Samoopalovací krém: Jak na něj, aby odvedl dobrou práci?
Samoopalovací přípravky jsou vlastně skvělý vynález. Často ale budí spíše rozpaky a vztek, když zbudou oranžové fleky a výsledek je nic moc. Naučte se samoopalováky správně používat!
Už léta se mluví o tom, jak slunce nemilosrdně působí na naši kůži. Rakoviny kůže přibývá, přesto se dál ochotně opékáme v honbě za bronzovým odstínem pleti. Vždyť co by to bylo za léto, kdybychom byly jak vaničky s tvarohem? Rozevláté šaty, krátké šortky a sexy trička přeci musí odhalovat tu správně tónovanou prázdninovou pleť…Do bronzova!
Sláva samoopalovacím krémům! Ty nás přeci zachrání. Budeme krásně opálené a přesto zdravé. Nespálíme se a sexy efekt zůstane zachován. Tak proč jsme pak z výsledků často zklamané?
Předně se samoopalovacím krémem se to prostě musí umět. Nejde ho jen tak natřít a čekat na zázrak. Je to prostě “vyšší dívčí”, chce to cvik, trochu tréninku a ten správný grif. S naším návodem to jistě zvládnete na jedničku!
Vyberte dobrou značku
To je opravdu podstatné. Tady ne samotná značka, ale to, co se skrývá uvnitř. Tady je spíše pravidlem, že dražší jsou lepší a ty nejlevnější vám moc neposlouží. Cena u samoopalovacích přípravků, které už stojí za to vzít na vědomí je od 250 korun výše. Zkuste se inspirovat u blogerek a celebrit, které mají samoopalováky ozkoušené a ví, jak které fungují.
Vyberte konzistenci
Můžete mít mléko, můžete mít pěnu, sprej nebo i samoopalovací olej. Co vám více vyhovuje? Mléko kůži vyživuje a hydratuje, ale může mít nepříjemný odér. Pěna se dobře nanáší a roztírá, ale musíte mít grif, aby se nevytvořily mapy. Oleje se používají zpravidla na obličej a sprej zase nemusí mít tu “sílu”. Pro začátečníky proto bude nejlepší zkusit samoopalovací mléko, které se dobře roztírá.
Nezapomeňte na rukavici!
Aplikační rukavice je velký kus úspěchu! Má pórovitou strukturu, která rovnoměrněji nanáší přípravek na kůži, lépe než to zvládnou pouhé prsty. Navíc nebudete mít obarvenou ruku a oranžovou dlaň.
Odstín je důležitý!
Lepší samoopalovací přípravky přináší možnost vybrat si odstín. Alespoň light, medium a dark.
Pokud jste po zimě opravdu bledí, není dobrý nápad začínat s tmavou variantou! Každý flíček bude hrozně vidět, takže zkuste ze začátku jen slabý nátěr něčím světlejším. Až pleť natónujete, můžete postupně přidat na intenzitě. Vše bude vypadat více přirozeně.
Celé tělo je vaše!
Jedna z chyb při aplikaci je vynechávání kusů těla á la: stehna si natřu zepředu a na zadní stranu si nějak nevzpomenu. Většinou máme tendenci natírat se dobře zepředu a zadní část těla trochu zanedbávat. Rozhodně myslete na krk i zezadu, boky a hýždě, zadní stranu paží, uši apod. Přípravek nanášejte od nohou směrem vzhůru.
Tělo je třeba přichystat
Jako si malíř chystá plátno, vy si připravte tělo k aplikaci. Nejlepší je sprcha s pořádným peelingem. Nezapomeňte se pořádně usušit, na mokrou pokožku nic nenanášejte, vytvořily by se mapy. Obrušujte zejména lokty, kolena a chodidla, místa, kde se hromadí suchá kůže. Ty pak můžete i malinko promazat krémem před aplikací. Tak nebudou daleko tmavší!
Myjte ruce po 4 minutách
Někdy se stane, že i přes rukavici máte obarvenou kůži na dlaních a prstech. Pokud rukavice prosakuje nebo ji nemáte, umyjte si každé 4 minuty ruce mýdlem a kartáčkem. Tak zabráníte, abyste se probudili s oranžovými dlaněmi.
Kdy to celé provést?
Nejlépe na noc. Když jste po večerní sprše a nikam nespěcháte. Nejhorší je aplikovat a letět do práce v bílé košili, ve které se ještě zpotíte. Na samoopalování musíte mít čas a klid, protože preciznost a neuspěchání výsledku jsou pro krásnou pleť klíčové. Připravte si také starší tmavé pyžamo, protože se vám trochu obarví. Osprchovat se můžete ráno nebo ještě večer po cca 3 hodinách působení.
Když se to nepovede…
Není to konce světa, samoopalovací krémy se vymývají. Mapy zmírníte kašičkou z jedné sody a vody, hlavně se často sprchujte. Pokud si nevěříte, můžete zkusit profi air brush, který je sice dražší, ale výsledek bude perfektní.
autor: Kamila U.