Móda a krása

28. července 2020 05:55

Petra Kloidová

80letí majitelé prádelny se stali hitem internetu. Tvoří outfity z oblečení, které si nikdo nevyzvedl!

Věk rozhodně není bariérou pro to, abyste nemohli vypadat dobře. To dokazuje i starý pár z Tchaj-wanu, který vlastní místní prádelnu. Charismatická dvojice s dobrým vkusem je hitem internetu.

Třiaosmdesátiletý Wan-Ji a jeho o rok starší žena, Sho-Er, se stali virálním hitem sociálních sítí. Není divu, jak často vidíte postarší pár oblečený podle trendů poslední doby? Podle fotek by se mohlo zdát, že pár nakupuje oblečení v módních buticích, pravda je taková, že to jsou pouze nevyzvednuté kousky z prádelny, kterou společně vlastní už několik desítek let. Dvojice je podle jejich vnuka, který se zasloužil o to, aby se o jeho prarodičích dozvěděl celý svět, mladá hlavně duchem.

Projekt, který má nečekaný úspěch

„Když jste mladí duchem, je důležité nemyslet na limity. Jsme velice překvapení odezvou a vážíme si to, že Wan-Ji a Sho-Er jsou takovou inspirací a přinášejí pozitivní energii,“ říká vnuk. A co by slavný pár z Instagramu poradil ostatním lidem při budování jejich stylu? „Vždy se podívejte na to, co už vlastníte. Dá se oblečení nosit jiným stylem. Pokud ano, jděte do toho,“ říká dvojice. Povedený projekt vznikl ve chvíli, kdy se jejich vnuk už nemohl koukat na to, jak se důchodci ve svém podnikání nudí, a tak jim před několika měsíci nabídl, že je vyfotí s oblečením, které už si nikdo nevyzvedl a vytvoří z nich stylovou dvojici.

Možná jeden z nejstarších párů na Instagramu má poslední dobou čím dál tím více followerů. Právě teď má jejich profil už více jak 440 tisíc fanoušků, ale čísla neustále rostou. Kromě rostoucí obliby si na jejich instagramovém profilu můžete přečíst i důležitou zprávu o tom, abyste si nezapomínali oblečení po vyprání vyzvednout.

Recyklace

Celý projekt také odkazuje na čím dál tím oblíbenější trend, jako je recyklace oblečení. Recyklace spotřebních věcí už je poměrně známá forma, jak se k Zemi chovat co nejvíce ekologicky.

Textilní průmysl se za posledních patnáct let změnil extrémním způsobem. Spotřeba módního zboží vzrostla o 60 %. Textilní průmysl je zodpovědný za 8 % veškerých emisí skleníkových plynů, což je víc než letecká a vodní doprava dohromady.

Poslední léta se tak rozmohl trend recyklací a refashion oblečení. Cílem je přestat nakupovat v obchodech a využívat textil, který už je hotový. Přešívání starých kousků nebo nakupování v secondhandech je tak jednou z věcí, jak podpořit ekologii, stejně jako například nakupovat přes tzv. swap, kde vyměňujete svoje oblečení v dobré kvalitě za jiné.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.