Dokonale hladké nohy i v zimě? Vyrobte si domácí kávový peeling!

Chcete úžasné nohy? Vypijte si nejdříve turka! Právě kávová sedlina je totiž cestou k dokonalému domácímu peelingu.

Někdy jsou ty nejlepší a nejpříjemnější věci prostě na dosah ruky. Jen je uvidět a správně uchopit. Jako třeba úplně dokonalá domácí peelingová maska na nohy.

I když je zima v plném proudu, neznamená to, že by vaše nožky nemohly být krásné. Už jen pro ten pocit. To, že je dočasně schováváte pod kalhotami a punčocháči neznamená, že by také teď nestálo za to mít dokonale vyživenou a hladkou pokožku. Navíc potěší, že ji můžete mít skoro zadarmo, tedy alespoň z domácích ingrediencí. A to po vánočním nákupním šílenství určitě prospěje vaší peněžence.

Jak to vlastně funguje?

Je dobře známo, že právě kofein je účinný pomocník v boji s celulitidou! Dokáže dokonale vylučovat přebytečnou vodu z těla a rozpumpuje také lymfatický systém, který tělo zbavuje toxických látek. Zároveň kofein obsažený v kávě pomáhá urychlit spalování tuků a zrychluje metabolismus.

I když bývá káva trochu démonizována, je to s ní stejné jako s ostatním: dobrý sluha, špatný pán. Káva má spoustu úžasných vlastností pro naši pokožku, a to díky antioxidantům, kofeinu a diuretickým látkám.

Jak si připravit domácí peeling?

Stačí uvařit pořádného turka a pokud máte chuť, tak si ho i vypijte. To, co bude nyní cenné, je lidově řečeno „lógr” neboli sedlina z kávy! Pokud se vám kávu nechce ani pít ani vylévat, klidně použijte jen rozemletá zrna, nemusíte je ani zalévat horkou vodou.

V každém případě, káva bude hlavní hvězdou následujícího domácího kouzla.

A co budete potřebovat dál?

  • 1 šálek pomleté kávy dle vaší chuti
  • 3/4 šálku bílého nebo hnědého cukru
  • 1/2 šálku kokosového oleje v kapalné konzistenci
  • 1/4 šálku olivového oleje

Postup je velice jednoduchý a při pravidelném užívání uvidíte skvělé výsledky.

1. Nejprve dejte všechny suché přísady do misky a dobře je promíchejte.

2. Přilijte k nim olivový olej a pak i kokosový olej.

3. Vše dobře smíchejte, dokud se nedostanete na konzistenci jakési drobivé pasty.

4. Posaďte se do vany nebo se postavte do sprchy, naberte hrst pasty a krouživými pohyby vmasírujte do kůže na nohách, bocích, hýždích a klidně i bříšku. Prostě všude tam, kde chcete mít hladkou kůži..

5. Vydržte s jemnou masáží po dobu 2- 4 minut, ale jen tak, abyste pokožku zbytečně nedráždila. Masáž kávou můžete dokonce provést i před použitím samoopalovacího mléka nebo před sprejovým opálením, abyste získala rovnoměrnou barvu.

6. Pak se pořádně opláchněte a vymyjte staré šupinky kůže. Ručníkem se vytřete do sucha a nožky můžete ještě natřít oblíbeným krémem nebo mlékem.

Tuto kávovou rutinu si naordinujte asi 1-2krát týdně v závislosti na citlivosti vaší pokožky. Nezapomínejte hodně pít čistou vodu, omezit cukr a dost se hýbat. A tu kávičku, pokud jich nebude deset denně, si také klidně dejte.

V každém případě, v kávě získáte skvělého a relativně levného pomocníka na cestě ke krásným nohám.

TIP: Káva funguje skvěle také jako omlazovač pleti a zabraňuje opuchlým očím. Kdykoliv si připravíte kávu, část nedopijte a nechte vychladnout. Aplikujte pod oči a na oblast víček a nechte působit několik minut. Poté opláchněte studenou vodou.

-ku-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.