáš Příkazký, kterého si můžete pamatovat třeba z úspěšného seriálu Hvězdy nad hlavou.

Vyhraju Martě motorku!

Plán Lukyna by byl perfektní. Jedinou vadou je fakt, že žádnou kapelu nemá. „Ani neumí na nic hrát. A hudební sluch taky nemá,“ popisuje Příkazký svého hrdinu. Neohrožený mládenec se ale jen tak něčeho nezalekne a svého cíle se vzdát nehodlá. Je rozhodnutý soutěž vyhrát za každou cenu… „Podaří se mu dát dohromady ze svých kamarádů kapelu, která je opravdu výživná,“ usmívá se herec.

Odhodlání Lukyna nezná mezí. Podívejte se na další extra ukázku ze seriálu Agrometal:

Je jasné, že Lukynova snaha stát se výborným muzikantem přinese mnoho komických momentů. „Přál bych si, aby si diváci tento seriál hlavně užili. Mým úkolem bylo oslovit široké publikum, aby si tam zkrátka každý našel to své, a moc doufám, že se nám to podaří,“ věří režisér seriálu Karel Janák.

Čtěte také, jak si Karel Janák představuje ideální princeznu: Neměla by být puťka a čekat na prince

Na tvorbě Janák spolupracoval se svou manželkou Romanou Goščíkovou, která je nejen producentkou Agrometalu, ale střihne si v něm i roli zarputilé a pracovité Simony, jež otci, majiteli PR firmy, pomáhá s nemožným – dostat Lukyna a jeho kapelu do finále soutěže. „Práce na tomto seriálu je veliká radost, a to nejen proto, že režisérem je můj manžel Karel Janák. Máme super vtipný scénář a skvěle fungující obsazení,“ láká usměvavá herečka Goščíková.

Herci i exkluzivní překvapení seriálu Agrometal

Po boku Příkazkého a Leichtové se můžeme těšit třeba na Petra Stacha, Jaroslava Plesla, Matouše Rumla, Patricii Pagáčovou, Petra Čtvrtníčka nebo Milana Šteindlera. Seriál Agrometal, jehož první díl uvidíme v sobotu 13. května ve 20:15 na Primě, navíc okoření skupina Kabát. „Odskočili jsme si střihnout malou roličku. Je to vítané osvěžení po těch dnech, kdy jsme byli zavřeni ve studiu,“ uvedl před rokem lídr kapely Josef Vojtek. Samotná role Kabátů však zůstává malým tajemstvím. „Diváci se rozhodně mají na co těšit,“ navnazuje producentka Romana Goščíková.

Scenárista a herec Rudolf Hrušínský nejmladší nosil námět v hlavě asi 15 let. Děj Agrometalu ho napadl, když sledoval různé vesnické soutěže. Vesnické kapely a koncerty pod širákem často nabízejí řadu humorných momentů, které Hrušínský do seriálu zakomponoval. „Z výsledku jsem nadšen,“ uvedl s úsměvem pro magazín Showtime nositel věhlasného hereckého jména.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.