Celebrity

10. června 2022 06:00

Vanesa Havlíková

Přítelkyně Keanu Reevese svou vizáží budí rozruch. Boří mýty o šedinách

Hvězda Hollywoodu Keanu Reeves (57) a jeho přítelkyně umělkyně Alexandra Grant (49) se po delší době ukázali společně na veřejnosti. Na červeném koberci se slavný herec blýsknul po boku své přítelkyně, která jasně ukázala, že i šedivé vlasy můžou mít eleganci a šmrnc.

Vždy když se Keanu Reeves ukáže na veřejnosti se svou partnerkou, vznikne mezi lidmi rozruch. Alexandra Grant se od většiny žen liší tím, že si už několik let své vlasy nebarví a nechává je přirozeně šedivé.

Hvězdou červeného koberce

Keanu Reeves je jedním z nejslavnějších hollywoodských herců, ale je to stydlín a do svého soukromí jen tak někoho nahlédnout nenechá. I z tohoto důvodu se velmi zřídka objevuje v médiích i na veřejnosti. Tentokrát se ale ukázal po boku své partnerky Alexandry Grant na galavečeru MOCA. A byla to právě jeho přítelkyně, která mezi lidmi vzbudila rozruch. Se svými šedivými vlasy a elegantními šaty byla hvězdou červeného koberce.

Barvení vlasů zvyšuje riziko vzniku rakoviny prsu, tvrdí

Alexandra Grant v roce 2019 prozradila, proč se rozhodla nechat své vlasy přirozeně šedé a nezatěžovat je barvením. Odkazovala se na článek v Newsweeku o studii spojující rakovinu prsu s barvami na vlasy a chemickými žehličkami.

Na svém Instagramu sdílela odkaz na studii, která tvrdí, že barvení vlasů u žen může zvýšit riziko vzniku rakoviny prsu. Výzkum ale nepřinesl jasnou odpověď. „Vědci studují možnou souvislost mezi barvením vlasů a rakovinou už dlouho, ale dosud nedošli ke shodným výsledkům," řekla epidemioložka Alexandra White z amerického Národního institutu environmentálních zdravotních věd, která je jednou z autorek studie, jež vyšla v časopise The International Journal od Cancer.

Alexandra i tak změnila názor na barvení vlasů. „Páni, dnešní zprávy mě dostaly. Sama jsem se obarvila na šedivo předběžně už ve dvaceti a pak jsem vystřídala snad všechny možné barvy, dokud jsem neměla dost všech těch chemikálií. Ve třiceti jsem vlasy nechala blond. Líbí se mi, že si ženy v každém věku mohou vybrat, jak budou vypadat," vysvětlila malířka svůj postoj.

Marta Kubišová si přestala barvit vlasy a moc jí to sluší:

Šedé vlasy už dávno nedělají ženy starší

Už dlouho existuje mezi lidmi stereotyp, že šedivé vlasy dělají ženy starší, ale v posledních letech se ukazuje, že stříbrná hříva automaticky neznamená ztrátu mladistvosti a šmrncu. Zahraniční hvězdy Andie MacDowell (64) či Sarah Jessica Parker (57), u nás například herečka Marta Kubišová (79) či Olga Menzelová (44) ukazují, že i v šedivých vlasech se dá zářit.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.