Zarůstající chloupky, plíseň nebo záděry: 10  nejotravnějších vad na kráse a jak z nich ven

Rozpraskané rty, zarůstající chloupky nebo záděry. Když se něco z toho objeví, je vaše reakce jasná – okamžitě s tím něco udělat. A děláte dobře. Tedy pokud víte, jak přesně na to.

1. Vlasy bez objemu

Pokud máte už vyzkoušené snad všechny přípravky na objem vlasů, které se na českém trhu prodávají, a na vaší hřívě se to nijak nepodepsalo, zkuste něco nového – správně si je vyfoukat (aniž by vám při tom upadly ruce).

Nejdřív ze všeho si do vlasů naneste pěnové tužidlo, pěkně od kořínků až po konečky. Pak se předkloňte a fénujte směrem od hlavy dolů. Narovnejte se teprve ve chvíli, kdy budou vlasy téměř suché. A voilà, objem!

2. Záděry

Pečlivě odstřihněte tyto kousky kůže nůžtičkami (které byste ovšem neměla nikdy používat na zdravé nehtové kůžičky). Tvorbě záděr předejdete tak, že konečky prstů ponoříte do ohřátého kokosového oleje (teplota by měla být příjemná). Namočte nehty, abyste je hloubkově hydratovala, a pak si ruce zabalte do nahřátých mokrých ručníků (ohřát je můžete v mikrovlnce, pak je ale nechte chvilku vychladnout, abyste se nespálila), takže vlhkost uzamknete v pokožce. Tohle dělejte jednou týdně.

3. Nehtová plíseň

Jakmile na nehtech spatříte první skvrnky, ponořte konce prstů do roztoku octa a vody (v poměru 1 : 5). Plíseň totiž v kyselém prostředí nepřežije. Nepřátelské prostředí pro plíseň a houby vytvoří i fyziologický roztok (9 g chloridu sodného na 1 litr vody), který zároveň zmírní pocení a zvláční pokožku, takže se následně léčivá mast lépe vstřebá. „Pokud se vám problém objeví na nohou, ponořte je na pět až deset minut do směsi dvou čajových lžiček soli a půl litru teplé vody,“ radí podiatrička Suzanne Levineová z New Yorku.

Zbavit se plísně ale není jen tak, takže pokud plíseň přetrvává nebo se vzhled nehtů nějak zásadně mění, zajděte raději k odborníkovi.

4. Polámané vlasy

Po umytí si vlasy jen jemně zmáčkněte a vyždímejte, nikdy je nedrhněte. Hodí se použít místo froté ručníku třeba staré tričko nebo bavlněnou plenu, protože vysají vodu stejně jako ručník, ale vlasy nepolámou.

Pokud jde o rozčesávání, pamatujte, že vrchní vrstva vlasu se lehce poškodí, takže odhalí křehký vnitřek. Češte se proto hřebenem, který má zuby daleko od sebe. Začněte rozčesávat od konce vlasů a až postupně se propracovávejte výš. Používejte při tom co nejméně pohybů.

Další věcí jsou culíky. Když si je budete hodně utahovat, poškodíte si vlasové cibulky a vlasy se budou lámat.

5. Zarůstající chloupky

Červené tečky a drobné záněty, které zarůstání chloupků provázejí, jsou znakem bakteriální infekce v pokožce. Udržujte si kůži v pořádku používáním tělových mlék s antibakteriálními přísadami, například tea-tree nebo levandulovým olejem. Naopak nikdy nepoužívejte výrobky s obsahem alkoholu, které kůži ještě více podráždí a vysuší.

6. Hnědé skvrnky v obličeji

Zbavit se hnědých skvrn je běh na hodně dlouhou trať. Neobejdete se bez zesvětlujících přípravků s obsahem lékořice a kyseliny kojové. Pravděpodobně ale stejně budete muset podstoupit i ošetření laserem.

Nicméně jestli potřebujete s problémem zatočit okamžitě, musíte se spolehnout na dokonalé líčení. Na skvrny aplikujte korektor, který je o jeden nebo dva odstíny světlejší než základ, který používáte na zbytek tváře. Poté naneste make-up, který přesně odpovídá tónu vaší pleti, a důkladně ho rozetřete.

7. Strie

Odborníci úplně nepodporují babské rady, podle kterých by na strie mělo pomáhat kakaové máslo. Jedna z nových studií ukázala, že těhotným v prevenci popraskané kůže nejvíce pomáhaly krémy s vitamínem E. Prodávají se i krémy s retinoidy a retinolem, které pomáhají kůži na postižených místech s produkcí nového kolagenu a již existující strie díky tomu lépe splynou s okolní kůží.

8. Rozpraskané rty

Snad to nejhorší, co můžete při rozpraskaných rtech dělat, je olizovat si je. Tím, jak se sliny vypařují, totiž mizí i přírodní oleje, které na ústech máme.

Uděláte tedy nejlíp, pokud rty pořádně zvláčníte. Hodí se k tomu například hypoalergenní oleje typu mandlový, případně kakaové máslo nebo včelí vosk.

A další trik? Předcházejte rozpraskání – nanášejte na rty dvakrát denně olivový olej. Je protizánětlivý, antioxidační a velmi vyživující, takže bude vaše pusa krásně jemná a hydratovaná.

9. Žluté zuby

Čištění zubů jedlou sodou smíchanou s vodou krásně odstraní povrchové skvrny a vybělí chrup o odstín nebo dva. Nicméně se to nesmí přehánět, stačí jen párkrát do měsíce. Soda není tak drsná, aby poškodila zubní sklovinu, ale na každodenní používání to přece jen není.

Pokud chcete okamžitou pomoc, použijte rtěnku s modrými podtóny, zuby pak budou vypadat jasnější. Abyste zjistila, která barva rtěnky vám bude sedět nejlépe, namalujte se třemi nebo čtyřmi rtěnkami. Uvidíte, která má modrý podtón. Pokud máte rtěnku se žlutým nebo zlatým podtónem, budou vaše zuby naopak působit ještě více žluté, než jsou.

10. Rozmazaná řasenka

Nanášejte řasenku jen na řasy, ne pod ně, abyste současně „nevytáhla“ i mastnotu z pleti, kvůli které by se barva lehce rozmazala. Před líčením také přetřete oči odličovačem, který není na bázi oleje, a poté naneste pod oči pudr. Až potom je čas na barevnou řasenku, kterou ještě přetřete vrstvou voděodolné bezbarvé.

​​​​​​​


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.