Celebrity

21. května 2022 06:00

Anna Fedorov

Kristýna Leichtová o domácím porodu: Nestihla jsem vlézt do vany a už bylo hotovo

Nenechte si ujít Kristýnu Leichtovou v pořadu Povídej

Svou druhou dceru Rozárku přivedla Kristýna Leichtová na svět u sebe doma. Vše proběhlo poměrně rychle a herečka ze seriálu 1. MISE si domácí porod nemůže vynachválit. Přesto však přiznává, že není pro každého. „Domácí porod nebyl těžký. Rozhodně ale není pro každého a je třeba se na něj pečlivě připravit,“ řekla v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

U domácího porodu byl hereččin partner Vojtěch Štěpánek a porodní asistentka. „Nedávno jsem se bavila se sestrou a říkala jsem jí, že musím k paní zubařce na dentální hygienu. Je to pro mě strašná věc, ke které se překonávám několik let. Hrozně trpím,“ přiznala moderátorce Radce Červinkové Kristýna Leichtová. „Když jsem paní doktorku navštívila naposledy, říkala jsem jí, že mám za sebou dva porody a oproti dentální hygieně to byla procházka růžovým sadem,“ vtipkovala.

Česká herečka, která zazářila například ve filmech Účastníci zájezdu či Dítě číslo 44, má dvě dcery – tříletou Dorotku a téměř dvouletou Rozárku. A zatímco první přivedla na svět v porodnici, druhou porodila doma. K takovému rozhodnutí ji přivedla náhoda. „Po prvním porodu jsem hledala alternativy porodnic, které by byly trochu přívětivější a pohodlnější v tom šestinedělí, protože pořád existují nějaké zajeté systémy, které mi nevyhovovaly,“ vysvětlila Leichtová.

Do porodince nepolezu

„Přála jsem si být s miminkem někde, kde se budu cítit dobře. Poté jsem otěhotněla a v březnu přišel první lockdown. Byli jsme zavření na chalupě a já se dozvídala od žen na sociálních sítích příšerné příběhy, kdy byly ponechány v porodních samy bez partnerů ve chvíli, kdy potřebovaly cítit bezpečí. Strašně jsem se rozčilovala a říkala si, že do žádné porodnice nepolezu,“ vylíčila důvod, který ji přivedl k rozhodnutí rodit doma.

Vše naštěstí proběhlo bez problémů a poměrně rychle. „Trvalo to dvě hodiny. Vlézt do vany jsem ani nestihla. Jakmile ji Vojta začal napouštět a voda byla u kotníků, už bylo hotovo,“ vylíčila Leichtová. K rozhodnutí rodit doma přistupovala velmi pečlivě a vše si nejprve nastudovala. Připravený měli i rizikový plán. „Porod doma mě nebolel, ale rozhodně není pro každého. Člověk se musí informovat a pečlivě se připravit,“ vysvětlila.

Kristýna Leichtová se v rozhovoru s Radkou Červinkovou také rozpovídala o svém traumatu z dětství, kdy ji sexuálně zneužil neznámý muž. Celý rozhovor sledujte v neděli 22. května v pořadu Povídej od 21:30 na CNN Prima NEWS.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.