Celebrity

16. června 2022 15:52

Vanesa Havlíková

Kim Kardashian poničila šaty po Marilyn Monroe: Průšvih za 115 milionů korun

Kim Kardashian poškodila šaty po Marilyn Monroe

Americká celebrita Kim Kardashian (41) chtěla na prestižním předávání cen Met Gala být za hvězdu večera, a tak se blýskla v ikonických šatech herečky Marilyn Monroe († 36), poničila je ale natolik, že ji to může stát desítky milionů.

Šaty, v nichž v roce 1962 herečka Marilyn Monroe zpívala k narozeninám prezidentovi Johnu F. Kennedymu, jsou nyní nenávratně poškozené. Róbu si modelka půjčila ve floridském muzeu kuriozit a vynesla ji na tradiční módní přehlídku konanou v New Yorku.

Pouhé oblékání ikonických šatů byl náročný proces

Měsíc před slavnostním udílení cen si herečka při zkoušce róby připustila, že její předpoklad, že se do nich bez problémů dostane, byl příliš optimistický. Nasadila kvůli tomu drastickou dietu, za což od mnohých odborníků na zdravý životní styl schytala velkou kritiku. Většině lidí se nezamlouvala už samotná skutečnost, že si Kardashian obléká šaty, které patřily zesnulé ženě značně jiných rozměrů.

Během slavnostního večera Kim v rozhovoru pro Vogue sama přiznala, že si model oblékla pouze na červený koberec a po zbytek večera měla mít oblečenou repliku těchto slavných šatů, která byla od originálu k nerozeznání. Šaty nebyly nijak upravované, tudíž je jasné, že by v nich podnikatelka celý večer jen stěží vydržela.

Zaplatí Kardashian škodu a bude o pár milionu chudší?

Několik dní po udílení cen se na zpravodajských webech The Sun či The Guardian objevily informace, a dokonce i detailní záběry poničených šatů. Sám sběratel a historik módy Scott Fortner tvrdí, že šaty jsou nenávratně poničené. Chybí spousta kamenů, jsou zpřetrhané stehy, švy a křehká látka je děravá.

Šaty jsou v muzeu uloženy v místnosti s kontrolovanou teplotou a vlhkostí mezi čtyřiceti a padesáti procenty. Róba je ceněná na 4,8 milionu dolarů, což je více jak 115 milionů korun, dodává internetová verze slavného britského deníku.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.